Šaty pro šlechtičnu s gotickou tématikou

Vložit odpověď
Triiss

8.6.14 13:41

Dobrý den, potřebuji si ušít šaty s gotickou tématikou. Jedná se o historickou hru zasazenou do doby temného středověku (13/14.století).

Měla jsem kdysi v ruce Burdu se střihy. Daji se střihy najít on line? S návodem, nejsem moc schopná se strojem. Spíš nevím co hledat, čím se inspirovat - ocením i knihu. Vim, že tu byly články a historii oblékání, určitě si přečtu. Ale teď bych ocenila opravdu něco on line.

Děkuji.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Záleží na tom, jak moc historicky odpovídající kostým chcete. Pokud to chcete jen „jako“, tak se dá použít tenhle extra primitivní návod , který máte ušitý tak za hodinu a půl, burda má pár střihů. první , druhý , třetí , čtvrtý
tyhle střihy jsou k nalezení na burdastyle.de ke stažení po zaplacení

pokud chcete něco historicky věrného, najdete nějaké informace tady
ale pokud nejste příliš zkušená švadlenka, tak to bude dost těžké, kromě těch prvních šatů

Moir +22725/-3650

9.6.14 09:42

 

Trochu mě mate zařazení vaší otázky k neoviktoriánskému stylu x gotická tématika, předpokládám, že ta gotika je správně :-)
Jako inspiraci můžu doporučit jednu z publikací Ludmily Kybalové https://www.kosmas.cz/…iny-odivani/ - v knihovně na ni určitě narazíte. Burda prodává hotové střihy, které historické kostýmy napodobují (buď přes e-shop burda-strihy.cz nebo obchodě s látkami). Mám dobrou zkušenost se střihy na míru „od Otylky“ http://www.fler.cz/zbozi?…, a to právě s historickým kostýmem.

Triiss: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Elfrida +432/-43

8.6.14 19:00

 

Zkuste si pročíst (nebo prohnat překladačem) tohle: http://www.karen.htmlcreators.com/medieval.html

Dobově by to odpovídalo, středověká móda nebyla sexí ani nijak zvlášť vypasovaná, šlo spíš o kvalitu látek. Na vrchní šlechtický oděv doporučuju nějaký brokát nebo žakár s historizujícím vzorem (v sartoru mají i repliky) a na spodní určitě len, pokud chcete být věrná historii. Záleží, kolik je na to peněz. A nezapomeňte na pokrývku hlavy. :)

Triiss: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nosfi +397/-143

10.6.14 12:03

 

Inspiraci najdete na obrazech z té doby, stačí jakékoliv dějiny umění nebo internet. Střihy byly tehdy velmi jednoduché - látky byly drahé, vše se šilo ručně a se žádnými zbytky se nepočítalo.

Triiss: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +19640/-3300

8.6.14 19:51

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek