Podpatek trhá večerní šaty

Vložit odpověď
RenataRen

07.09.18 20:14

Mám poněkud bizarní dotaz: před časem jsem si zakoupila dlouhé šaty podobné těm na fotce. Sukně se skládá z vrchní silnější látky navrchu a jemnější látky vespod. Jenže když v nich chodím, zejména po schodech, ta spodní vlající látka se mi zachytává o podpadky, a při dalším kroku si ji přidupnu.
Jsem opravdu takové nemehlo, nebo se to stává? Doufala jsem, že šaty budou kolem mě při chůzi elegantně povlávat, ale můj pohyb v nich je všechno, jen ne elegantní:-)

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Dáma si na schodech sukni dlouhých šatů vzadu přidržuje, aby na ni nešlápla a nespadla. Případně aby tu sukni nepřišlápl někdo jdoucí za ní a ona nespadla.

RenataRen: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +19599/-3295

08.09.18 15:21

 

Něco je špatně. Buď má spodní látka dovnitř založený lem, nebo je moc natahovací a boty mají střapatý podpatek nebo přilnavý svršek (semiš, samet, ozdoby).

benyka +85705/-22090

07.09.18 23:40

 

Jak píše Linie. Je také vhodné při chůzi ze schodů LEHCE sukni odkopnout dopředu. Kráčet elegantně v dlouhé sukni je lépe trénovat doma už předem. V žádném případě nepozvedat sukni ve stylu „selka vyhání kachny z rybníka“, jak mají ve zvyku mnohé maturantky nebo i nevěsty stylu " jelito v ubrousku".

misionářka +3021/-1168

09.09.18 21:48

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Louis Vuitton stáhne poctu Jacksonovi

Francouzský módní dům Louis Vuitton stáhne z letní kolekce modely,... Celý článek

Poslední článek:
Choker: Doplněk, nebo výraz poslušnosti?

Autor: Iva

Choker – šperk, který se těší oblibě už odpradávna. Byl ozdobou... Celý článek