Šaty pro šlechtičnu s gotickou tématikou

Triiss

08.06.14 13:41

Dobrý den, potřebuji si ušít šaty s gotickou tématikou. Jedná se o historickou hru zasazenou do doby temného středověku (13/14.století).

Měla jsem kdysi v ruce Burdu se střihy. Daji se střihy najít on line? S návodem, nejsem moc schopná se strojem. Spíš nevím co hledat, čím se inspirovat - ocením i knihu. Vim, že tu byly články a historii oblékání, určitě si přečtu. Ale teď bych ocenila opravdu něco on line.

Děkuji.


Reklama

 

Záleží na tom, jak moc historicky odpovídající kostým chcete. Pokud to chcete jen „jako“, tak se dá použít tenhle extra primitivní návod , který máte ušitý tak za hodinu a půl, burda má pár střihů. první , druhý , třetí , čtvrtý
tyhle střihy jsou k nalezení na burdastyle.de ke stažení po zaplacení

pokud chcete něco historicky věrného, najdete nějaké informace tady
ale pokud nejste příliš zkušená švadlenka, tak to bude dost těžké, kromě těch prvních šatů

Moir +18201/-2820

09.06.14 09:42

 

Trochu mě mate zařazení vaší otázky k neoviktoriánskému stylu x gotická tématika, předpokládám, že ta gotika je správně :-)
Jako inspiraci můžu doporučit jednu z publikací Ludmily Kybalové https://www.kosmas.cz/…iny-odivani/ - v knihovně na ni určitě narazíte. Burda prodává hotové střihy, které historické kostýmy napodobují (buď přes e-shop burda-strihy.cz nebo obchodě s látkami). Mám dobrou zkušenost se střihy na míru „od Otylky“ http://www.fler.cz/zbozi?…, a to právě s historickým kostýmem.

Triiss: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Elfrida +424/-41

08.06.14 19:00

 

Zkuste si pročíst (nebo prohnat překladačem) tohle: http://www.karen.htmlcreators.com/medieval.html

Dobově by to odpovídalo, středověká móda nebyla sexí ani nijak zvlášť vypasovaná, šlo spíš o kvalitu látek. Na vrchní šlechtický oděv doporučuju nějaký brokát nebo žakár s historizujícím vzorem (v sartoru mají i repliky) a na spodní určitě len, pokud chcete být věrná historii. Záleží, kolik je na to peněz. A nezapomeňte na pokrývku hlavy. :)

Triiss: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nosfi +357/-137

10.06.14 12:03

 

Inspiraci najdete na obrazech z té doby, stačí jakékoliv dějiny umění nebo internet. Střihy byly tehdy velmi jednoduché - látky byly drahé, vše se šilo ručně a se žádnými zbytky se nepočítalo.

Triiss: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +17857/-3138

08.06.14 19:51

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

AlexMonhart: Batoh, co se stane v mžiku psaníčkem

Značka Alex Monhart vyrobila batoh, který se pár tahy změní v... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Manolo v Praze: Návrat do Čech a pohádkové střevíce

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Čekání se vyplatilo. Do Prahy se přesouvá dlouho očekávaná... Celý článek


Reklama