Šaty na maturitní ples pro malou postavu

Vložit odpověď
Annexx

8.11.15 15:55

Dobrý den,
letos mě čeká maturitní ples a svými požadavky „co nejméně kamínků a flitrů, nic extrémně širokého a něco ne moc odhalujícího“ v půjčovnách úspěch zrovna nemám.
Měřím 160 centimetrů a mám spíše klučičí postavu a velmi krátké nohy. Vlasy i oči mám hnědé, kůži snědší.
Jaké byste mi doporučili šaty? Nevím, jestli je nutné jako maturant mít šaty až na zem, dala bych přednost kratším, třeba do půli lýtek, mám tendenci zakopávat o vše v okolí.
Zalíbily se mi retro šaty, podobné těm na fotce. Věděli byste o obchodu v Praze nebo Brně, kde by se daly za rozumnou cenu (2000 - 3000) sehnat?

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Dobrý večer,

předně bych vás chtěla ujistit, že se 160 centimetry nejste až zas tak malinká, jak si asi myslíte.
Za druhé, krátké šaty se nehodí všude, na nějaký menší maturák snad, do Lucerny ani náhodou. Ohledně délky se shodnu s Kassasndrou, do půl lýtek určitě ne, zvlášť, jestli víte/máte pocit že máte krátké nohy.
Co vás prodlouží jsou úzké siluety, nebo šaty s přiléhavým živůtkem a sukní střiženou do A, dortu bych se vyhnula, ani vám se podle všeho nelíbí, což je fajn. Je potřeba si rovněž dobře rozmyslet ozdobné vodorovné členění, pokud byste měla třeba úzký pas, dalo by se použít tam, ale protože píšete, že máte spíše klučičí postavu, asi to nebude to ono.
Inspirovat byste se mohla třeba Keirou Knightley a jejími šaty, které mají pas v pase, tím si nohy alespoň opticky prodloužíte. Vynechala bych řetízek a vsadila spíše na visací naušnice.
Co se týče barev, šla bych do jasnějších - smaragdově zelená, safírově modrá, rudá, na brunetkách může velmi pěkně vypadat i kanárkově žlutá, záleží ale taky i na vašem barevném typu (teplý studený), abyste se s šaty netloukla, na druhou stranu, asi budete vědět, jaké odstíny barev vám sluší.
Každé z dívek, která se ti ptá na šaty pro malou postavu taky radím boty na podpatku. Pokud v nich neumíte chodit, zkuste třeba taneční. Ten sedmicentimetrový podpatek není nijak závratný, zároveň ale postavu moc pěkně protáhne. Taneční botky doporučuji proto, že jsou měkké už od prvního použití a je velmi nízké riziko, že vás budou tlačit. Pokud je koupíte v dohledné době, budete mít ještě dost času na to, abyste se na nich případně naučila chodit.

Annexx: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Solathis +17172/-3435

8.11.15 19:40

 

Šaty do polky lýtok vás urobia ešte kratšou než ste. Nízku postavu s krátkymi nohami predĺžia buď šaty po zem, ale tie po kolená. A myslím, že koktejlové šaty po kolená by boli vhodnou variantou aj na maturitný ples. Kľúdne aj v retro štýle akú sú na priloženej fotke.

Annexx: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Kassasndra +958/-554

8.11.15 18:04

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek