Svatební šaty s akcentem námořnické modři?

Vložit odpověď
Dariar

11.6.12 12:06

Ahoj, prosím poraďte. Blíží se pomalu svatební přípravy a řeším dilema. Můj muž se bude ženit ve slavnostní uniformě, která má barvu námořnické modři. Přeci jen mě ani jemu není dvacet, takže vdávat se v bílé asi úplně nechci. Takhle tmavý odstín modré mi ale přijde na svatební šaty už hodně netradiční a představovala jsem si něco světlejšího.

Objevila jsem fotku šatů, které se mi opravdu velmi líbí, nechala bych si je ušít v dlouhé verzi. Skládají se ze spodních hladkých šatů a vrchní krajkové vrstvy. Co s tím, ale barevně…? Spodní šaty bílé, krajku modrou nebo opačně? A nebude taková barevná kombinace vypadat spíše jako na maškarní nebo námořnický candrbál? Poraďte, co napadá vás… Jak to sladit? Hledám klasiku, elegantní, dospělou kombinaci…

Najdete v encyklopedii: Krajka

 

Myslím, že na svatbu by bylo hezčí zvolit spodní vrstvu tmavou a krajku bílou. Bude to mít efekt bílých šatů, i když bílé nebudou, bude to veselejší a budete vypadat výrazněji vedle vašeho muže, i když budete stále ladit.
Přikládám obrázek, kde je vidět, že to barevně a v tomto pořadí vypadá skvěle (nepřikládám ho tedy kvůli konkrétnímu střihu šatů, i když se mi také moc líbí, ale kvůli té barevnosti) http://www.helpmystyle.ie/…High-Res.jpg .
Obráceně to na mě působí smutněji, usedleji, viz. např. http://www.buttonnthreadboutique.com/…0dress01.jpg .
Pokud byste chtěla být v té modré více, to už bych spíše volila celomodré krajkové šaty (např,: http://bios.weddingbee.com/…ce_dress.jpg ) s bílým pásečkem a bílým fascinátorem ve vlasech.

firefly +5490/-789

11.6.12 15:15

 

Proč trvat na námořnické modři na svatebních šatech? Mě osobně se líbí uvedený obrázek, nebo tyto šaty, kdyby byly např. v béžové barvě:
http://www.marksandspencer.com/…p/B007BJ98XS?…
K doladění s ženichem bych využila barvu svatební kytice :)

Niveau +133/-58

11.6.12 17:58

 

Dariar, já bych byla spíš pro variantu tmavý podklad + světlá krajka. Jako na candrbál určitě šaty vypadat nemusí, pokud bude jejich střih dostatečně střízlivý. Myslím, že by tomu mohla pomoci i stuha v barvě podkladu v pase. (např jako: http://www.coolboutique.cz/…tke-new-.php).

Martishka +903/-68

11.6.12 14:05

 

Spolužačka si nechávala šít šaty podobného typu, stylem spodní vrstva světlejší a k tomu v tónu tmavší krajka, uměla bych si přestavit například Ocelově šedo modrou na podklas a k tomu doladit krajku dle manželovo uniformy. PS: Nebo zvolte opačný postup, dle krajky volte spodní vrstvu, zjistila jsem, že sehnat něco jiného než podprsenkovou krajku v hezkých barvách bývá celkem problém.

babakoko +2176/-666

11.6.12 15:08

 

Já bych si právě kvůli barvě uniformy modré ani domodra šaty nebrala. myslím, že to vůbec nevynikne. vedle modré uniformy právě krásně vynikne a současně ji doplní nějaká světlá barva, a souhlasím s niveau, že tu modrou bych zvolila třeba na kytici, květině do vlasů…apod.

Pokud už na modrých šatech trváte, přimlouvám se za něco, co je na prvním obrázku od firefly (tmavý podklad a světlá krajka jen někde, ne na celých šatech). celokrajkové šaty podložené jinou barvou totiž hrozně lehce sklouznou do čehosi usedlého.

Jiná Realita +246226/-57511

11.6.12 23:36

 

Také bych k tmavomodré uniformě nevolila šaty stejné barvy. Myslím, že tyto šaty by byly krásné v krémové barvě.

Ziné +687/-210

13.6.12 11:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek