Ples ve stylu "zlatá šedesátá"

JoannKaaa

28.02.14 17:25

Milé pekelnice, zítra jdeme na ples jachetního klubu a před chvílí jsem se dozvěděla, že se koná ve stylu 60. let. Moje možnosti vymyslet do zítra něco geniálního jsou značně omezené, proto prosím o radu tady. Jaké zvolit doplňky, aby bylo jasné, že jde o 60. léta? Vzhledem k tomu, že se nejedná o honosný ples, vezmu si v duchu šedesátek asi krátké šaty se zahalenější horní partií. K tomu nějaké korále? Nosily se v šedesátkách takové ty obří vlasové „boule“? A bonusová otázka: Co pro partnera? Oblek má jeden, takže si vezme ten, ale nenapadá mě žádný stylový detail…


Reklama

 

Pusťte si Rebely a inspirujte se tam, barevné a nadsazené to je pěkně, takže na sranda candrbál to bude dobré ;-) (když je daný motiv plesu, tak to bude uvolněnější)

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Dahllie +31383/-3963

01.03.14 00:21

 

Asi to bude spíš „veselý“ ples, potom klidně ty krátké šaty, velké koule - korále a jestli chcete být stylová, tak širokou stuhu do vlasů (nebo složený šátek) a taky třeba culíky - ty se nosily hodně, nejen na malých holčičkách.

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dagur +4214/-839

28.02.14 19:34

 

Vzala bych si k těm šatům (ideálně pouzdrovým nebo do áčka) stuhu do vlasů a udělala buď ten drdol „bouli“ nebo i pěkný hladký dole podtočený culik. Pak barevné náušnice (kruhy, placky, klidně do barvy stuhy ve vlasech), případně barevné klidně plastové korále. Hodně se tehdy nosily ty plastové šperky, třeba i naramky (znám z fotek po mámě). Zkuste se inspirovat fotkami z googlu - Twiggy pro bláznivější verzi, Jackie Kennedyová pro elegantnější - hodně nosila kratší pouzdrové šaty se zajímavými doplňky. Ale styl bohatě uděláte i jen dobře udělaným drdolem - jako Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho. Účesy například:
http://m.youtube.com/watch?…
http://m.youtube.com/#…
http://m.youtube.com/#…
inspirace:
 http://www.pinterest.com/…-s-fashions/

JoannKaaa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Alatriz +434/-120

01.03.14 13:55

 

Viděla jste Hoří, má panenko? Natočeno 1967. Je to tedy spíš vesnický bál, ale inspirace by se tam snad našla. Google moc obrázků bohužel nevyplivl.

Jouir +891/-32

28.02.14 20:05

 

Zkusila jsem do googlu zadat „móda 60. let“ a obrázků tam bylo docela dost.....

Trubycka +1179/-207

28.02.14 20:26

 

Bohužel jsem chodila na plesy až na začátku sedmdesátých let, ale obávám se, že i v šedesátých to bylo úplně stejné: dlouhé plesové šaty, dlouhé plesové rukavice, plesové boty, plesová kabelka, plesová bižuterie (šperky z drahých kovů a kamení se na ples nehodí, protože jednak nejsou moc vidět a druhak je tam můžete celkem úspěšně ztratit). Páni tmavý oblek a bílou košili, kravata nebo motýlek je na vkusu každého jednoho. Poznávací znamení plesových šedesátek nula nula nic, neboli, dá se říct, plesová móda je vcelku nadčasová.

benyka +67823/-18831

28.02.14 19:07

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama