Šle / kšandy pro ženy

815

06.11.15 19:58

Mám takový šílený nápad..

chtěla bych kamarádce jako dárek koupit kšandy. Je drobná, velmi štíhlá, téměř nemá prsa, takže by si snad mohla dovolit je občas nosit, a nevypadat při tom pitomě. Má ráda takový ten kancelářský vzhled, myslím, že by se k němu snad mohhly i hodit a nepůsobit jen jako součást karnevalového kostýmu…
1. Nevím kam je jít koupit (v Praze)? Do běžné konfekce, prodávají se i v dámském, nebo někam do pánského?
2. Jak se to kupuje, na co si při koupi dát pozor? Řeší se třeba velikost, délka..?
3. Co si myslíte o šlích jako součásti dámského šatníku?

Předem děkuju za veškeré rady.


Reklama

 

Mně by se to líbilo, tak Vás podpořím. Myslím, že to je fajn nápad. Zkusila bych ten obchůdek s klobouky, čepicemi, punčochami apod. na Výtoni (po levé straně při pohledu na Most Legií z pod Petřína). Určitě bych dala pozor, aby byly dost dlouhé, na Vámi postovaných snímcích je modelky často nosí volně a spíš vnějším směrem k ramenům. Podle mě byste mohla koupit i pánské (aspoň byste měla jistotu s délkou šlí). Asi bych vybírala podle té kovové přezky - jak je zdobná nebo spíš není (mají-li sloužit jako doplněk) a jak je zpracovaná. Když tak dejte vědět, kde jste je nakonec sehnala a jaké, docela jste mě navnadila.
A ještě mě napadlo - kravatu by Vaše kamarádka nenosila?

815: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Ustica +465/-128

06.11.15 21:46

 

Pokud jste si jistá, že je bude nosit, nebála bych se toho. Klidně bych zkusila pánské. Co já viděla po obchodech, bývají nastavitelné, takže by s délkou neměl být problém. Ohlídala bych si kvalitní kovové „pacičky“. Viděla jsem šle i s plastovými a nemyslím, že by ta výdrž byla bůh ví jaká.

Pokud si nejste tak úplně jistá, že by do svého kancelářského stylu chtěla zařadit tak výrazně pánský prvek, můžete nenápadně sondovat.

Co si myslím o kšandách pro ženy? Pokud to dotyčné sedne, tak proč ne? Já sama bych je klidně k některým věcem, které mám v šatníku nosila. Takže já jsem pro.

815: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8735/-1219

06.11.15 23:32

 

jen bych chtěla poopravit výše zmíněné: zřejmě máte na mysli na Vítězné, na zastávce Újezd? (zmátlo mě to, Výtoň je pod Vyšehradem, ne? nebo je ještě v těch místech podobný krámek?)
nicméně na tom újezdě je určitě mají, tak kolem dvou stovek, myslím. slečna poradí :-)

815: Odpověď mi pomohla, děkuji!

jazes +2262/-752

07.11.15 01:36

 

Ahoj, já kšandy koupila v běžné galanterii. Doporučuji tu ve Spálené, měli na výběr z několika šířek kšand :)

815: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Karla Ku +120/-385

09.11.15 20:12

 

Šle se v dámském šatníku používají jako doplněk tvz. pánského stylu. Pánský styl je ze stylistického hlediska hodně specifický, sluší malému počtu žen ( nejlépe těm, které nemají boky a jsou celkově hubené. Postava a la modelka je jistě unese, ale třeba jinak ideální přesýpací hodiny si s pánským stylem moc nerozumí) a v neposlední řadě u nás na něj moc žen nemá ani odvahu.
Nosi vaše kamarádka někdy pánský styl ?Nebo je alespon typ ženy, které nevadí vystupovat z davu a být středem pozornosti? . Taky bych zohlednila jaký styl oblékání se líbí Vám a jaký nosí kamarádka. Člověk má tendence vnucovat ostatním to , co přijde ideální nám samotným. Např: Ono ve finále je totiž naprosto jedno, že kamarádka má na ty šle perfektní postavu a že by to třeba podle Vás skvěle oživilo její jinak trochu nudný kancelářský šatník. Pokud má kamarákda ráda klasický styl a nerada experimentuje, budou jí šle jenom ležet ve skříni. Pokud je naopak extravagantní typ člověka, mohly by šle do jejího šatníku zapadnout, ale to jsem ve Vašem popisu nevyčetla. Prostě pokud nechcete vyhodit peníze za něco, co nebude doceněné a pokud dotyčná sama takové přání neprojevila raději bych to před ní nějak natukla. Však se můžete u kafe pobavit o tom, jaký styl se které z Vás líbí, co byste si na sebe vzaly a co naopak nikdy nevzaly, i když se Vám to na jiných líbí atd, atd.

Podrobný článek o tomto stylu najdete zde :
http://www.supervizaz.net/…5%A1t%C3%BDl

AnaKarenina +4661/-1305

09.11.15 13:33

 

Jako fanda šlí bych vám doporučil promyslet ještě jednu věc. A totiž jestli vzít 2+2 (X) nebo 2+1 (Y) upínání. Tzn. že vzádu je to buď chycený na jeden klofáček nebo stejně jako vepředu na 2. Ono totiž někdy mají kšandy takovej nepěknej zvyk, když je trochu napnete, zaříznout vám kalhoty mezi… rozdělit spodní záda na poloviny :DDD 2 klofáčky vzadu to většinou dobře řeší, ale bývá problém je sehnat.

815: Odpověď mi pomohla, děkuji!

JMaravelo +6536/-2417

08.11.15 23:51

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama