Ples ve stylu "zlatá šedesátá"

Vložit odpověď
JoannKaaa

28.2.14 17:25

Milé pekelnice, zítra jdeme na ples jachetního klubu a před chvílí jsem se dozvěděla, že se koná ve stylu 60. let. Moje možnosti vymyslet do zítra něco geniálního jsou značně omezené, proto prosím o radu tady. Jaké zvolit doplňky, aby bylo jasné, že jde o 60. léta? Vzhledem k tomu, že se nejedná o honosný ples, vezmu si v duchu šedesátek asi krátké šaty se zahalenější horní partií. K tomu nějaké korále? Nosily se v šedesátkách takové ty obří vlasové „boule“? A bonusová otázka: Co pro partnera? Oblek má jeden, takže si vezme ten, ale nenapadá mě žádný stylový detail…

Najdete v encyklopedii: V čem na párty a věčírek

 

Pusťte si Rebely a inspirujte se tam, barevné a nadsazené to je pěkně, takže na sranda candrbál to bude dobré ;-) (když je daný motiv plesu, tak to bude uvolněnější)

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Dahllie +31570/-3983

1.3.14 00:21

 

Asi to bude spíš „veselý“ ples, potom klidně ty krátké šaty, velké koule - korále a jestli chcete být stylová, tak širokou stuhu do vlasů (nebo složený šátek) a taky třeba culíky - ty se nosily hodně, nejen na malých holčičkách.

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dagur +4358/-848

28.2.14 19:34

 

Vzala bych si k těm šatům (ideálně pouzdrovým nebo do áčka) stuhu do vlasů a udělala buď ten drdol „bouli“ nebo i pěkný hladký dole podtočený culik. Pak barevné náušnice (kruhy, placky, klidně do barvy stuhy ve vlasech), případně barevné klidně plastové korále. Hodně se tehdy nosily ty plastové šperky, třeba i naramky (znám z fotek po mámě). Zkuste se inspirovat fotkami z googlu - Twiggy pro bláznivější verzi, Jackie Kennedyová pro elegantnější - hodně nosila kratší pouzdrové šaty se zajímavými doplňky. Ale styl bohatě uděláte i jen dobře udělaným drdolem - jako Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho. Účesy například:
http://m.youtube.com/watch?…
http://m.youtube.com/#…
http://m.youtube.com/#…
inspirace:
http://www.pinterest.com/…-s-fashions/

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Alatriz +438/-121

1.3.14 13:55

 

Viděla jste Hoří, má panenko? Natočeno 1967. Je to tedy spíš vesnický bál, ale inspirace by se tam snad našla. Google moc obrázků bohužel nevyplivl.

Jouir +893/-32

28.2.14 20:05

 

Zkusila jsem do googlu zadat „móda 60. let“ a obrázků tam bylo docela dost.....

Trubycka +1179/-208

28.2.14 20:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek