Prosím, poraďte, jak upravit tyto šaty

Vložit odpověď
bonomi

10.9.12 19:15

Dobrý den, ve skříni mi leží jedny šaty po mamce a nevím si s nimi rady. Jsou pohodlné a ráda bych je nosila, ale v podobě, jaké se momentálně nacházejí, mi přijdou příliš zastaralé. Proto prosím o rady, jak by se daly upravit.

Sama mám v plánu oživit, nebo změnit jejich barvu (buď na fialovou, vínovou, tm. modrou, nebo černou), zkrátit sukni a vyměnit knoflíčky. Zajímal by mě váš názor, jak by se daly ještě vylepšit, např. jestli našít nějaké ozdoby, přidělat nějaký pásek, krajku, nebo upravit něco dalšího. Jo a knoflíčky byly po celé délce, akorát ze spodní části (sukně) jsem je odstranila. Měla bych je (ty nové) našít znovu po celé délce, nebo spojit ten sukňový díl nějak jinak? A je rozestup knoflíků dobrý, nebo bych jich měla ubrat (s dírkami nebude problém, ty bych přizpůsobila umístění knoflíků).

Jde mi o to, abych získala hezké šaty na běžné nošení mezi lidi, nemají působit nějak slavnostně.

Je mi 22 a jsem poměrně malá - 155 cm. Děkuji všem, kteří mi odpoví.

Najdete v encyklopedii: Fialová barva

 

Pokud na šatech opravdu lpíte a chce se vám do úprav, pak bych doporučila šaty zkrátit, ale ne odspodu, ubrala bych tu prostřední čast a zrušila tak ten „korzet“, prostě aby sukně začínala v pase. Pak by s nějakým širšim páskem nemusely vypadat úplně špatně.

Alhambra +10069/-1596

10.9.12 19:46

 

Dobrý den,
taky bych se přimlouvala za zkrácení rozpáráním v pase, zarovnáním „korzetu“ a jeho zkrácení, tak aby pak sukně byla nasazená v pase, její délku pak případně upravit, tak aby končila nad koleny.. Asi bych se pustila i do toho barvení.. Šla bych do tmavě modré.. Černá mi nikdy nevyšla černá, ale šedá..
No a knoflíky bych vyměnila - tyhle vypadají tak nějak zašle.. Jaké přesně neporadím.. Nikdy si je nedokážu pořádně představit, takže to co ušiju beru s sebou do švadlenky a zkouším tam, co se mi bude zamlouvat nejvíc..
Mnoho zdaru ;)

megusa +4487/-328

10.9.12 20:50

 

Já bych je buď ustřihla v pase a našila sukni výš nebo, pokud chcete zachovat tvar, sukni bych odpárala, živůtek víc vypasovala, možná i malinko zkrátila tak, aby vám končil o pár cm výš než teď a sukni znovu našila. V každém případě bych sukni zkrátila alespoň ke kolenům nebo lehce nad.
Knoflíčky vám neporadím, nemám na ně názor, ale asi bych je nechala tak, jak jsou, když už tam jsou.
Co se týče barvy - nechala bych prozatím tak, jak je, takovéhle „pravé vyšisování“ bude ještě pár let v kurzu:-))

+/-

10.9.12 19:44

 

Já bych je jen obarvila a vyměnila knoflíčky, rozhodně ale za nějaké šmrncovní, zajímavé. Podle mě pak budou vypadat tak jinak, že budeme všichni valit oči.
Do zkracování bych se nehrnula, bála bych se, že živůtek bude pak dělat dlouhý trup a krátké nohy.
Mimo to je můžete obarvit, „naknoflíčkovat“, a až pak případně stříhat, až uvidíte, jak to bude v novém vypadat.
Jinak ten živůtek se teď sice takhle nenosí, ale myslím, že právě ten je na šatech nejzajímavější, takže bych ho určitě nepřestřihávala, nebo tak něco, jak tu někdo radí. Pak by to byly tuctové šatky, takhle budou zajímavé.

firefly +5490/-789

10.9.12 23:34

 

Dobrý den, rozhodně bych je zkrátila těsně nad kolena. Tahle délka Vás ještě víc zmenší (vlastní zkušenost, jsem také malá). Osobně bych pouze vyměnila knoflíčky a nechala je u horního dílu. Krajku či ozdoby si na nich neumím představit. Ale to Vám snad poradí jiné čtenářky ;-). Líbily by se mi třeba se širším páskem. Třeba nějaký v matčině skříni ještě najdete :).

Calis +304/-39

10.9.12 19:24

 

Mně se ty šaty líbí, resp. pokud je to kvalitní materiál, umím si představit, že s trochou úsilí budou vypadat dobře.
Zkrátila bych je těsně pod kolena, aby byly zachovány proporce. Barvu bych zvolila podle toho, co Vám sluší - buď tmavě hnědou s perleťovými knoflíčky (ty v každém případě jen na horní části), nebo tmavomodrou s bílými či červenými. Líbila by se mi i tmavě fialová, k té mě ale nenapadjí vhodné knoflíky - možná taky perleť? Pásek se k nim kvůli způsobu přisazení sukně vzít nedá. Ohledně rozestupu knoflíků - nechápu co byste chtěla provést se zbývajícími dírkami. Nosila bych je s nějakým pěkným slamákem :-)

Maracujaa +355/-40

10.9.12 19:52

 

Mám pocit, že když se zkrátí sukně, opticky vám to hrozně zvětší trup díky tomu jakoby korzetu. Ten vám navíc brání i v přidání pásku okolo pasu.
Upřímně si s tím moc rady nevím, pořád t na mne působí spíše jako noční košile. Jediné co si k nim umím představit je nějaká spodnička :D

SweetieCH +1838/-794

10.9.12 19:27

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek