Svatba - dress code obsluhy

Vložit odpověď
NoQuestion

5.9.13 20:33

Dobrý den,
zítra máme v restauraci svatbu a já se -coby servírka- ptám: Vadilo by vám, dámy, kdyby obsluhující servírka měla na vaší svatbě bílou košili a černou minisukni (pod zástěrou, punčochy samozřejmostí)? Co obuv? Budu cca 24 hodin na nohou, z toho nejméně 15 budu viděna svatebčany - je podle vás nutné, abych vydržela celou dobu v lodičkách? Nebo je možné, abych se do nich obula čistě na oběd a večeři a poté vklouzla do nehezkých, ale měkoučkých crocsů? Mám ještě ráno narychlo vyrazit pro baleríny?
Jaký mám zvolit čtyřiadvacetihodinový účes z vlasů pod lopatky? Můžu se dopustit ještě jiných prohřešků nejen vůči dress code? Nenosí třeba perly v uších smůlu?:) Díky za odpovědi.
P.S.: Domluva se samotnou nevěstou nebyla možná, nadřízeným „je to jedno“.

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Z pozice odborníka v oboru a starého praktika: Černá sukně OK, ovšem taková, ze které vám neleze zadek .
Bílá blůza Ok - to přece k obsluze patří, to, proboha, neurčuje nevěsta!
Boty raději několikery, abyste v nich vydržela. Lodičky nejsou nutností, ale slušně vypadající obuv rozhodně ano. Ideální třeba plnější sandálky na klínku nebo malém podpatku. Baleríny vhodné nejsou, strašně si v nich ničíte nohy - resp. pokud si je vezmete na pár hodin, ok, ne na celý den.
Servírku, která po place šmajdá v kroksech bych vyrazila rovnou!
(jako host bych si nevybrala rozhodně restauraci, kde je oblečení a vzhled personálu majitelům jedno!!! Takové restauraci bych se vyhnula obloukem, s takovýmto přístupem tam toho za h… bude rozhodně stát víc.. nicméně, to sem nepatří) Šperky nechte doma, není to vhodné, pokud to nejsou jemné naušnice, které nesundáváte nikdy)
Obsluha má být na svatbě NEVIDITELNÁ. Nemáte svatbu zdobit, ale sloužit (hrdě) jejím účastníkům. Účes je nejlepší stáhnout vlasy do culíku, jednoduchého uzlu apod. Nejsou vhodné rozpuštěné vlasy - budete se nad hosty nahýbat, tak by vám vlasy padaly dolů, v nejhorším až do talíře :-( A, samozřejmě, nebýt zmalovaná jako kraslice :-) pěkný, decentní make-up, protože na sebe servírka nemá upozorňovat.
A za poslední: Přestaňte to, proboha takhle prožívat!
Snaha domluvit se s nevěstou, co si má vzít servírka na sebe, mě vážně pobavila! :-D Je vidět, že z Modního pekla se dá parádně zblbnout..

Dadoo +128903/-24857

6.9.13 10:35

 

Taky mám brigádu v restauraci a když máme svatbu, tak teda neřeším, že bych měla mít na sobě něco jiného než běžně. Nosím kalhoty/sukni (ale ke kolenům!), zástěrku, tělové punčochy, bílou košili (vždycky s tílkem-nepřipadá mi vkusné, když je vidět servírce podprsenka, byť tělová-ale to je možná můj problém, připadám si pak taková „nahá“), baleríny a vlasy mám většinou v copu, nikdy rozpuštěné. V lodičkách jsem to zkusila jedou a i přes to, že normálně ploché boty skoro nenosím, tak jsem vážně hrozně trpěla-i několik dní potom. Crocsy ne, to mi připadá hrozně neprofesionální.

Yla +1334/-199

5.9.13 21:17

 

Minisukni ne, alespoň sukni nad kolena (nebo kalhoty). Crocsy ne, vezměte si baleríny nebo když už, tak nějaké celobílé nebo celočerné pláťáky třeba.

Fakt bych nechtěla na svých fotkách ze svatby mít servírku v sukni pod prdel a s crocsama mezi nastrojenými svatebčany.

AnoNe +12763/-3083

5.9.13 22:16

 

Studovala jsem střední školu společného stravování v minulém století a tehdy bylo vzdělání v pohostinství u nás na úrovni, že se od nás učili i ze zahraničí. Pravidla byla dost jasná - černé šaty. Mohly být nad kolena, delší se v té době ani nenosily. Nesměly být ale tak krátké, aby se servírka nemohla ohnout. Zástěrka byla buď do pasu nebo připnutá na prsou. Boty musely být povinně zdravotní. To byl dost problém, protože se těžko sháněly takové, které by trochu vypadaly. Vlasy musely být vždy sepnuté. Nerozhodovalo, zda se jedná o svatbu nebo o běžnou obsluhu. Oblečení servírky bylo něco jako uniforma.
Dnes je vše volnější, mnoho restaurací má své oblečení, často i barevné. Už léta jsem neviděla šaty. Škoda. U nás v jedné restauraci nosí děvčata šedé sukně, bílé blůzky a červené vestičky. Hlavní je být upravená, čistá a v pohodlných, ale dámsky vypadajících botách.
Přeji mnoho štěstí v těžké práci. To myslím vážně. Málokdo si uvědomí, kolik toho servírka naběhá a jakou váhu musí vzpírat.

arjev +529/-187

6.9.13 07:44

 

Kdyby mě jako nevěstu otravovala obsluha s tím, co si má vzít na sebe, asi bych si poťukala na čelo.

jumbeee +19568/-6515

6.9.13 10:43

 

Vhodnost minisukně bych zvážila, podle mě by byli lepší společenské kalhoty. Například bych nerada bych na své svatbě potkala nějaké zařezávané peklo´ v mini. Navíc pokud bereme v potaz šmejdící fotografy a jejich záběry - pozor aby něco nevykouklo až se budete někam sklánět.
Crocsy bych zavrhla pokud nemáte něco ve stylu
http://bilder.imwalking.de/…/7573364.jpg
pokud nevydržíte v lodičkách co nějaké boty na klínku nebo v rychlosti někde splašit ty balerínky?
Vlasy bych smotala do drdolu např s ozdobnou sponou.

Ravenna +552/-134

5.9.13 21:10

 

Minisukni bych si asi nebrala, jestli nemáte černý kalhoty nebo delší sukni, tak vám ale nic jinýho nezbyde. Crocsy u obsluhujícího personálu mi přišly vždycky příšerný a asi bych se pokusila sehnat aspoň baleríny- a kupte si do nich rovnou pořádný vložky. Jinak bych se nijak extra nefintila, i když něco hezkýho na sepnutí vlasů (culík, drdol, rozhodně ne rozpuštěné) by nebylo od věci.

llolla +20422/-3438

5.9.13 21:50

 

Vzala bych v potaz dvě věci - že se jedná o společenskou událost a že já tam nikoho nezajímám (v pozitivním slova smyslu). První absolutně vylučuje minisukně a crocsy (jak Vás to vůbec mohlo napadnout?). Musíte být oblečena podle etikety - tzn. nějakou halenku (přiměřený výstřih, prádlo nesmí být vidět, doporučuji nějakou, která Vás nikde netáhne a je prodyšná kvůli pohodlí), dlouhé černé kalhoty, nebo společenskou sukni po kolena, tělové silonky, zástěru, boty buď pohodlné balerínky nebo slušně vypadající zdravotní obuv. Vlasy upravené, klidně rozpuštěné, ale ať Vám nezavazí. Ta druhá věc vypovídá o tom, že nemáte být v podstatě vidět. Tzn. žádná výrazná bižuterie a nic, co by na Vás strhávalo pozornost. Všechno musí být upravené, ale decentní. Ad perly, údajně nosí smůlu jen umělé, ale v tomhle se osobně nikdy nepouštím na tenký led.

La_Crime +14456/-3798

6.9.13 08:07

 

Neměla byste vypadat prostě příčetně reprezentativně tím, že jste v práci, pracujete mezi lidma, tudíž nemůžete vypadat jak vagabund a dál to neřešit, ať je to svatba nebo co zrovna chce? Tzn. rozumně dlouhá sukně, košile, pohodlné a praktické boty, ale zas nic, co by bylo vhodné i na zahradu). Vlasy stáhnout do drdolu (nemělo by to být u personálu restaurace pravidlem? na to, aby mi slečny máčely vlasy v polévce zvědavá nejsem, stejně jako podle mě na personál nepatří šperky).

aailyyn +8075/-1746

6.9.13 17:46

 

Neprožívejte to tolik. V životě jsem neslyšela, že by se servírka domlouvala s nevěstou na tom jak se má zaměstnanec restaurace, kde bude hostina, obléct. Pochopte, že to není vaše svatba, nejste pozvaná. jste zaměstnanec dané restaurace a osobně bych předpokládala, že v práci sukni (kalhoty) s bílou halenkou (košilí), zástěrku nosíte. o svázaných vlasech není třeba mluvit, to je snad samozřejmé. Fakt bych neřešila, jestli si můžu vzít perlové náušnice. Že se kolem mne vdávalo a ženilo lidí dost (asi jako u každého) a nevím o fotkách se servírkou.
Osobně jsem velmi chápající k lidem, co jsou celou pracovní dobu na nohou a lítají sem a tam (kdo si to nevyzkoušel aspoň na půl roku neuvěří) a měkké boty aby vás co nejméně bolely nohy bych vám skutečně odpustila. vím co jsou bolavé nohy.

anahir +1882/-211

6.9.13 23:01

 

Docela smutný dotaz. A obsluha v crocsech? Až mi zatrnulo.

Verhro +3899/-1106

6.9.13 15:26

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek