Poraďte mi k definici stylu

Vložit odpověď
Knitty

10.6.16 07:31

Upřímný dotaz - co když žádný definovatelný styl nemám? Protože to, co mě definuje, se životem nějak přesunulo od módy k jiným věcem?
„Slušně oblečená matka“?
Bývávala jsem barevná rebelka, bývávala jsem milovnice středověku, bývávala jsem obdivovatel indické, mongolské a vietnamské lidové kultury včetně tradičních oděvů. Teď už mě ale nic z toho nebere.

Takže se ptám - jak definovat styl pro ženu středního věku, která má ráda barvy, ale už nechce vypadat jako papoušek; má děti, ale nechce chodit ven jako cuchta; ráda nosí sukně, ale nemůže nosit neortopedickou obuv… Mým cílem není poutat obdivné zraky a založit si módní blog, ale neurážet dobrý vkus a cit pro barvy…
Mám ráda etnické oděvy, ale nejsem ani lesana, ani nechci vypadat jako východní guru?

Jo a ujíždím na šálách, pašmínách, dhupattách. Barevných.
A miluju kabelky všeho druhu a všech velikostí. To jsou moje basicy - barevný šál a kabelka. No, spíš kabela. Prozatím k tomu nosím spíš utlumené barvy, a tričko/nedžíny kombinace; tam někde už se moje invence vytrácí.

Poradíte mi? Do jakého stylu by se to dalo secvaknout?
Ptám se vážně.
Tak vpřed, přátelé.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Podle toho, co píšete, budete inteligentní a vzdělaná žena se širokým rozhledem. Takové se přece někým definovaným stylem neřídí, ale vytvářejí svůj vlastní. Pokud jste se dosud oblékala ke své spokojenosti, budete v tom pravděpodobně pokračovat i po zbytek života. Jak píše Rezyna, netřeba se snažit zaškatulkovat, stačí se v oblečení cítit dobře.

Knitty: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Betty J. +32767/-3909

10.6.16 10:21

 

Taky myslím, že se nepotřebujete škatulkovat, ale pokud potřebujete inspirovat v rámci toho co jste vypsala, že se vám líbí, pak bych se dále barev nebála, zřejmě pro ně cit máte, jen bych nevolila více papouškovských barev, ale jen jednu sytější a ostatní méně výrazné, tmavší nebo světlejší. Pokud nosíte velké šátky, pak by byly opravdu dobrým vyvážením dole užší kalhoty, opět nemusí být jen černé, ale od bordo, přes modré, šedé, zelené… Nevím jak je to se světlými kalhotami a malými dětmi v dosahu :-) Svetr nemusí být také jen černý, ale i hořčicový atd. Také bych využila váš zájem o etno a kroje v rámci kabelek či oděvů s částečnou výšivkou, tím určitě nikoho nepohoršíte ani na dětském hřišti, na vsi ani ve městě :) S ortopedickými botami v přijatelném stylu a k sukni vám držím palce, případně založte nový konkrétní dotaz..

Knitty: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Markymar +694/-194

10.6.16 13:40

 

Nikam se rozhodně nenechte secvaknou. Upřímnost za upřímnost: do pětačtyřicítky jsem vůbec necítila potřebu o čemkoli spojeném s módou přemýšlet. S většinou pekelnic bych se prostě míjela na ulici i vůbec bych se nezabývala tím, jak jsou oblečené. Ale možná přijde den, kdy si řeknete, že se chcete obléknout jinak než do té doby. Nebo že se prostě chcete obléknout v určitém stylu. U mě to přišlo v pětačtyřiceti a asi to bylo spojeno s pocitem, že pokud mám být vzhledná, musím víc dbát o to jak jsem oblečená, protože mládí už mne nezdobí. Než stylem bych to nazvala spíš slovy: vypadat dobře v tom, v čem jsem oblečená. Rozhodně se do ničeho nenuťe, koukejte kolem sebe, občas se mrkněte do galerie na tomhle blogu a ujasněte si, co se Vám líbí a co ne. A to je zhruba všechno. Se stylem musíte srůst a to chce čas a žádné unáhlenosti.

Knitty: Odpověď mi pomohla, děkuji!

pozdni_ctyricitka +1003/-342

11.6.16 20:28

 

Takže třeba bohémský, po svém? Nějaká hezká pastelová dlouhá sukně z jemného splývavého materiálu, jednoduché jednobarevné tričko, světlá kožená bundička? Jednoduché bílé šaty s velkým barevným vzorovaným šátkem? Pokud střihově lze, jinak samozřejmě nahradit jiným střihem - úzké černé kalhoty nad kotníky nebo u kotníků ohrnuté, k tomu polobotky a nějakou barevnou etno halenku/tuniku?

Knitty: Odpověď mi pomohla, děkuji!

aerofrog +2174/-611

10.6.16 10:18

 

U etnicky stylu je myslím důležité přesunout se v určitém věku od kvantity ke kvalitě. Ve dvaceti si můžete dovolit laciné bavlněné nasravacky, tričko a hromadu barevných korálků kolem krku. O dvacet let později je to už faux pas, a je nakročeno k zestarle Lesane. Stylu se ale nemusíte zrict, akorát vyměnit nekvalitní materiál za kvalitní a vynechat nebo upravit některé střihy. Místo barevných korálků kvalitní etnicky šperk z polodrahokamu, treba. Jestli máte ráda šátky, tam to platí také. Kvalitní, namísto různých bavlněných hadyrku z etno shopu.

Knitty: Odpověď mi pomohla, děkuji!

blackdakini +69/-20

14.6.16 09:04

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek