Splývavá sukně - jaký je to materiál?

Vložit odpověď
Monulie

2.8.14 20:27

Ahoj všem,
potkala jsem v metru slečnu s nááádhernou sukní (a postavou!) a doteď si rvu vlasy, že jsem se jí nezeptala na značku či materiál. :)

Sukně byla od pohledu velmi velmi lehoučká, splývavá. Není nijak nabíraná, hladký střih i materiál. Viděla jsem ji na té slečně a v nějakém filmu (ehm) a v obou případech byla v délce trochu pod kolena. Při chůzi se krásně třepotá a dělá krásné pozadí, hehe.

Nejpodobnější sukni jsem našla i zde v Inspiraci toto , ale nejsem si jistá, jestli je to přímo ono.

Nenapadá vás, co by to mohlo být? Nebo dokonce kde to sehnat? Věřím ve vaše moudré módní hlavy. :)

Díky moc!

Najdete v encyklopedii: Hipster

 

Přesně takovou sukni také už dlouho hledám. Mé jediné požadavky jsou, aby byla jednobarevná, splývavá a neprůhledná (anebo se spodničkou stejně dlouhou jako vrchní - většinou šifonová - vrstva). A zdá se, že je poněkud nadlidský úkol něco takového sehnat za přijatelnou cenu. Tak se vám vůbec nedivím, že ji chcete sehnat XD Já se do takové sukně zamilovala, když jsem se po několika letech podívala na Hříšný tanec. Ony tyhle sukně vypadají tak krásně, když v nich ty herečky tančí :)

S tím materiálem vám nevím. Viděla jsem takové sukně s neprůhledného, kvalitního šifonu, ze 100 % bavlny, i ze směsi viskózy a něčeho - a všechny tak krásně splývaly. Napadá mě, že když budete mít čas a nikdo vám tu blíž neporadí, mohla byste zajít do obchodu s látkou a prohlédnout si tam co nejvíc látek, osahat si je a třeba ji poznáte.

andiedvorakova +8745/-1219

3.8.14 14:39

 

Na takovou sukni bych si asi koupila nějaký krep, jedno jestli hedvábný, viskózový nebo polyesterový. Ale hlavní bude kolový střih, který právě dělá to splývání, protože části sukně visí rovně a části šikmo.

Zkus se v obchodě s látkami zeptat na letní šatovky, krepžoržety, krepdešíny, případně na bavlněný voál. Splývavá kolovka se dá ušít i z lehkého úpletu.

http://www.dumlatek.cz/529-krepzorzety
http://www.sartor.cz/…t-modry.html
http://www.sartor.cz/…ampagne.html

Monulie: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Ada Pekelná +21074/-7941

5.8.14 21:24

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek