Promoce - šaty

Vložit odpověď
Leucanthema

10.4.14 14:37

Dobrý den!

V červnu mě čeká promoce a už pomalu řeším, co na sebe. Přemýšlela jsem hlavně o květovaných šatech na fotce, případně o vedlejších červených. Předem ale musím upozornit, že na slavnostní akt budeme mít taláry až na zem. Moje dilema je, zda upřednostnit barevnější, spíš méně formální šaty, anebo se podívat po něčem více formálním, a to i přesto, že budu mít talár. Co myslíte?

Všem moc děkuji za odpovědi.
Leucanthema

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

hlavně si zjistěte, jestli má aula funkční klimatizaci a jestli nebude moc vedro. pokud bude a nemá, tak si vemte pod talár šaty na převlečení. znám to, nám klimatizace nefungovala a než byl celý veleakt dokončen, byli všichni oslavenci totálně zpocení, mokří, zplihlé lokny, rozpité makeupy…pod talár bych si každopádně brala něco lehkého, prodyšného a nepompézního, protože jinak budete vypadat jak stodola nebo barokní dáma.

Leucanthema: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246236/-57511

10.4.14 16:39

 

Pod talár až na zem bych si nebrala šaty se spodničkou. :-) Jinak spíš jednobarevné a ne moc nahaté.

benyka +107349/-26214

10.4.14 14:54

 

koukám že tyhle šaty už budou pomalu kolektivní :-) podle mě je to pod talár škoda. promoci s taláry jsem nezažila, takže nevím, jak dlouho a na jakou příležitost vlastně máte to oblečení pod ním, ale spíš bych si vzala pouzdrovky nebo něco víc kopírující tělo, tohle by vám pod tím talárem mohlo i vadit. navíc jak psala benynka výše, oboje zmíněné šaty se nosí a vypadají lépe se spodničkou, což je pod talár asi na obtíž. každopádně budete v tom vy, takže pokud chcete, tak si je vemte. ale spíš asi ty jednobarevné, ty vrchní jsou krásné, ale pocitově se mi nějak hodí na jiné příležitosti než zrovna promoce

scarlete +2643/-1465

10.4.14 15:07

 

šaty si širokou sukňou vám asi urobia z talára „talár s princeznovskou sukňou“, myslím, že to bude vyzerať divne.
oboje šaty sú samozrejme veľmi pekné, ale zvolila by som niečo, čo kopíruje postavu.
(inak, keby promócie boli bez talárov, šla by som skôr do tých jednofarebných šiat)

plummy +1135/-179

10.4.14 20:45

 

Keď vám môžem poradiť zo svojej skúsenosti, v Anglicku, kde som promovala a kde sa nosia taláre bežne, sa pod ne nosia zásadne buď tmavé šaty po kolená alebo čierna sukňa po kolená s bielou košeľou. Príliš sa v tomto ohľade neexperimentuje, najmä preto, aby sa talár nebil so šatami. Kde sa baby skutočne rady vyzúria, sú topánky. Ale nie v zmysle príliš extravagantné, naopak, elegantné, kvalitné, radosť pozerať. Či už ladiace s talárom alebo so šatami.

Z retro šiat, ak už do nich chcete ísť, odporúčam tento šifónový model, stojí 29 libier a pôsobí jemnejšie a slávnostnejšie než klasické bavlnené retro šaty:
http://www.lindy-bop.com/…ht-blue.html
http://www.lindy-bop.com/…e-green.html
http://www.lindy-bop.com/serena-red.html

Od Lindy Bop som si už objednávala niekoľko šiat (tieto konkrétne nie), som s nimi spokojná, pošta v pohode.

Leucanthema: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Dixie Sunday +3928/-1444

11.4.14 09:49

 

Z vlastní zkušenosti - pod talár něco tenkého,lehkého a pokud možno aby to aspoň trochu zakrývalo ramena. Nás totiž ty taláry neskutečně hryzaly:-) taky jsme šli až jako druhá várka a ty taláry už byly zpocené od našich předchůdců:-( Jinak ty první šaty jsou nádherné, stálo by za to se do nich po ceremoniálu převléct (pokud budete mít možnost a čas). Budete hezká a nepomačkaná na případné společné fotky.

Leucanthema: Odpověď mi pomohla, děkuji!

hurry +58/-111

26.4.14 14:22

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek