Přešití kožichu

Vložit odpověď
Lenkahave

26.11.14 10:59

Ahoj,
mám klasický kožich s dlouhými rukávy. Potřebovala bych ho nechat přešít na vestu. Teď v něm vypadám jako medvěd (jako paní na fotce). Nemáte prosím nějaký tip na dobrého, levného kožešníka v Praze nebo v Hradci Králové? Ptala jsem se ve dvou a všude mi řekli částku okolo 6000,–. Nemyslím si že ustřižení a zapošití podšívky by muselo být tak drahé. Děkuji mockrát za rady.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Dobrý kožešník nebude levný. Pokud si dva řekli kolem 6 000, řeknou si o podobnou částku i všude jinde.

Jste si jistá, že dojem „medvěd“ po odstřižení zmizí? Pokud ne, zbytečně byste vyhodila 6 000. Problém klasických kožichů toho typu z obrázku je, že běžným ženám obvykle moc nelichotí. Obzvlášť, je-li jim ještě ke všemu větší.

Zvažte taky, proč ten kožich chcete nosit. Jestli kvůli tomu, aby vám v mrazivých dnech bylo teplo, pak je asi nesmysl zbavovat ho rukávů. Pokud jen jako módní doplněk, bylo by pro peněženku i kožich lepší koupit vestu už ušitou. Sice by nebyla z pravé kožešiny, ale vyšlo by to mnohem levněji.

andiedvorakova +8744/-1219

26.11.14 21:48

 

Nejde o ustřižení a zapošití podšívky. Jde o kompletní ušití vesty. Jde o krejčovskou práci a navíc s kožešinou. Chceš-li solidní práci, musíš za ni solidně zaplatit. (Nevím, jestli je 6000,– moc nebo málo, ale nesouhlasím s tím zlehčováním krejčovské/kožešnické práce).

Alison Gross +25/-6

26.11.14 12:43

 

Udělat z kožichu vestu neznamená jen ustříhnout příslušné části. Přešití jednoho oděvu na jiný je v podstatě stejně pracné jako ušít celý oděv zgruntu, a leckdy i pracnější, protože musíte párat a přizpůsobovat se už hotovému střihu.
Ve vašem případě bude nutné taky například začistit průramky a přichytit do nich podšívku, což je nepříjemná práce. U kožešin je všechno o to pracnější, že se nestříhají nůžkami, ale řežou se z rubu žiletkou, šijí se ručně a kožešina se musí s každým stehem rozhrnovat, aby se nezachytila do stehů. Jestli nechcete obětovat obnos, který odpovídá odvedené práci, možná bude lépe kožich prodat.

Fatabuna +1871/-272

26.11.14 19:08

 

V Hradci Králové mohu doporučit kožesníka v Mánesově ulici naproti lékárně, vždy si dovede poradit a je opravdu šikovný a oproti Praze ceny lidové. tím nechci říct, že takhle celkem náročná práce Vás vyjde na pětikorunu.

Lenkahave: Odpověď mi pomohla, děkuji!

bassetlady +889/-202

27.11.14 09:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek