Přešití kožichu

Vložit odpověď
Lenkahave

26.11.14 10:59

Ahoj,
mám klasický kožich s dlouhými rukávy. Potřebovala bych ho nechat přešít na vestu. Teď v něm vypadám jako medvěd (jako paní na fotce). Nemáte prosím nějaký tip na dobrého, levného kožešníka v Praze nebo v Hradci Králové? Ptala jsem se ve dvou a všude mi řekli částku okolo 6000,–. Nemyslím si že ustřižení a zapošití podšívky by muselo být tak drahé. Děkuji mockrát za rady.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Dobrý kožešník nebude levný. Pokud si dva řekli kolem 6 000, řeknou si o podobnou částku i všude jinde.

Jste si jistá, že dojem „medvěd“ po odstřižení zmizí? Pokud ne, zbytečně byste vyhodila 6 000. Problém klasických kožichů toho typu z obrázku je, že běžným ženám obvykle moc nelichotí. Obzvlášť, je-li jim ještě ke všemu větší.

Zvažte taky, proč ten kožich chcete nosit. Jestli kvůli tomu, aby vám v mrazivých dnech bylo teplo, pak je asi nesmysl zbavovat ho rukávů. Pokud jen jako módní doplněk, bylo by pro peněženku i kožich lepší koupit vestu už ušitou. Sice by nebyla z pravé kožešiny, ale vyšlo by to mnohem levněji.

andiedvorakova +8745/-1219

26.11.14 21:48

 

Nejde o ustřižení a zapošití podšívky. Jde o kompletní ušití vesty. Jde o krejčovskou práci a navíc s kožešinou. Chceš-li solidní práci, musíš za ni solidně zaplatit. (Nevím, jestli je 6000,– moc nebo málo, ale nesouhlasím s tím zlehčováním krejčovské/kožešnické práce).

Alison Gross +25/-6

26.11.14 12:43

 

Udělat z kožichu vestu neznamená jen ustříhnout příslušné části. Přešití jednoho oděvu na jiný je v podstatě stejně pracné jako ušít celý oděv zgruntu, a leckdy i pracnější, protože musíte párat a přizpůsobovat se už hotovému střihu.
Ve vašem případě bude nutné taky například začistit průramky a přichytit do nich podšívku, což je nepříjemná práce. U kožešin je všechno o to pracnější, že se nestříhají nůžkami, ale řežou se z rubu žiletkou, šijí se ručně a kožešina se musí s každým stehem rozhrnovat, aby se nezachytila do stehů. Jestli nechcete obětovat obnos, který odpovídá odvedené práci, možná bude lépe kožich prodat.

Fatabuna +1874/-272

26.11.14 19:08

 

V Hradci Králové mohu doporučit kožesníka v Mánesově ulici naproti lékárně, vždy si dovede poradit a je opravdu šikovný a oproti Praze ceny lidové. tím nechci říct, že takhle celkem náročná práce Vás vyjde na pětikorunu.

Lenkahave: Odpověď mi pomohla, děkuji!

bassetlady +889/-202

27.11.14 09:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek