Pokrývka hlavy na púť

Vložit odpověď
maukus

7.5.16 12:56

Ahojte,
s priateľom sa chystáme na púť, tak na 3 týžne. Ako som tak písala zoznamy, napadlo mi, že vlastne neviem, akú pokrývku hlavy zvoliť - existujú rôzne outdoor veci, ale v tom budem vyzerať ako blbec, proste nechcem stráviť tri týždne na hlave so šiltovkou, tie mi fakt nesedia. Bože chráň pred rybárskymi klobúčikmi :D
A mám super slamený klobúk, ani nie je veľký, ale ten sa nedá pohodlne spratať do ruksaku, aby sa nezlámal. Čiže hľadám niečo cool (ono to bude vlastne svadobná cesta, čiže chcem vyzerať pekne :D), ale praktické a funkčné, nech sa mi nezaparí hlava a nech sa nepripečiem. Napadli mi nejaké šatky z hodvábu, ten vraj odvádza teplo… ale možno existuje niečo ešte lepšie, vďaka za každú radu.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Já bych vzala ten slamák. Nedá se k němu přišít šňůrka/poutko, aby se dal v případě potřeby připnout na batoh?
Na delší putování by asi nebyl špatný nějaký nepromokavý obal (sáček), kam by se ukryl před případným deštěm a který by taky stačilo přichytit k batohu.
A nebo ten šátek.

goldfischlein +373/-38

9.5.16 10:29

 

Já nosím lehký šátek uvázaný dozadu dost navolno. Nebo úplně roztaženou takovou tu látkovou čelenku s gumou vzadu, ale ta mi málokterá sedí. Mám i plátěný šátek, který má z funkčního materiálu jen pásku na čele pro odvádění potu, ale ten nosím nerada, nemám to ráda úplně na čele, nosím ty šátky až dost vzadu na vlasech.
Teorieticky si to představuju takhle, i když samozřejmě když se člověk někde vláčí v horku s batohem a s vlasama přilepenýma k hlavě, vypadá spíš jak ta Nanynka, co šla do zelí :-)

Potrefenáhusa +206904/-7168

9.5.16 08:42

 

Záleží, jak moc chcete chránit před sluncem - šátek je cool, ale bude Vám svítit do očí, protože nemá kšilt (kromě outdoorových) - jak vázat např. zde: https://wrapunzelblog.com/…ed-tutorial/
Existují i „šik“ varianty kšiltovek - tzv. cadet hat (vojenská čapka?):

No a pokud chcete opravdu dobré krytí, tak potřebujete „měkký“ sbalitelný slamák - čili vyrobený z papíru, palmového listí (panamák) a nebo lýka (raffia), je třeba ho chránit před deštěm:

A jestli jste šikovná, lze takový i ušít (tzv. floppy hat) - rozměry můžete použít podle svého oblíbeného slamáku nebo použít některý z návodů na internetu, např. http://www.mimibazar.cz/navod.php?…. Výhoda je ta, že můžete použít látku, která se Vám líbí (čím tmavší, tím víc se bude zahřívat).

Výběr šitých bavlněných (i jiných) klobouků má např. Anytra: http://obchod.anytra.cz/…y/kat-22.htm
Pro inspiraci se můžete podívat i tady: https://cz.pinterest.com/…inspiration/

linda21 +2183/-497

9.5.16 13:03

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek