převlékání nevěsty na svatbě

Vložit odpověď
rixt

28.7.16 09:51

Ahojte,
chtěla bych se zeptat jak je to s převlékáním nevěsty na svatbě? Svatbu budu mít 2.9., šaty mám dlouhé kremove (asi)taftove korzetove z pujcovny a vůbec nevím jak dlouho v nich vydržím. S pritelem moc radi tancujeme, tak si moc nejsem jista, jestli to v nich vubec pujde a jestli by mi pak nepadaly. Na hodne svatbach, respektive asi na vsech, co jsme posledni dobou byli, se celkem brzy nevesty prevlekly do bilych kratkych satu a zustaly v nich do konce. Po pulnoci bych se rada prevlikla do jinych nez bilych(asi cevernych) satu, ale zase se nechci dvakrat prevlikat. Rikala sem si, ze bych si nejaky bily saty poridila treba na zootu a pokud bych je nepouzila, tak bych je proste vratila. Z pujcovny mam ke svatebnim satum zdarma saty na prevleceni, ale nejsou teda bily ani cerveny, tak uvidim, jestli je vubec pouziju.

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Nešpecifikovali ste presne, na čo sa vlastne pýtate. Chcete vedieť, či a kedy sa môžete prezliecť?
Je to Vaša svadba, prezlečte sa, kedy sa páči Vám. Toto je vec, ktorá sa neriadi žiadnymi špecifickými pravidlami. Aj keby ste sa prezliekli hneď po obrade, je to úplne v poriadku.

Celkovo prezliekanie na svadbe vychádza z ľudových zvykov - na Slovensku sa napríklad nevesta prezlieka po polnoci (po redovom tanci), ale pôvodne sa jednalo o prezliekanie na druhý deň, po svadobnej noci. Vtedy ešte svadby trvali tri dni.
Chcem tým len povedať, že tu nie je žiaden precedens, ktorého by ste sa mali držať. Prezlečte sa tak, aby ste sa cítili pohodlne. Lepšie je s chuťou si zatancovať, než sa trápiť v ťažkých korzetových šatách.

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

barvinok +11799/-1382

28.7.16 10:55

 

I kdybyste se převlíkla čtyřikrát, je to úplně v pořádku, vaše svatba.
Já jsem se na svatbě nepřevlíkala vůbec, ale my jsme měli jen obřad a večeři v úzkém kruhu, navíc jsem měla poměrně lehké šaty. Hlavní je, aby vám bylo dobře a pohodlně. Myslím si, že nemusíte mít ani šaty na převlečení bílé… nač? Navíc půjčovny si za zničení nebo zašpinění účtují mastné pokuty, no stojí to za to si svatbu neužít a jen přemýšlet, abych neudělala něco šatům?

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Marvie +1326/-94

28.7.16 11:10

 

Měla jsem připraveny převlékací šaty-pro všechny případy(nikdy nevíte kdo Vás poleje polívkou že :-) , ale nakonec jsem je nevyužila. Mé svatebky byly šité na míru, nechala jsem je upravit tak, aby byly pohodlné a vydržela jsem v nich celou dobu…byla jsem z nich natolik unešená, že by mi bylo líto je svléci předčasně :-) Je to ale vaše volba, jak se budete cítit…nicméně doporučuju ty převlékací pro jistotu přibalit. Přeju krásnou svatbu :-)

rixt: Odpověď mi pomohla, děkuji!

weruberu +19770/-8009

28.7.16 16:12

 

Hm, já měla korzetovky a 38°C. Po prvním tanci jsem šla do šatů půjčených od švagrové, co by se daly nazvat až jako negližé - stříbrné, krátké, lehká splývavá, trochu chladivá látka, lehce zdobené okolo výstřihu, na tenkých ramínkách. Byly poměrně odvážné, ale v tom vedru jsem to fakt odmítala řešit - beztak první tanec byl až odpoledne a s přibývající hodinou to byla už hlavně akce pro přátele. Takže berte co chcete, hlavně ať je vám pohodlno. Pokud se chcete převlékat několikrát - budiž vám přáno, mě to obtěžovalo, na pokoji jsem měla jen záložní oblečení, kdybych se polila nebo tak :-)

MP Vladenka +9533/-3345

29.7.16 13:12

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek