Svat. šaty z půjčovny a úprava? X Švadlena v brně?

Vložit odpověď
Dorinda

11.3.13 13:27

Dobrý den, absolvovala jsem první návštěvu svatebních salońů jelikož budu mít v srpnu svatbu. Dobře jsem si prošla všechny články o svatbě tady na pekle, prohlédla si šaty na stránkách různých salonů (většina z nich patřila mezi ty pekelné), ale také jsem našla dvoje, které se mi celkem líbí, přikládám foto, ale ani jedny mi tak úplně nesednou, konfekční velikost mám do boků 36 a od boků 38, pro lepší představu posílám svou fotku v úzkých šatech (ty kratší). Doufám, že to na fotce půjde poznat - u prvních šatů (omlouvám se jsou to ty bez vlečky - nevím jestli se pořadí fotek nezmění) se mi korzet zvláštně krčí v oblasti pasu - paní ze salonu říkala, že se to dá upravit, ale nejsem si v tom úplně jistá, údajně by stačilo jen sněrovačku méně zatáhnout, případně povolit ve švech, je to tak? Možná mi jsou prostě malé mají velikost 34… Nerada bych za ně dala zálohu a potom při zkoušce přišla na to, že to nejde. A u druhých šatů mám bohužel méně kvalitní fotku na mé postavě, podle mne mě dost rozšiřují, protože mám na sobě velikost 38 u těchto mám opačný problém, je možné je stáhnout tak aby tolik nevynikli mé široké boky? Taky mi přijdou už moc drahé (9000 za půjčení).
Poslední možností by tedy byla ještě švadlena, která by mi šaty ušila, jenže v brně žádnou neznám a taky se bojím,že nebudu mít dostatek času na zkoušky šatů, protože jsem pracovně hodně vytížená, přesto bych uvítala i doporučení na švadlenu - byla by to taková poslední možnost, kdyby se s těmito šaty nedalo moc udělat, moc se mi už totiž salony navštěvovat nechtějí.
No rozepsala jsem se trošku víc, ale tak aby bylo také možné odpovědět na moji otázku. Děkuji za rady

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

Pokud vybíráte z těchto dvou, jsem asi pro ty bez vlečky… vypadají totiž trochu lacině a tuctově. Naopak si myslím, že ty hladké s ačkovou sukní jsou poměrně hezké a jednoduché…

Nayada +1010/-436

11.3.13 15:08

 

Ty druhé bez vlečky mi přijdou stokrát lepší než ty první, ale být Vámi dala bych si klidně ještě práci s obchůzkou dalších salonů, třeba narazíte na ještě hezčí :) Zkrátka je to Váš svatební den a všichni by měli padnout na zadek jaká v těch šatech budete princezna a takové mi nepřipadají být ani jedny.....a ty gelová ramínka pryč prosím, opravdu nejsou neviditená :) Spíš na fotce až září, připoutaly mojí pozornost hned, jak jsem fotku rozklikla…

Sofia14 +645/-192

11.3.13 16:44

 

Upřímně, ani jedny. S vaši postavou si myslím ze můžete vybrat i líp. Je fakt ze ta nabídka v pujčovnách je dost tristní, takže ja bych volila spíš švadlenu.

adelaide k. +3763/-849

12.3.13 07:26

 

Ja bych zkusila navrhnout ještě jednu variantu - zkuste se ve volné chvíli podívat na bazar na beremese.cz

Občas se tam dají najít zajímavé šaty a určitě nebude problém se s prodávající dohodnout na zkoušce (často jsou tam právě slečny z Brna a okolí, co jsem si všimla)… šaty pak, pokud bude někde něco potřeba, může upravit švadlena a pak je můžeš prodat… takže investice ve finále nebude tak závratná jako půjčení za 9 tis.

Namátkou třeba tyto (ten „áčkový“ střih Vám podle mě sedí):

http://www.beremese.cz/…ridal-dream/

nebo

http://www.beremese.cz/…velikost-xs/

nebo

http://www.beremese.cz/…ovou-stuhou/

nebo

http://www.beremese.cz/…ro-anniston/

nebo

http://www.beremese.cz/…kosti-36-38/

tato jsou také moc krásné

http://www.beremese.cz/…olano-2773l/

http://www.beremese.cz/…sexy-zenske/

Pomiňme prosím fakt, že vetšinou to nejsou originály (ale upřímně kolikrát je nenajdete ani v salónu, který se tváří bůh ví jak), ale i přesto se tam dají kolikrát najít vážně zajímavé šaty…

ajuna +1896/-266

12.3.13 10:00

 

Jestli jste z Brna, velmi doporučuji zajít do svatebního salonu Naive, půjčují tam šaty od návrháře Jesuse Peira a každý kus je nádherný elegantní originál. Většina šatů je oravdu nádherná - elegantní minimalismus, luxusní materiály, vypadají opravdu exkluzivně. Půjčovné je trochu dražší, ale já osobně bych neváhala. Těsně před svatbou navíc upraví šaty na míru.
http://www.svatebni-saty-naive.cz/…-jesus-peiro

Esmee +88969/-22031

11.3.13 18:32

 

Líp vám sedí sice podle mě ty s vlečkou (ale žádný zázrak to není, hezky udělané nejsou, působní tak divně pomuchlaně, oficiální fotka zjevně prošla přežehlovací úpravou ve Photoshopu). Ty druhé vypadají líp. Sama jste asi zjistila, kde je problém u těch druhých šatů. Oblíbený korzet nasazený pod pasem, co sluší jen hodně vysokým modelkám. Máte hezkou postavu, ale jste žena a máte holt tvarované boky a tyhle šaty to krásně vytáhly. Stačilo by jen jednodušší sukně a korzet začínající v pase, hned by to vypadalo líp. Já vím, kde brát příčetné šaty. Upřímně řečeno, máte-li devět tisíc na půjčení druhých zmíněných, ale už teď na nich vidíte mouchy, za tu cenu bych do nich rozhodně nešla a dala si šaty radši ušít tak, aby byly bez kompromisů podle mých představ a nemuselo se na ně už sahat a všelijak je upravovat.

aailyyn +8059/-1745

11.3.13 16:45

 

Pokud je půjčovné 9000, ša bych do švadleny. Za půjčení maturitních šatů bych dala 5000, kdyžjsem si je nechala ušít, vyšly mě na 3000 včetně látky. Co se týče času-na všem se dá dohodnout! Moje šadlena byla ochotná a nebyl žádný problém co se týče domluvy. :-) Budete mít originální šaty, budou Vám přesně sedět a koneckonců můžete snížit naklady,když je po svatbě za nejakou rozumnou cenu prodate dál,cožsi myslím,ze nebude problém vzhledem k tomu,co salony nabízejí za hrůzy :-)

Monys01 +3745/-1096

12.3.13 08:46

 

upřímě nejsem nadšený ani z jedněch.

Ty s vlečkou zahoďte rovnou, jsou tak nějak lacině lesklé (určitě 100 polyester) ale velikost je podle mě dobrá. Ty kratší potřebují zabrat (zúžit) v pase, ale pozor ať vám je nezaberou i přes prsa, to se dostanete tam, kde jste teď.

Co ta silikonová ramínka? Doufám, že je máte jen proto že jste si je zapomněla odepnout, což je chyba, protože vám pak podprsenka maličko sjede a šaty pak sedět zase trochu jinak.

Ösoně se mi víc líbí ty bez vlečky, jen bych dal menší obruč.

Vendelýn +1589/-465

11.3.13 15:01

 

Dobrý den, upřímně si myslím, že s takovou krásnou postavou a s takovým finančním rozpočtem máte na víc. Ty šaty s vlečkou jsou z divného materiálu, nevím, jak to vypadá ve skutečnosti, ale na fotce to dělá dojem něčeho hodně levného. Navíc je vidět, že jsou velké, a obávám se, že v oblasti dekoltu by je ani nešlo zabrat tak, aby doopravdy seděly. Ty druhé šaty jsou takové… normální… Nejásám z nich, ale jde to. To nakrčení v pase vypadá, že je způsobené nachmoucaným vrškem od spodničky, nemůže to tak být? Postava naprosto ok, vůbec nevidím široké boky ani nic, co je potřeba maskovat, ale šaty se mi moc nelíbí ani jedny.
Být Vámi, zkusila bych ještě nějaký jiný salon, chce to vyzkoušet více šatů. Ušít na blind bych si šaty nenechávala, už jsem takových pár viděla a většinou bývají hodně odfláknuté (a nemyslím ty z Číny, ale normálně z Čech).

Lovella +213/-169

15.3.13 23:16

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek