Prošedivělé vlasy

Vložit odpověď
baltik

14.2.13 07:47

Dobrý den,

je mi 37 a mám už hodně prošedivělé vlasy, takže si je samozřejmě nechávám barvit, ale vadí mi, že už za 3 týdny je vidět odrost na pěšince. Chodím ke kadeřníkovi co 6 týdnů, ale oproti asi většině žen mě to strašně nebaví - strávit tam 2 hodiny a ještě dumat o čem si budeme povídat, jak být zábavná…
Tak jsem přemýšlela, jestli bych nemohla najít nějaké řešení, jak přijmout své šedé vlasy a nevypadat zanedbaně. Teď mám vlasy cca k podpažní jamce a svou původní myší barvu nabarvenou na světle kaštanovou. Kadeřníka se ptát nechci, protože barvení je pro něj samozřejmě kšeft. Myslíte, že kdybych si nechala své prošedivělé vlasy a ostříhala si je na nějaký kratší sestřih, nevypadala bych zbytečně starší?

Najdete v encyklopedii: Šedá barva

 

Tak chození ke kadeřnici taky nemusím, ale když vidím Váš přístup, tak bych jen chtěla podotknout - Vy jste tam zákazník a není Vaší povinností se tam s někým bavit, být zábavná, nenuťte se do konverzace, která Vás nebaví!
Jste tam kvůli svým vlasům a platíte za to, tak klidně mlčte.
Není neslušné říct - „Nezlobte se, měla jsem tak těžký den, že se mi už nechce mluvit“.
Už jsme dost velké holky na to, abychom se stresovaly, jestli dobře bavíme někoho, pro nám PROdává svou službu. :-)

A protože nemám kadeřnictví ráda přibližně ze stejných důvodů (hlavně ta ztráta času) a vlasy mi strašně rychle odrůstají, řeším to přechodně používáním barevných šamponů.
V šedé jsem šedá.
Ale jak píše stric, na někom to může být i šik, taky znám jednu takou poměrně mladou paní (cca 35 let) a ta je skoro bílá, má krátký střih a vypadá to dobře.

andano +15425/-718

14.2.13 10:37

 

Rozhodně si nemyslím, že se šedivými vlasy musíte nutně vypadat starší. Mám známé třicátnice, kterým prošedivělé vlasy sluší a myslím, že vypadají i sexy :) Jenom bych chtěla upozornit na fakt, že pokud si pořídíte kratší sestřih, tak se pravidelné návštěvě kateřníka stejně nevyhnete. Aby kratší vlasy vypadaly dobře upravené, je třeba je stříhat taky jednou za 6 týdnů.

irene_adler +621/-151

14.2.13 10:40

 

To záleží na tom, jaký jste typ. Někomu to sluší, někomu ne. Já jsem například s jistým překvapením zjistila, že šedivé vlasy mi sluší a že jsem asi konečně našla svoji barvu. Je mi 45 a nevypadám starší, zdá se mi to lepší než ta původní nijaká a lepší než jakákoliv jiná barva, kterou jsem kdy vyzkoušela. Zkuste si dát na hlavu šedivou čepici, co to udělá s obličejem.

stric +9274/-2164

14.2.13 08:30

 

Osobně se mi víc líbí prošedivělé vlasy, než za každou cenu obarvená helma. Vlasy mají od určitého věku jinou strukturu a barva už pak málokdy vypadá přirozeně. Záleží samozřejmě na typu, ale myslím, že v dobrém střihu to bude vypadat dobře. Každopádně za zkoušku nic nedáte - obarvit je můžete vždycky…

blacken +33721/-10349

14.2.13 08:50

 

myslím, že s prošedivělými vlasy nejspíš starší vypadat budete. navíc, jak už bylo řečeno, krátký sestřih kadeřníka bude vyžadovat také. co takhle barvit si vlasy doma? není to zase taková věda..

každopádně mě zaujaly důvody, které vás od návštěvy kadeřnictví odrazují. upřímně, v životě jsem si s kadeřníkem nepovídala a nevidím jediný důvod, proč bych to měla dělat. platím jej za stříhání, ne za povídání, natož abych se cítila povinna ho bavit..

guinejske_prase +2973/-742

14.2.13 15:39

 

Dobra zprava je, ze seda barva na vlasech je nyni trendem :-)

Robena +16569/-2356

14.2.13 09:26

 

Ach jo, tohle mě taky štve. Tchynina matka nemá ve svém požehnaném věku ještě šedivý vlas, zatímco já od třicítky řeším šediny na skráních. Barvení je na to krátké, barvy si přes všechny proklamace prostě se šedinami neporadí, možná jen na chvilku zmírní jejich viditelnost. Mně se to vždycky vymyje, i když je to permanentní barva, ať už se obarvím doma nebo to mám od kadeřnice. Kdyby mi bylo padesát, tak nad tím mávnu rukou a řeším jen kvalitní střih, ale když je ženě třicet a něco, tak se prostě s těmi šedivými vlasy těžko smiřuje. Nemám řešení, jen vyjadřuji pochopení a soucit :)

Karin +43234/-7501

14.2.13 12:18

 

Záleží na Vašem typu, a to by asi přeci jen nejlépe zhodnotil odborník, který Vás bude mít před sebou…
Myslím, že některé ženy opravdu mohou vypadat v šedých vlasech k světu, ale některé zase ne… zajděte si do opravdu dobrého kadeřnictví na konzultaci, zkušené kadeřnice Vám určitě poradí…
jinak pro povzbuzení Halle Berry je o 10 let starší než Vy a v šedých vlasech nevypadá ani zdaleka na svůj věk nebo dokonce starší http://cherryambition.files.wordpress.com/…n-movies.jpg?…

ajuna +1896/-266

14.2.13 09:01

 

To vam tady bez toho abychom vedeli jak vypadate asi nepovime. Takze pomuze jen jedine - vyzkouset to a uvidite. Treba si nekde vypujcte paruku a uvidite jak v tom budete vypadat.
Nebo se dal barvete - pokud vas nebavi chodit ke kadernikovi - muzete si cas od casu odrosty sama obarvit doma. Jinak souhlasim s Irene Adler - u kratsich vlasu si zase budete muset udrzovat strih, takze se navstevam, i kdyz kratsim, nevyhnete. Osobne nevidim jaky je problem, kdyz si nechcete povidat, vzit si treba knizku a cist si.

Alizon +10196/-1272

14.2.13 11:53

 

Jak řekla tento týden jedna moje známá, je to o sebevědomí. Já to sice takto nikdy nevnímala, ale jsem ročník 1958 a vlasy jsem si nikdy nebarvila, právě protože jsem nechtěla neustále řešit barvení. Také je celý život nosím nakrátko, nyní už dosti prošedivělé. A nemíním to měnit, Myslím, že to chce pouze přijmout, že člověk prostě stárne a může být hezký i tak…

Ptera +694/-239

14.2.13 17:51

 

Dle mého názoru vám nic jiného, než barvit nezbude. Já mám daleko více let a barvy se nevzdám, strašně by mi to postaršilo. A ve vašich letech šedivá barva vždycky bude postaršovat. Také mě barvení nebaví, vzhledem k tomu, že jsem šedivá už hodně, pěšinka je vidět po 14 dnech. Řeším to tak, že ke kadeřnici jdu 1× za měsíc a po 14 dnech doma nabarvím jen pěšinku. Máti má skoro 80 a barví se také pravidelně. Já vím, že v cizině si hodně žen vlasy nebarví a tady na pekle je tento názor rozšířen, ale podle mé kadeřnice, cizinky mají úplně jinou kvalitu vlasů, středoevropské šediny jsou dost ošklivé. Navíc i tak cizinky vypadají starší, i když mají perfektní střih. Já osobně tedy za babču být nechci a ani v okolí neznám nikoho, kdo by chtěl.

cibetka 1 +11943/-6297

14.2.13 08:38

 

Pokud se rozhodnete si nechat svou barvu i se šedinami a nechcete chodit ke kadeřníkovi, můžete se nabarvit doma. Když zvlolíte vymývací barvu, zjistíte třeba po několika dobarvení odrostů, že původní nabarvení už odrostlo. A pak prostě počkáte, až se zbytek barvy vymyje a zůstanou jen vaše přirozené vlasy.

Coballtino +1096/-417

15.2.13 13:59

 

Určitě byste nevypadala starší a můžete klidně zkusit barvu, co má Helen Mirren. Ta totiž nikdy není mimo, ať má barvu jakoukoli. Navíc i platinově až šedě blond je velmi sexy barva. :-)

corrigan +16866/-9380

14.2.13 10:35

 

Je mi šedesát a protože jsem začala být alergická nabarvy na vlasy postupně jsem přešla na odstíny šedé. Svoje už hodně šedivějící vlasy si nechám dobarvit v přední části hlavy,kde jsem už hodně šedivá na tmavě šedivý melír a v zadní části hlavy,kde mám tmavší vlasy na svělejší-kadeřnice mi melír barví přes gumovou čepici, takže mne to nedráždí. Výhoda je, že celkově mám na hlavě odstíny šedé a nějaké odrůstání vůbec nemusím řešit. Jdu si obnovit melír až se mi chce. Domnívám se, že s šedinami nemusí žena vypadat starší, když volí barevnější oblečení nebo jen doplňky. A také trochu výraznější líčeni.

erima +93/-30

14.2.13 14:43

 

já bych se přidala k Cibetce. Pokud je vaše původní barva nevýrazná myší hněď (případně ještě v kombinaci se světlýma očima a bledou pletí), budou vás šediny postaršovat. mě naštěstí šediny ještě netrápí, nicméně mám skvělý příklad přímo ve svém okolí - babička loni prohlásila, že ve svých 80i letech už se na nějaké barvení může vykašlat. má modré oči, mívala středně hnědé vlasy, barvila se dlouhá léta na takovou medově plavou/světle ořechovou. Teď má svojí barvu, vlasy má hodně světle šedobílé na mikádo, vlní se jí. Pořád vypadá dobře, ale je fakt, že dokud se barvila, vypadala výrazně mladší. Ve 37 můžete s barvou vypadat jako svěží třicítka, bez barvy jako výborně udržovaná padesátka......Halle Berry bych si za vzor nebrala, ona má barevně výraznou pleť i oči, takže šediny na ní vyzní jinak.
krátké vlasy budou vyžadovat podobnou frekvenci chození ke kadeřnici jako při barvení. Takže mně z toho taky nejlíp vychází vybrat si barvu kterou se můžete v mezčase dobarvit sama doma. ale těžko teoretizovat, když nevíme jak vypadáte (barva pleti, očí, typ vlasů)

vrtule_vrtule +274/-48

15.2.13 15:01

 

Mě se prošedivělé nebo šedivé vlasy moc líbí, myslím že je důležité mít je upravené - ostříhané nebo sepnuté - a šedá pak nevypadá jako zanedbanost. Jestli v tom budete či nebudete vypadat starší, to asi záleží i na vašem celkovém stylu, na tom, jak se oblékáte, zda celkově působíte mladistvě.

Bartesva +721/-611

28.2.13 20:25

 

Zavisi to vsetko od kvality vlasov, ci to bude vyzerat pekne, alebo nie.
Mozem napisat iba vlastnu skusenost. Mam velmi jemne vlasy (tenucke, rozlietane, ako pavucinka) a uz dost vysoke percento sedin, avsak sedive vlasy zmenili strukturu a su v porovnani s ostatnymi hrube ako droty. Ak by sa to pod nejakym mikoskopom dalo zmerat, tipujem, ze maju priemer minimalne trikrat vacsi a na hlave to je poznat. Ak by som si teda nechala svoju tmavo plavo-mysaciu farbu, sediny by pomedzito vyzerali ako nieco umele, nieco navyse.
Preto zial tiez pravidelne farbim, hoci som proti chemii a pouzivam len prirodne sampony, vlasy si hyckam a vzdy horko zaplacem, ked mi treba dofarbovat odrasty.
Ku kadernicke vsak nechodim, farbim si ich uz par rokov sama doma, nie je to vobec narocne, treba vyskusat. A dokonca si ich sama 2× do roka aj podstrihujem.

Naopak, moja mama ma hrube vlasy, takze sediny su rovnakej hrubky ako ostatne a hoci uz je takmer uplne sediva, stale si nemoze dovolit prestat sa farbit. Uz roky planuje, ked uplne osedivie, ze ich zafarbi na sedivo a necha takto odrast a uz nikdy nebude musiet farbit. No realita je taka, ze aj po zafarbeni na sedivo zacne byt casom vidno odrasty, pretoze nejake tmave sa pomedzi vzdy najdu a vyzera to potom rovnako blbo, ako odrasty akejkolvek inej farby.
Tak ako to vyriesit? Tiez by som rada nejaky tip.

Tala +2594/-507

14.2.13 11:26

 

Tak si prostě najděte nějaký přijatelný odstín, který na vás v jednolité formě bude vypadat dobře (což bude skoro každý ve srovnání s šedými vlasy) a barvěte se doma - pěnové barvy jsou opravu velmi jednoduché na použití. Ještě u toho stačíte přihřát večeři a nebudete se muset s nikým vybavovat.

Matka Vlčice +10982/-6152

14.2.13 12:26

 

A co kdybyste nejdřív zkusila nějaký mezichod mezi tou kaštanovou a šedou? Nebude to takový šok pro Vás ani pro okolí, můžete postupně zesvětlovat a šedé odrosty nebudou tak kontrastní.

emef +50784/-4047

15.2.13 19:46

 

Opravdu je to případ od případu.
Mně je 65 let, pleť mám bledou, olivovou, bez nalíčení nebo opálení vždycky „zelinka“. Bez barvení bych vypadala o 20 let starší, takto mi občas ještě někdo hádá padesát. Švagrová měla pleť krásnou jako broskvička, od 35 let vlasy šedivé, vlastně bílé, a stále jí to moc sluší bez barvení.
Barvím se doma, pomáhá manžel, používám barvu Palette Schwarzkopf Natural 770, je nejblíže mé původní barvě. Vždycky jsem ráda, že to mám za sebou, barvím za 6 neděl, ale to už je na hraně.
Děsím se toho, až barvit z nějakého důvodu přestanu, to bude už opravdu konec.
Všechno má své pro a proti, ale jsem pro barvení, člověku to zvýší sebevědomí a nepřipadá si ještě jako do starého železa.

eva64 +1624/-1315

16.2.13 00:18

 

Mám podobný problém a částečně jsem jej vyřešila ofinou. Žádná pěšinka, žádné odrosty.

leolenka +9/-26

16.2.13 08:27

 

Asi uz bylo receno vsechno - na vasem miste bych barvit vlasy neprestavala, v 37 je podle me moc brzo vypadat jak babicka (a tomu se s prosedivelou hlavou nevyhnete). Mne je 33 a zrovna dneska jsem otravene koukala do zrcadla, krome pesinky mam takovy bily pramen primo nad celem-krasa, no:(
Moji mamince je 60, kdyz se ji nechce vlasy obarvit a ma x tydenni odrosty, vypada o 20 starsi, kdyz se nabarvi, tak diky krasne pleti a peknemu oblekani vypada sotva na 50.

A urcite bych neresila, jak bavit kadernici, je to jen kupovani sluzby, ne povinnost nekoho zabavat.

madline +877/-230

17.2.13 20:17

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek