Sako - koupit, nekoupit?

Vložit odpověď
Kralicak

29.7.14 19:52

Zdravím, potřebovala bych poradit. Na VV jsem si vybrala sako, které by mi sedělo. Asi nejbližší využití by bylo na svatbu přes šaty. Uživatelka mi napsala že sako je 100% bavlna, ale určitě to není taková ta teplákovina. Otázka zní: viděli jste někdy sako, které by se dalo zařadit do kolonky společenské (svatba, pohřeb, divadlo) a přitom bylo z bavlny bez jakéhokoliv příměsi? všechna klasická saka co jsem doposud měla byla PES, nebo třeba 97% bavlna a 3% elastan. Koukala jsem schválně, z čeho má přítel obleky (Blažek, na omak velmi příjemné) ale cedulka se složením tam není. Na fotkách vypadá myslím docela společensky, ale může to samozřejmě klamat. Cena není nijak závratná, aby mě to mohlo příliš bolet, kdybych ho koupila a nevyužila ted hned, ale na druhou stranu, ted vážně chci sako na tuto konkrétní událost a oblečení mám plnou skříň. Děkuji za rady

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Jako společenské by se dalo označit sako z „bavlněného saténu“, ten může být 100 % bavlna nebo bavlna s elastanem. Ostatní bavlněné látky budou spíš volnočasové. Ale i ten bavlněný satén se mačká, vhodnější jsou umělá vlákna, vlna, směs. Kvalitní společenské obleky jsou právě vlněné, méně kvalitní směsové nebo umělá vlákna. Co se týká vhodnosti černého saka na svatbu, záleží samozřejmě na ostatních částech oděvu a doplňcích, jiné barvy jsou ale většinou vhodnější.

Kralicak: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kohlida +1469/-332

29.7.14 21:11

 

Z těch obrázků také nedokážu přesně určit, jestli ještě bude působit společensky, nebo už vyloženě volnočasově. Já obvykle, pokud si takhle nejsem jistá, tak tu věc neberu. Vycházím z vlastního bezpečnostního opatření (abych nerozházela všechno, co mám), že když se mi něco úplně nezdá na obrázku, obvykle to bývá ve skutečnosti ještě o fous horší. S tou svatbou by možná nebyl problém, pokud by se nelpělo vyloženě na formálním oblečení a byly by přípustné např. i letní šaty, ale s divadlem a podobně už by problém byl… Obešla Orsay, F&F, Lindex, Camaieu a podobné obchody, které sice nenabízejí ty nejkvalitnější sáčka na světě, ale občas tam mají výprodeje, při kterých sežene sáčko i pod 400 a to už jde :)

andiedvorakova +8745/-1219

31.7.14 11:13

 

Na 90% se opere a pomačká případně už oprané je:-( Mimochodem sháním také sako neformálnějšího charakteru a zatím marně.

Josefka +7983/-927

1.8.14 22:08

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek