Plisovaná sukně po praní - jak obnovit?

Vložit odpověď
xIvet

5.3.13 09:19

Zdravím všechny a prosím o radu, protože jsem provedla skutečně inteligentní věc :)
Včera jsem si koupila plisovanou sukni z druhé ruky a hned jsem ji hodila do pračky. Je polyesterová, takže klasicky na 40 stupňů. Materiál vypadal odolně, takový hrubší, nemačkavý, tak jsem jí pak i šoupla do sušičky a tady nastal problém. Když jsem ji vyndala, sukně byla krásná, voňavá, nepokrčená, ale sklady se mi narovnaly. Pořád jsou sice vyditelné, ale už to není ono, něco jako neudržované puky na kalhotech. Myslíte si, že by s tím šlo ještě něco udělat? Nebo jsem ty sklady nadobro zničila a můžu si je tak maximálně jeden po druhém nažehlit?
Děkuji za jakoukoliv radu, že jsem tele vím :)

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Žehlící prkno, hrst špendlíků, měkký bavlněný hadr a napařovací žehličku. Sukni navléknout na prkno, sklady přesně ve stopách zmizelých znovu našpendlit a přes mokrý hadr (aby nezůstala lesklá stopa po žehličce) znovu zažehlit.
Nic jiného asi nevymyslíme, sama jsem to takhle dělala běžně u skládaných sukní.
Hodně ale záleží, jak je sukně plizovaná! Kolovou sukni ,jako na obrázku, budete špendlit velmi složitě. Plisé se směrem nahoru zužuje a to musíte dodržet. Taky pozor na stopy po špendlících.
Hmm..hodně trpělivosti a zručnosti! Ať se podaří!:-)
A nebo udělejte to nejjednodušší a to: najděte krejčovství, kde vám sukni znovu naplizují. Bohužel je možné, že to bude nákladnější, než celá koupě dotyčné sukně :-D

Duše okno +306/-135

5.3.13 09:42

 

No, mě teda spíš překvapilo, že to plisé tak nedrží, chápu, že sušička je něco jiného než pračka, s tou nemám zkušenost, ale kdysi jsem měla plisované šaty do tanečních, ještě dnes je nosím jako letní, v pračce byly už několikrát a se sklady to ani nehnulo, ale asi záleží na materiálu a na šetrnosti programu.

eliza93 +868/-155

5.3.13 12:41

 

Jo jo, s plisovanými sukněmi po vyprání také vždy bojuju… A to je ani nestrkám do sušičky a vždy musím pečlivě žehlit sklad po skladu. Ale ani na začátku jsem nešpendlila, šlo to i bez toho, ale chvilku to trvá, no… Mně to trvá tak okolo 10-20 minut, záleží na tom, jak široké má sukně ty sklady… Bohužel když člověk tu sukni prostě chce vyprat, tak se tomu zdlouhavému žehlení asi nevyhne.. Nebo o tom aspoň nevím…

Aboladen +1635/-466

5.3.13 10:52

 

Bych se na to vyprdla, Kelišová. A na příště víte, že to nemáte dávat do sušičky. :-)

corrigan +16866/-9380

5.3.13 12:38

 

Dobrý den, moje žena plisované šaty pere ve vlažné vodě v ruce, jemně vymačká vodu a pak je nechá uschnout volně pověšené. Pak se plisování nemůže nic stát. Nevím, odkud jste, ale pokud by jste uvažovala o novém plisování sukně, v Brně je možnost např. tady: http://www.helca.eweb.cz/ . Nebude to tam ani moc drahé. Jako chlapovi se mi tyto sukně moc líbí, až ji budete mít na sobě, dejte fotku do inspirace. Těším se!

Patrik72 +135/-49

11.3.13 11:24

 

Buď dát znovu naplisovat nebo pracně vyžehlit. A příště prát jen na 35 a sušit na nejnižší teplotu a kratší dobu.

z_dediny +21165/-3277

5.3.13 16:04

 

všechny rady jsou již uvedené a kdyby se vám to nepovedlo mohu vám nabídnout stejnou krémovou ve vel.40 :D jestli vám plisování sluší tak vám upřímně závidím:)

sonjana +158/-160

13.3.13 02:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek