Špatně obarvený kabát - co s ním?

Vložit odpověď
Marue

30.1.15 20:25

Milé pekelnice, prosím vás o radu ohledně mého kabátu - lehký jarní kabát s kapucí, vypasovaný střih, na zip. Koupila jsem jej kdysi v sekáči, původně byl bílý, a mně připadalo, že v něm vypadám jak doktorka. Tak jsem se pokusila ho přebarvit na světle šedou (barvou DUHA v pračce). Na různých místech ale vznikly bílé flíčky a tečky, tak jsem zkusila kabát ještě jednou obarvit, tentokrát na modro. Ale výsledek je stejný - na různých místech světlé skvrnky. Materiál je 65% polyester a 35% bavlna. Máte prosím nějakou radu, jak ho upravit do nositelné formy? Znovu obarvit/odbarvit? Ještě mě napadlo třeba barvou na textil na něm udělat bílé puntíky, popř. nakreslit nějaký vzor přes ta světlá místa, co myslíte? Kabát mi krásně sedí, i tou barvou, je opravdu hezký, nebýt těch fleků… zip a prošití zůstalo bílé. Díky za rady!

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Skoda, ze neni fotka celeho kabatu, nicmene z mych barvicich zkusenosti se tohle opravit neda, jedine, co me napada, je kabat nejak vyrazne obatikovat nebo osavovat, a pak prodat na fleru jako bajecny slunickarky kousek z domaci dilny. Bohuzel jakmile je v latce byt i jen kousek s nazvem „poly“, tak barveni dopada skoro vzdycky spatne.

+/-

30.1.15 21:12

 

polyesterové věci se barvit nedají a proto nemají.

bundu jste zničila, bohužel. už jen vyhodit. pro příště pamatujte, že jakékoli procento polyesteru domácí barvení činí velmi riskantním a pravděpodobně neúspěšným.

hlavně na to nemalujte psychedelické nepravidelné puntíky.

Jiná Realita +246192/-57510

31.1.15 16:02

 

Já nevím, asi by to chtělo lepší fotku, ale z té vložené na mě působí jako místy vyšisovaná imitace džínoviny, puntíky si na něm moc představit neumím. Na to jste se neptala, ale já bych ho už nenosila…

Amun +17728/-1289

30.1.15 20:44

 

Ty fleky tam nejsou proto, že je tam příměs polyesteru, jak tu někdo píše. Podle mě vznikly, protože na ten kabát někdy v minulosti nakapalo něco, co brání jeho obarvení (něco mastného možná?). Takže je určitě nepřebarvíte. Leda na ně něco našít, nebo ho pokapat celý jakože naschvál… Ale obávám se, že to nebude vypadat dobře. Asi bych ho zkusila prodat. nebo ho nosit na procházky se psem apod.

AnoNe +12727/-3081

31.1.15 22:55

 

S tím asi mnoho nesvedete. Do malování vzorů bych se nepouštěla, pokud na to nemáte opravdový talent a nějaké ty zkušenosti k tomu. Dopadlo by to hrozně. Navíc je dost možné, že i barva, jíž byste vzor malovala, by na místech, kde jsou ty skvrny, chytla trochu jinak, než na zbytku. Takže by se tím problém nevyřešil. Ani puntíky ho nevyřeší. Skvrny jsou nerovnoměrné a i v tak jednoduchém vzoru jako jsou puntíky, musí být jistá symetrie, aby to vypadalo dobře.

Ty skvrny jsou poměrně dost vidět, takže já osobně bych ho ven nenosila. Kdybych si ho chtěla nechat, pak bych ho vytahovala už jedině, když bych jela na chatu, za babičkou nebo šla pozdě večer venčit psa. Ale říkáte, že jste ho kdysi koupila v sekáči. Tak snad nebude tak bolet, když se ho nepodaří zachránit.

andiedvorakova +8745/-1219

31.1.15 02:17

 

Existuje barva na polyester- iDye Poly od firmy Jacquard . Kdysi sem s tim obarvila 100% polyester a dopadlo to dobre.

enyky +327/-42

1.2.15 01:30

 

já bych ho nabarvila ještě jednou načerno a pak ty fleky zamalovala fixou na textil, nebo bych to zkusila klidně lihovkou… černá se dá kamuflovat lépe než jakékoliv jiné odstíny…

terezatereza +21/-5

1.2.15 22:00

 

Na fotce celého kabátu není vidět, kde ony skvrny jsou a jak moc jsou výrazné. Další obarvení už asi nepomůže. Napadá mě jediné - co zkusit nášivky? Bylo by to jednodušší, než vytvářet nějaký vzor. A hlavně, víc už si ten kabát asi zmršit nemůžete, tak proč to nezkusit?

+/-

31.1.15 09:52

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek