Správná velikost kabátu?

LorelaiH.

13.09.12 13:55

V pondělí jsem neodolala nabídce na Zoot.cz a objednala si kabát od Desigual, do kterého jsem se okamžitě zamilovala!

Ještě nikdy jsem si od této značky nic nekupovala, takže vyzkoušení velikosti žádné, jen jsem se držela popisu velikosti - podle tabulky S.
Kabát mi včera přišel a i když střih, materiál a barvy - úúúžasné, tak po jeho oblečení jsem byla trošku rozpačitá :( Byl hodně upnutý přes prsa a v ramenou, i když na štítku stálo, že je to vel. 38. Od jedné stylistky jsem slyšela, že když se vybírá sako, tak když v něm předpažíš ruce, neměla bys je zvednout výš jak do výše ramen - tak se pozná, že ti padne. Platí to tak i u kabátu? A jaká je správná délka kabátu pro výšku 163 cm? Ta modelka na fotce má 182 cm, na ní vypadá naprosto skvěle…


Reklama

 

V případě, že bych se v něm 100% necítila, vrátila bych ho. Myslím, že je i vhodné, aby se pod kabát vešel nějaký ten svetřík a pokud je už nyní uplý, budete posléze v kabátu „nacpána“, pokud se o to pokusíte.

Ichy +592/-94

13.09.12 14:07

 

Souhlas, kabát má být přiměřeně volnější, aby se pod něj vešly další vrstvy . A taky proto, že nás nehřejí vrstvy oblečení, ale v podstatě vzduchová vrstva mezi nimi. Z čehož vyplývá, že kdo má kabát " narvanej" - rozuměj těsný, fest - tomu v něm bude holt větší zima. Kabáty u mužů se vybírají tak, aby se pod něj vešlo sako + košile. U dam kostým. I když tohle není zrovna typ kabátu přes kostým, přesto mít určitou vůli potřebuje. Takže bych vyzkoušela, co pod něj připadá v úvahu a pak se rozhodla pro případnou výměnu za větší. ;)

Chany +14745/-1532

13.09.12 15:58

 

Já teda mám radši, když je mi kabát upnutější. Jsem celkem drobná a jakmile tam mám trochu vůli, už mi to připadá velké, pytloidní a necítím se v tom. Za mě, pokud se vám pod něj vejde aspoň svetr, je to ok. Možná se zkuste v něm vyfotit a hodit na diskusi. Jinak je moc pěkný:-)

kayav +87179/-22732

13.09.12 16:13

 

Neznám poučky pro výběr správné velikosti kabátu, ale myslím, že je naprosto zřejmé, že pokud táhne v ramenou a je těsný přes prsa, není to správná velikost. Vraťte ho, máte na to 14 dnů, a nechte si poslat o číslo větší. Jinak z něj nikdy nebudete mít kýžený požitek, akorát vám to bude kazit radost - tím spíš, jestli si pod něj ještě vezmete nějaký svetřík, jak už bylo řečeno. Ovšem koukám na ten e-shop, že kabát už je vyprodaný, takže ho možná budete muset oželet úplně :( Každopádně si myslím, že bude lepší ho nemít vůbec, než ho mít a necítit se v něm dobře. Toť můj názor.

Karin +39012/-6833

14.09.12 09:24

 

57% polyester , bavlna, viskóza… v tom Vám bude zima už za čtrnáct dní. A ani svetr pod to nedáte. Navíc věci této crazy značky se, řekla bych, velmi rychle okoukají.

klubo +10437/-4085

15.09.12 22:41

 

Tenhle kabát mají dvě moje kamarádky a na ulici je k vidění strašně často. Už z toho důvodu bych si ho nepořizovala. Další věcí je to, že navzdory poměrně vysoké ceně, je kabát nekvalitní a vydrží pěkný jen jednu sezónu. Rychle z něj začnou lézt nitky a hned se protrhnou kapsy. Osobně mám s desigualem ještě problém s knoflíky, které jsem musela na svém kabátu všechny přešívat. Navíc pokud se v něm necítíte a máte pocit, že je malý, tak si myslím, že je nejlepší nápad vrátit ho.

gabous +2699/-1251

14.09.12 14:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama