Svatební dar

Vložit odpověď
dd2866

19.1.16 17:54

Dobrý den.

Prosím o radu ohledně svatebního daru pro kamarádku. Jedná se o nastávající maminku těsně po vysoké. Vzhledem k časové vytíženosti a tomu, že bydlíme ve vcelku vzdálených městech, jsme se nějakou dobu byly vcelku málo v kontaktu (ženichaznám pouze velmi povrchně), takže tak trochu tápu. Navíc je to první svatba, na kterou půjdu.

Prošla jsem už všechny možné weby a nacházím pouze rady typu plenkový dort, které rozhodně realizovat nechci.

Nemáte tip na nějaký hezký dárek, který udělá radost?

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

Natvrdo bych se nevěsty optala. Pokud to je kamarádka, jak píšete, tak pochopí, že se jí chcete trefit do gusta a nechcete koupit nějaký nesmysl. Stačí, když Vám naznačí oblast zájmu nebo nahodí pár konkrétních tipů…

bluetea01 +258/-40

19.1.16 20:43

 

Dobrý den

sama jsem maminka malého dítěte a zároveň nastávající maminka (i když o krapet starší než Vaše kamarádka, takže možná až příliš praktická) , tak Vám zkusím napsat svůj pohled na věc. Chválím názor vyprdnout se na plenkový dort, který sice vypadá při předání bombasticky, ale když vyhodíte všechny ty mašličky a serepetičky okolo, zbyde Vám pár totálně předražených plínek. Taky bych nekupovala nic pro dítě, jako jsou štěrchátka, oblečky atd., za A) má to být svatební dar, ne dar k narození dítěte za B) kamarádka je mladinká, takže předpokládám, že to bude první dítě v rodině a to se maminky, babičky, tetičky a kamarádky můžou přetrhnout, aby mimču něco koupily. A pokud to první dítě v rodině není, tak zas milion věcí zdědí.
Normálně se jí vůbec nestyďte dát peníze, ano, je to bez fantazie, ale je to praktické a budou se hodit. Pokud se Vám vyloženě příčí dávat peníze, můžete jí nabít kartičku do nějaké drogerie (DM Rossman), takže má možnost volby, jestli tam utratí peníze za sebe, nebo za mimčo (a že jich tam za to mimčo nechá). Kartičku, nebo peníze vložte do svatebního přání, plno už na to má připravenou kapsičku.
Ono stejně, pokud nejste, jak píšete, příliš v kontaktu, na prohlídnutí Vašeho daru přijde řada až někdy druhý, třetí den, až se vše uklidní. Na svatbě na to nejspíš nebude čas. A taky předpokládám, že se od Vás neočekává něco, z čeho si nevěsta se ženichem sednou na sedinku, takže žádný stres a užijte si svatbu.

happybarus28 +116/-25

20.1.16 09:19

 

Nevěsta s ženichem budou mít seznam. Pokud ho nemají, zeptejte se. Není nic horšího, než dostat další „lapač prachu“ nebo x-tý mixér/obleček na dítě a podobně. Peníze neuškodí nikdy, bývá zvykem přispět tak jako tak. A dají se i pěkně zabalit.

MP Vladenka +9533/-3345

20.1.16 03:04

 

Doporučuju se zeptat. Spousta párů si přeje jako dary peníze a často to i hostům sdělují. Např: „budeme rádi pokud nám přispějete na společné bydlení“ atd. My jsme si taky řekli o peníze a bylo to nejpraktičtější. Už i proto, že jsme ze svatby netáhli auto plné věcí, ale jednu krabici :)

SkyP +2573/-702

20.1.16 10:11

 

Zeptala bych se, jestli mají seznam svatebních darů a jestli nemá, dala bych obálku s penězi. Jedna kamarádka měla seznam, druhá vyloženě napsala, že žádné věci nepotřebují a na svatbě měli krabici na peníze na svatební cestu. :)

Mimochodem úplně nechápu, proč je špatné přiložit bankovky k přání? Svatební dary mají být anonymní? To jsem nikdy neslyšela.

AnoNe +12739/-3082

20.1.16 23:58

 

Ze svatebního daru by měli mít radost oba novomanželé, tak bych se vyvarovala věcem, které může užívat pouze jeden z nich - pokud nemají seznam ( většinou věcí do bytu ), tak bych opravdu dala peníze - spoustu tipů jak originálně zabalit peníze najdete na intenetu. My to trochu ulehčili - tím, že jsme měli svatbu v Památníku Karla Čapka, tak se nám náhodně sešly 3 knížky od zmíněného autora a v každé jsme nějakou tu bankovku našli .) Radost jsem měli z obojího. Trochu neoriginální je předat hotovost přímo v obálce s gratulací ke svatbě, ale občas chce darující mít jistotu, že všichni vědí, že ta pětitisícovka je od nich .)

aviv +836/-294

20.1.16 10:24

 

Nejvíc nás s manželem potěšily tři menší bankovky složené jako origami, máme je schované a doufáme, že na ně dlouho nedojde :)

Solathis +17180/-3435

20.1.16 21:13

 

Nekupovala bych nic pro dítě ani nic do kuchyně. Pro miminko dostane paní věcí dost a věci do domácnosti jsou klišé a nemusíte se trefit. Nevím, jak moc se z minulosti znáte, ale volila bych dárek, který je přiléhavý pro obdarovanou a nepodléhá rychlé spotřebě, např. pokud má ráda módu, tak https://www.bux.cz/…25-moda.html nebo něco v podobném duchu. Nevěsty někdy naznačí, co si přejí - někdo má seznam přání, jiné páry si řeknou (ne)přímo o peníze. Můžete uvažovat i o tom, že se taktně zeptáte, pokud Vás fakt nic nenapadne.

LittleRedRidingHood +183/-63

19.1.16 20:31

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek