Příliš zdobné šaty na svatbu?

Vložit odpověď
btw

22.4.15 22:28

Zdravím,
ráda bych znala váš názor na šaty viz obrázek. Byla jsem pozvaná na svatbu jako host a zjistila jsem, že, co se týče společenských šatů, vlastním samé černé kousky. Tedy kromě těchto. Nejsem si ale jistá, jestli se hodí na svatbu pro jejich „dramatičnost“. Zda nejsou moc plesové. Nerada bych působila dojmem, že chci na sebe strhávat pozornost. Svatba se bude konat ve společenském domě, tedy v hezky zdobeném sálu a v teple. :)

Vedlejší otázka: s čím byste takové šaty nakombinovaly?

Děkuju za případné rady.

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

Na svadbu v nejakej stodoli vo vintage style by sa asi nehodili, ale pokial bude svadba honosnejsia a zdobenejsia, podla mna su vhodne. Urcite viac ako cierne. Cierna farba na svadbu podla mna nepatri, tak ako biela, ja osobne to za predsudok nepovazovala.
Skuste ich zjemnit telovymi lodickami a psanickom, biela aj cierna budu prilis kontrastne. Nahrdelnik by som nedavala ziaden, nausnice tiez nie prilis vyrazne

papavera +1346/-488

22.4.15 23:22

 

Tohle jsou koktejlky, tedy oděv, který se na svatbu obvykle nenosí. O tom, zda si je přece jen budete moci na sebe vzít, by neměla rozhodovat zdobnost prostředí, v němž se akce koná, ale styl oblečení (většiny) účastníků - zkuste se trošku poptat ostatních a pak se rozhodněte.

Betty J. +32757/-3909

23.4.15 09:05

 

Asi opravdu záleží na honosnosti svatby. Na obvyklou českou svatbu mi přijdou trochu přehnané, ale ne zase úplně pekelně.

Můžete je zkusit nakombinovat s tělovým sáčkem, jak je tu doporučováno. Určitě by je trochu „zcivilnělo“. Jenže mám podezření, že ta „visící“ část šatů nebude se sáčkem vypadat dobře. Černé bych si ovšem také nebrala. Co to vzít jako záminku pro nákup?

Elinna +284/-64

23.4.15 14:21

 

Pokud si je vezmete, jsem pro kombinaci s nude. Šly by k tomu i jiné, výrazné barvy, ale myslím, že na české prostředí jsou ty šaty samy o sobě dost výrazné, takže jim ještě přidávat asi není dobrý nápad. Co se týče šperků, vzala bych jen nějaké skromnější náušničky. Přes ně bych nic nebrala. K těmhle šatům bude sáčko atd. vypadat blbě. Takže je fajn, že bude svatba uvnitř, a tedy si kabátek odložíte v šatně. V sále už budete „bez“.

Chápu ale vaše obavy (i případnou nechuť kupovat další společenské šaty, když už jich máte několik doma). Ty šaty skutečně nejsou úplně to pravé ořechové na svatbu. Na druhou stranu, pokud vám je nevěsta schválí a pokud ostatní nepřijdou v autobusáckých košilích a těch jediných letních šatech, co mají doma, tak si myslím, že budou snesitelné. I přesto, že na ples by byly vhodnější… Ale zase se to koná v hezkém, zdobeném sále, není to tedy asi klasika radnice + oběd v hospodě, takže byste snad nemusela být overdressed…

andiedvorakova +8745/-1219

23.4.15 15:20

 

řekla bych, že pokud už to nebudete přehánět s dalšími " blýskátky" a doplníte nude nebo třeba šedými doplňky bez výraznějších ozdob, tak je to úplně v pohodě…ono taky co jiného vybrat? Černou ani bílou ne, dlouhé šaty taky ne a kostýmky nechte maminkám a tetičkám .-)

kočka Míťa +1960/-700

24.4.15 07:32

 

Já bych je na svatbě ve zdobném sálu snesla. Trochu bych to zjemnila nějakou méně výraznou barvou jako růžová nebo nude sakem a lodičkami a doplnila je třeba zlatým pouzdrem.

Markymar +694/-194

22.4.15 22:47

 

Mně přijsou úplně v pohodě a navíc si mi i lbí. Nevidím problém.
PS : Když se zamyslím, jak to na těch typických českých svatbách vypadá .......... No pece se nebudete bát přijít pěkně oblečená jen proto, že ostaní si vezmou pomalu plážové šaty a žabky :-). Ne, bez legrace obzvlášt pokud něvěsta má dlouhou robu, bych se jich fakt neobávala.

AnaKarenina +4687/-1312

25.4.15 19:55

 

Já bych tyto šaty na svatbu rozhodně nedoporučovala. Jsou to koktejlové šaty a bylo by to jako „pěst na oko“. A na černé zapomeňte, ty se na svatby nehodí a nenosí. Doporučuji koupit si nové šaty.

Clementin +252/-106

24.4.15 17:56

 

Já bych tohle na svatbu nedoporučovala. Jsou to koktejlové šaty. Nevím, jaký jste tip, a jaké máte černé kousky, ale není to předsudek, že se na svatbu černá barva nehodí? Přiznám se, že se šaty moc nelíbí, ale ohledně doplňků - decentní zlaté, stříbrné, s kovovým efektem, štras? Je tam v pase nějaký kovový prvek, zdá se, tak určitě ladit s ním.

Enoména +279/-153

22.4.15 22:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek