Široká ramena

Vložit odpověď
Terináč

10.11.15 20:50

Zdravím!
Zajímal by mě Váš názor na moje maturitní šaty (přikládám na fotografii). Sedí mi velice dobře, vypadají v podstatě stejně, jako na obrázku a líbí se mi, jak na mě vypadají. Postavu mám štíhlou, ale tvaru přesýpacích hodin, a to je kámen úrazu. Mám pocit, že šaty bez ramínek ještě více zdůrazňují široká ramena. Uvažovala jsem, že bych si k nim pořídila řetízková ramínka, ale to jsem nakonec zavrhla, protože si myslím, že v kombinaci s doplňky (také přikládám) už by toho třpytivého bylo trošku moc.
Nakonec zvítězil nápad s rozpuštěnými vlasy (mám je dlouhé do pasu, rovné a tmavě hnědé), přehozenými dopředu přes rameno, aby trošku rozbily plochu holých ramen. Nejsem si ale jistá, jestli to zase nebude jako celek působit příliš rozevlátě.
V příloze ještě přikládám fotografii „účesu“, který bych si představovala, je to ten úplně vpravo.

Než někdo napíše, že jsem si měla pořídit jiné šaty, když mi šaty bez ramínek dělají široká ramena, ráda bych na svou obranu řekla, že to původně bylo v plánu. Objela jsem všechny půjčovny co tu poblíž máme, ale zkrátka jsem nenašla nic, co by se mi líbilo a co by odpovídalo mé představě.. A objednat si z internetu šaty např. s rukávky, mi příjde riskantní, protože valná většina je na zip, a je pravděpodobné, že by nemusely sednout tak dobře, jako šaty se šněrovačkou.. :)

Budu ráda za každý tip a návrh!

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Pokud závodně neplavete nebo jinak „nemakáte“, asi ta ramena nebudou až tak extra mohutná. Štrasová ramínka bych určitě nepřidávala. Myslím, že by nepřinesla žádné zlepšení a ještě by vypadala titěrně. Spíš bych se zamyslela nad nějakým výrazným náhrdelníkem (jistě, nesměl by se bít s ostatními doplňky - dohromady s výraznou čelenkou by to mohlo být moc), ale stálo by za to vyzkoušet, jestli by ten holý vršek trochu opticky „nerozbil“. Jinak ten účes je velice pěkný.

Terináč: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Veroniq +3955/-460

10.11.15 21:43

 

Problémy so širokými ramenami riešia skôr ženy s trojuholníkovým tvarom postavy. Takže pokiaľ ste presýpacie hodiny, potom nemusíte riešiť nič, čo by ukrylo ramená. Pokiaľ by ste mala ramená širšie ako boky, tak nie ste presýpacie hodiny.

Podľa mňa to príliš riešite. Šaty už máte, urobte si účes taký, aby sa hodil k vašej tvári a sedel štýlovo k celému výzoru. Osobne sa prihováram za vlasy vyčesané v nejakom vkusnom drdole, aj keby to malo znamenať, že vám to „nerozbije široké ramená“. Za mňa, priložené kurdlinkové účesy sa mi nepáčia. Evokuje mi to slovenskú/českú svadobnú veselku, kde chce byť nevesta za princeznú.

Proste by som sa na vašom mieste nesnažila priviesť všetko do dokonalej perfektnosti. Ani to nejde. Maturitný ples si užite a skúste nemyslieť na svoje ramená.

Terináč: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Kassasndra +960/-554

11.11.15 07:33

 

A je to s těmi rameny tak hrozné? Není to spíš tak, že máte ramena normální a pak jste si někde něco přečetla a teď se vám zdá, že máte poměr ramen k bokům jako Julien Kang? Je dost možné, že se problém ve vašich očích zdá mnohem větší, než je, protože chcete vypadat dobře a tak si najednou prostě víc všímáte miniaturních nedostatků (které snad ani nedostatky nelze nazývat) a ty se nafukují a nafukují… V takovém případě je nejlepší se nějak rozptýlit, než se začnete vnímat úplně zkresleně.

Já bych si šaty vzala. Nejsou nahoře střižené úplně rovně, takže si myslím, že i kdybyste ramena měla trochu širší, všimnete si toho nakonec nejspíš jen vy sama. Navíc jsou moc pěkné. Co se týče účesu, jsem pro něco pevněji svázaného. Taky mám vlasy po pas a můžu říct, že natočit je tak jako na obrázku sice jde, ale aby to vydrželo celý večer, to chce nadlidské úsilí. Rozpuštěné vlasy s větší pravděpodobností během večera změní tvar a pokud jich máte hodně, potom nejspíš na tom jednom rameni nevydrží. Zvlášť pokud chcete tančit i trochu svižněji. Až vám dají šerpu, budete si je muset přes ni upravovat atd. Takhle dlouhé vlasy zkrátka bývají těžké. Snad by to mohlo vydržet v případě, že je máte hodně prostříhané. Radši to zkuste dostatečně dopředu, ať máte kdyžtak čas vyzkoušet s kadeřnicí ještě jiný účes, kdyby tenhle nedržel…

Takže pokud chcete ten účes jen kvůli zakrytí ramen, vykašlete se na to. Nezakrývejte je a zvolte účes s ohledem na to, že musí vydržet celý večer. A hlavně si ten ples užijte. :)

Terináč: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

11.11.15 13:46

 

Škoda, že tu nemáte fotku vás v těch šatech nebo alespoň vás s odkrytými rameny, aby šlo posoudit, jak je to s nimi doopravdy.

Protože to může být jenom vaše zdání, ale já si dovedu představit, že to taky může být opravdu problém. Sama mám širší ramena a ještě kostnatý výstřih (prsa sice mám, ale nic nima koukají kosti, nechápu, jak je to možný) a cokoli bez ramínek na mě prostě vypadá blbě a zakrýt se to nijak nedá.

Elinna +284/-64

12.11.15 20:22

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek