Kombinace rukavičky/kabelka

Vložit odpověď
llolla

3.7.12 18:40

Dobrý den, chystám se tento týden na operu - je to sice v rámci Smetanovy Litomyšle, tudíž není prostor pro velkou večerní - a konečně jsem našla odvahu vzít si rukavičky - krátké, háčkované po babičce. Stylově je mám vyřešené k šatům, nevím, co s kabelkou. Mám jen jednu malou do ruky, kterou obvykle nosívám, ale dohromady se mi to moc nepozdává. Přijde mi, že bych měla mít buď rukavice, nebo kabelku, ne obojí. Kabelku přes rameno, která by se stylově hodila bohužel nevlastním, i když by to byla dobrá příležitost si ji koupit. Existuje nějaké obecné pravidlo, kterým bych se měla řídit? Předem děkuji za odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Kabelka klidně může být do ruky, nebo přes rameno, klidně může být kožená, nemusí být textilní společenská ani háčkovaná, důležité je, aby ladila stylem. Vaše rukavičky budou nejspíš retro ve stylu 30. let.

Takže nejlépe by se asi hodila kabelka jako je tato: http://img1.rajce.idnes.cz/…22011932.jpg

Ale já třeba k rukavičkám běžně nosím černou koženou kabelku ve tvaru válečku s krátkými uchy nebo jednoduchou pevnou koženou kabelku s dnem ve tvaru kosočtverce a dlouhým uchem přes rameno (na zip!)

Chce to nějakou kabelku, která drží tvar, nebo společenskou zavírací na chlopně - takovou koupíte za pár korun na blešáku nebo ve vetešnictví a naděláte s ní a s rukavičkami velkou parádu :o)

Liška S. +56/-25

3.7.12 23:47

 

Já bych teda háčkovanou nedala. Rukavičky A kabelka rozhodně přeplácaně nepůsobí, ale souhlasím, chtělo by to fotku. Osobně bych si k háčkovaným rukavičkám vybrala psaníčko buď kožené nebo prostě nějaké, jehož povrch nebude moc strukturovaný, aby se to nebilo právě s těmi rukavičkami :)

Rabbit-Heart +8943/-2610

3.7.12 23:47

 

Jak už tu bylo řečeno, krátké rukavičky k zápěstí patří ke krátkým šatům, ideálně k malým černým. Kabelku bych volila společenskou přes rameno nebo psaníčko, ideálně hladké saténové bez ozdob, případně koženou. V Litomyšli jsou koncerty na zámeckém nádvoří, takže terén je ok, ale letos se celé zámecké návrší opravuje a je tam trošku ztížený přítup, navíc se musí projít neosvětleným územím, takže vysoké podpatky nechat doma. Dnes tam jedu, tak snad počasí nezkazí zážitek.

Bugatti +50744/-5476

4.7.12 08:11

 

Škoda, že jste neumístila fotky, představa by byla přesnější… Nedávno jsem se dívala na nějaký dokument o oblékání a zrovna tam řešili šaty a rukavičky. Jednoduché pravidlo zní: dlouhé šaty-dlouhé rukavičky (nad lokty), krátké šaty-krátké rukavičky (k zápěstí). Kabelku klidně do ruky, což takhle nějaké psaníčko?
A jeden tip navíc: pokud se festival koná doslova venku, rozuměj na zelené louce, jehly nechat doma… Zapichování jehel do zeleného trávníčku a jejich následné odírání na štěrkových cestách se mi nejeví jako „must try“. :-)

vespinka +1131/-294

4.7.12 07:58

 

Spíš by se hodila fotka, ale já bych ladila rukavičky stylově spíš ke kabelce, takže nějakou háčkovanou? Zvládnete si myslím uháčkovat i sama, není to nic těžkého.

eldaeve +568/-507

3.7.12 20:51

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek