Šatník do divadla

Vložit odpověď
Alsanna

4.8.17 19:46

Ahoj,
jsem studentka vysoké školy a můj obor vyžaduje častou návštěvu divadel. První ročník jsem odchodila v šatech podobných těm, které jsem přidala jako ilustrační (nejedná se o přesné modely, ale typově a barevně jsou jim asi nejblíže). (Plus sem tam černá pouzdrová sukně s halenkou, popřípadě vínové úpletové šaty na představení malých nezávislých scén a ochotníků.)

Ovšem rozhodla jsem se, že to takhle už dál nejde (převážně protože některé z modelů nejsou úplně nejnovější a ke konci roku už to na nich začínalo být vidět) a rozhodla se využít peněz z letní brigády a kompletně překopat svůj společenský šatník.

Na Vás se teď tedy obracím s prosbou o radu a inspiraci. Budu navštěvovat jak odpolední, tak večerní představení, premiéry, balety, opery, malé nezávislé scény i velká divadla. Proto potřebuji opravdu rozmanitý šatník. (Popřípadě uvažuji i tom, že bych si nechala ušít nějaký pěkný kalhotový kostýmek. Bohužel nemám úplně konfekční postavu a proto bych si musela asi jakýkoliv kostýmek nechat ušít.) Zkoušela jsem se po něčem poohlédnout sama, ale přiznám se, že jsem se kompletně ztratila v záplavě střihů, látek a barev.

 

Dobrý den nebo ahoj (jsme asi plus mínus stejně staré, tak snad si můžeme tykat)! :)

Vidím, že jsi z Olomouce, můžeme na toto téma hodit řeč třeba u kafe v Olomouci, na začátku září, pokud chceš. (Napiš na mail: kristina.zachova@seznam.cz) Každopádně souhlasím s výše napsaným, UNIVERZÁLNĚ moc poradit nejde, když třeba nevidíme tvou fotku postavy a tak, aby člověk poradil více konkrétního.

Určitě je fajn si koupit různé věci, které mezi sebou můžeš kombinovat a zároveň je unosíš do divadla, ale i běžně do města/školy (halenku se sukní, halenku i k riflím, sako ke stovce kombinacím apod.). Sázela bych na kvalitní zpracování a materiály (samet, bavlna, hedvábí na halenky apod.), vyhnula bych se BIG SALES v HM a podobných.

Určitě nic nezkazíš kalhotami, pouzdrovou sukní, šaty, doplňky, lodičkami… Zkus pobrouzdat i po internetu (třeba Zoot), poptej se kamarádek, co a kde tak cca shánějí. Podle mě dost „divadelního“ oblečení se dá sehnat i v sekáčích, na Vinted, nebo z klasických obchodů třeba Orsay, má hezké šaty.

Sama chodím do divadla (taky různé žánry, události a scény, různá města apod.) často, tak 2 - 3× do měsíce třeba. Ale je fakt, že sukně/šaty nosím prakticky denně (mám jich hodně, ale já jsem v tomto trochu extrémista), mám jedny rifle, ve kterých chodím venčit psa. Takže tak.

Ale určitě je fajn mít nějaké jednobarevné halenky, sukni, kalhoty (nějaké pukové = kostýmkové a pak něco třeba méně formálního (chino, lněné či tak na méně formální věci.), pár šatů (na malé scény a alternativky může být i něco letnějšího nebo naopak na zimu punčochy teplé a svetrové šaty – mám vyzkoušeno, že tam dost lidí chodí v riflích stylem "v čem jsem celý den v práci).)… Samozřejmě taky zohledni svoje časové a finanční možnosti, celkově se podle mě buduje dlouhodobě. Z časových je dobré myslet na to, ejstli jsi v divadelním celý den ve škole a večer šup v tom do divadla. Třeba boty na přezutí (přes den něco a do divadla loďky) jsou určitě bezva!

Čemu bych se vyhnula KAŽDOPÁDNĚ - flitry a lesklé cokoliv, rifle a riflové minisukýnky (max černé rifle na neformální akci), sportovní boty či bundy přes šaty, šaty/sukně a kraťasy „PODPIČOVKY“, alternativní věci (výšivky, batika, pírka, indické maxi šaty), velké tašky (vždy malé či psaníčko), cokoliv špinavého (vč. bot) či ožmolkovaného, opáraného, sepraného apod. Bohužel i to se dá potkat v divadle (?!?!!!) Osobně teda nemusím, když přijdu do divadla (Moravského, třeba na balet) a tam skupina pěkných mladých koček a všechny jsou ALL BLACK (černé: šaty, lodičky, sako, kabát, taška a žádné šperky). Mám vždycky chuť se zeptat, kdo že umřel.

Neboj se hrát si s módou! Kombinovat, hledat pro sebe vhodné trendy. Já jsme si třeba dost zamilovala široké cullotes s vysokým pasem. krásné jsou halenky s vázankou pod krkem. Široké midi sukně se vzory.

A KAŽDOPÁDNĚ bych s sebou na každou takovou akci přibalila úsměv na rty, upravené vlasy a nehty, slušné chování a doma bych nechala sprostá slova.

Alsanna: Odpověď mi pomohla, děkuji!

zelwice +270/-214

10.8.17 13:10

 

Na tuto otázku není lehké odpovědět. Při výběru oblečení (a platí to obecně) záleží na typu postavy i na tom, jaké barvy komu sluší. Nicméně rozmanitý šatník bych volila nikoliv co do počtu kusů oblečení, ale spíše doplňků. Jednoduché šaty jsou dobrým základem, vhodné je doladit je šperky, barevnými lodičkami apod. Navíc je můžete nosit např. s balerínami i do školy. Co se týká oper a baletů některé dámy si návštěvu představení pletou s plesy. Jistě slavnostnější oblečení se unese (ale všeho s mírou), opětovně jsou vhodné např. dlouhé šaty jednoduchého střihu doladěné výrazným náhrdelníkem. Dobré jsou kombinace např. krajkový top + dlouhá sukně. Poradila bych Vám dívat se v divadle kolem sebe a inspirovat se tím, co se Vám líbí - ale v Česku je to problém.
Doporučuji na toto téma článek od Ady https://www.modnipeklo.cz/…azejte-muzy/.

Alsanna: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kristi2 +130/-15

7.8.17 08:54

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek