Sesazení vzoru

Vložit odpověď
Vallera

28.5.13 23:07

Dobrý den,
už nějaký pátek šiji a teď jsem se pustila do letních šatů. Problém je, že jsem si koupila puntíkovanou látku a nikdy předtím jsem žádný vzor nesesazovala. Snažila jsem se hledat na internetu, ale nic kloudného jsem neobjevila. Chtěla bych se tedy zeptat, zda by mi některá z Vás neporadila, popřípadě neposlala odkaz na článek apod. :)

Předem děkuji, Vall

přikládám fotku látky …omlouvám se za kvalitu, je to mobilem

střih: http://www.burda-strihy.cz/…a-cislo-7556

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Nestresovala bych se pulenim puntiku, naopak bych pulila tu cernou cast mezi puntiky. Jestli mate nejaky viditelny vertikalni sev (vpredu nebo u zipu vzadu), vedla bych ho mezi puntiky. Horizontalni taky. Kdyz vam to o milimetr ujede, nebude to tak viditelne jako deformovany puntik.

DanielaS +65360/-3630

29.5.13 11:43

 

Při kladení střihu na látku bych se snažila to položit tak, aby se prsní záševky vešly mezi puntíky, nebo je půlily symetricky, rovněž tak, aby byly vycentrované vůči středovému švu předního dílu. Sesazení puntíků na kolové sukni se mi nejeví jako kritické a důležité, v tom objemu látky to poznat není. Daleko důležitější je sesazovat látku s proužky, nebo výraznými kostkami.

Moir +22736/-3653

29.5.13 09:54

 

Puntíky nejsou tak těžké na sesazení, jako kostky nebo proužky. Důležité je, aby jste střih předního i zadního dílu položila na látku od stejného vzoru. Tzn. pasová linie živůtku bude ležet v polovině puntíku a stejně tak středový šev předního i zadního dílu. Na bocích se vám pak sejde jen horizontální linie vzoru (u vertikální to ani nejde vzhledem ke tvaru těla). Sukni sesazujte stejně, ale u kolové sukně to stejně úplně nepůjde a vzor se rozejde.

Vendelýn +1589/-464

29.5.13 11:09

 

Jak radí DanielaS, nejviditelnější šev vést mezi puntíky, aby to nebylo tak nápadné. Že máte mít střih na průsvitném střihovém papíře, abyste na vzor viděla, určitě víte. Pokud chcete mít oba díly symetrické, můžete si na střih obkreslit část vzoru (pár puntíků).

manitram +154/-16

1.6.13 13:20

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek