Práce na farmě ve Skotsku

Vložit odpověď
LucyZ

15.3.15 13:58

Ahoj pekelnice a pekelníci,
v létě jedu na brigádu do Skotska. Budeme na farmě sbírat jahody. Jelikož jsem ani nebyla ve Skotsku ani jsem tak dlouho nesbírala jahody (6 týdnů), chtěla bych se zeptat, jestli máte jakékoliv tipy na oblečení. Musím se zabalit do jedoho velkého baťohu, takže oblečení musí být co nejmíň… Takže kdybyste měli nějaké tipy… (např.: jaké boty? gumáky, trekové, tenisky? a na práci monterky? nebo stačí i staré džíny?, nějaký tip na nasitelnou plášťenku?)
Předem děkuji

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Ahoj, mně se tenkrát nejvíc osvědčilo: na nohy staré plátěné boty nebo sandály (jahody se pěstují na slámě, takže kaluže byly jen tam, kde prasklo zavlažovací potrubí), na nohy 3/4 legíny, leze se dost po kolenou, bývala bych brala kolenní chrániče na brusle… V dlouhých kalhotech bych se uvařila, ale chodily tam holky i v montérkách. A na vršek podle počasí tílko nebo triko/volná košile. Doporučuju cokoli na hlavu a dobrý opalovák, i když je to na severu, slunce tam pálí dost a pršívá obvykle až navečer - nestalo se mi snad nikdy, že bych sbírala v dešti. Pokud máš citlivou kůži, doporučuji tenké gumové rukavice a dlouhý rukáv. Jahody vždy večer stříkali - s respirátorem, a my tam ráno vlítli s holýma rukama - hodně z nás mělo po lokty vyrážku. Přeju hodně štěstí, je to makačka, ale zase kde se člověk nají jahod do sytosti, že :-)

LucyZ: Odpověď mi pomohla, děkuji!

lacerta viridis +9/-0

15.3.15 19:36

 

Mám zkušenost jen z rybízových plantáží v ČR, ale typ práce a hrozící riziko je dost podobné.
Já mám osobně místo montérek radši právě staré, hodně obnošené džíny, ideálně široké či zvonové, které v případě horka ohrnu či bez výčitek svědomí ustřihnu na požadovanou délku nohavic. Ale někomu jsou džíny na práci těsné. Hlavně ať je to pohodlné.

K práci, nemá-li mi být horko, nemám-li se poškrábat nebo dostat do kontaktu s postřikem, jsem používala tílko a přes něj lehkou rozepínací košili s dlouhým rukávem. Dá se sundat, ohrnout rukávy, nosit ji rozepnutou… prostě je variabilní, a zabráníte tím i spálení ze slunce.

Rozhodně neudělejte tu chybu jako já a nechtějte se bez krému krásně opálit při práci. Měla jsem plavky s velkým výstřihem na zádech, a protože profukoval větřík, zapomněla jsem se mazat nebo zahalit. Spálila jsem se skutečně do černa, oloupala do krvava a obrys plavek vypálený do zad mi zmizel až po sedmi letech. O riziku rakoviny kůže raději decentně pomlčím.

LucyZ: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Evženie +2336/-330

17.3.15 21:36

 

Já sice žádnou osobní zkušenost zatím nemám, ale také se chystám a většinu informací jsem hledal zde http://www.anglickysen.cz/…a-farmu.html , většina článků je několik let starých, ale dají se tam najít užitečné rady :)

LucyZ: Odpověď mi pomohla, děkuji!

seekaron +0/-0

26.3.15 01:05

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek