Svatební šaty- výběr (koupě, půjčení)

Vložit odpověď
LucijéKa

4.4.13 20:29

Dobrý den, v srpnu plánujeme s přítelem svatbu. Už se pomalu začínám dívat po svatebních šatech a do oka mi padly hlavně tyto dvoje. A na odpoledne na převlečení jsem si myslela, že bych si nechala ušít ty krátké, snad to není zbytečnost. Bohužel stále tápu, které z těch dlouhých by byly vhodnější (výška 170cm, drobnější postava, menší prsa, blond vlasy). A za další, nechaly byste si šaty ušít od švadleny nebo je půjčily a nebo si je dokonce objednaly na míru přes internet? Já se docela bojím, že když si je v půjčovně vyberu, a pak je za x měsíců dostanu, že budou už šeredné :(

Máte některá zkušenost s tím nákupem přes internet nebo se švadlenou? Jaká byla cena těch šatů od švadleny? Vím, je to moc dotazů najednou, ale přijde mi, že čas kvapí :D Na Dlouhé svatební šaty mám limit cca 10 tisíc. Moc děkuju za odpovědi :)

Najdete v encyklopedii: Bílá barva

 

Také se přidám a určitě nedoporučím objednávat z internetu, na fotkách vypadají šaty vždy nádherně, o to větší je potom sklamání z toho, co přijde. Materiály bývají ty nejlevnější možné, škaredé plastové kamínky, nalepené ledabyle na šatech, prostě zmuchlanina. Já osobně bych asi vsadila na švadlenu a kdybych si měla vybrat z těch dvou, šla bych do druhých, ty první na mě zvlášť tím lesklým materiálem působí levně.

Esmee +88969/-22031

4.4.13 21:11

 

Pokud bych se měla po obřadu převlékat do krátkých šatů, navíc bílých korzetových, asi bych pouvažovala o tom, jestli by nebylo lepší nepořizovat dvoje celé šaty, ale jen jedny (krátké) a pod ně ze stejného materiálu šikovně ušitou dlouhou sukni-spodničku, kterou je možno odpoledne odložit.

Betty J. +32767/-3909

4.4.13 22:14

 

Radím Vám hlavně neobjednávat z dhgate.com. Já hloupá to riskla a šaty byly naprosto tragické, i když prodejce měl hodnocení 100%.

oliviax21 +1240/-160

4.4.13 21:06

 

Já jsem taky pro ty podruhé..Sice jsem se nevdávala ale nechávala jsem si šít na závěrečnou do tanečních a byly skvělé..několikrát jsem si je vyzkoušela, takže seděly perfektně..dělaly jsme i úpravy přímo na šatech..nakonec se mi např. nelíbily rukávky, tak se to poodstřihávalo, přešilo..dozdobilo nebo odzdobilo…Podle mě je lepší mít své vlastní,kvalitně ušité na míru se zkouškama atd..(pokud by jste se jich potom chtěla zbavit, tak to určitě vezmou v nějakém salonu nebo koupí jiná nevěsta)
Jinak ty krátké na oslavu se mi taky líbí a nepřijde mi to zbytečné. Stejně by jste po nějaké době už neměla být ve svatebních a krátké budou pohodlnější lehčí a navíc ženy se přece rády často převlékají..:)

Bellaschange +1660/-1339

4.4.13 21:16

 

Viem, že to asi nechcete počuť, ale byť vami, tak si zaobstarám iba jedny šaty a to tie krátke. Sú nádherné (a to nehovorím preto, že presne tieto mám vybraté na svoju svadbu :D ), sú elegantné. A celkovo nechápem tú módu, ktorá sa aj v našich končinách začína pomaly šíriť, že majú nevesty dvoje svadobných šiat… Myslím si, že v prípade požičania tých krátkych by ste sa ani nemuseli až tak strachovať o ich stav o tých x mesiacov, pretože máloktorá nevesta chce krátke šaty (preto aj požičovne tých krátkych šiat majú málo). A ak sa aj tak bojíte, dala by som si ich ušiť u krajčírky, aby ste tam mohli reálne chodiť na skúšky a upravovať ich, aby vám naozaj dokonale sedeli. Nie som zástanca všelijakých internetových šiat „na mieru“, lebo tam neexistuje záruka, aký materiál bude použitý, aká bude kvalita šitia, a či vám šaty budú sedieť (pár čísel a reálna postava človeka je dosť rozdiel).

Bibken +1969/-337

5.4.13 09:27

 

Já si nechávala šít krátké a stály mě cca 4000,– (praha) i s látkou - korzetový živůtek z taftu na zip bez šňerovačky a sukně z několika vestev tylu + pošívka. Šla bych do šití být vámi, ale určitě ne z internetu, budete jen zbytečně nervózní jak to dopadne a to vám za to nestojí.

+/-

5.4.13 19:30

 

1. S nákupem přes internet nemám ohledně oblečení zkušenost. Ale nejspíš bych do toho nešla, potřebuju si věci vyzkoušet , osahat a vidět se v nich.
2. V půjčovně bych asi pokoukala, ale pokud bych si vybrala, určitě bych chtěla vědět, kolikrát budou přede mnou použité a zajímala bych se, v jakém stavu se ( ostatní výpůjčky) majitelce vrací ( i když i tak je to sázka do loterie, zrovna tyhle se mohou vrátit „jeté“…)
3. Šla bych do šití. Nemyslím, že by to bylo laciné - na dlouhých korzetových ( ale i na krátkých) je dost materiálu, také vyšívání, aplikace…ale do 10 tisíc by se to určitě vlezlo, záleží na výběru materiálu a třeba někdo doporučí šikovnou, za lidové ceny šijící švadlenku…
Je potřeba také počítat s investicí do obuvi, prádla, doplňků…

Osobně se mi líbí ty korzetové, a to oboje… ;)

Chany +14998/-1563

4.4.13 21:11

 

Určitě bych šla za švadlenou…cena bývá většinou stejná nebo i nižší než v půjčovně - záleží na materiálu, který zvolíte, budou Vám parádně sedět a budou Vaše, takže nebudete trnout, zda Vám je náhodou někdo nepoleje červeným ;-) Kamarádka si nechala šít krásné, podobné těm co máte jako č. 2, jen néně zdobné a stály cca 6 tisíc - v Praze.

Atrofie +6229/-1528

4.4.13 21:25

 

Zrovna dneska jsem si ze salonu na sobotní svatbu přinesla svoje šaty =) Vyzkoušela jsem několikatery a podle TĚCH PRAVÝCH si je nechala ušít, cena za antické šaty cca 3.500,– (půjčovné 6.000,–). Co jsem tak zjišťovala, tak hodně salonů už to takhle dělá, cena se samozřejmě odvíjí od střihu a zdobení, ale myslím si, že Váš limit je dostatečný. Víc se mi líbí ty druhé.

v2e2rka +4532/-683

4.4.13 21:27

 

Kamarádka si nechávala šít svatební šaty přes internet a musela to tady nechat přešívat.
Já jsem si nechávala šít od švadleny (měla jsem světle modré!!) a už…hmm…několik let mi visí nepoužité ve skříni :(

JazzmineTea +2687/-875

4.4.13 23:09

 

Nejvíc se mi líbí ty třetí krátké šaty. Co kdybyste se vdávala rovnou v nich, bude srpen, teplo.. Jsou opravdu krásné.
První se mi moc nelíbí, druhé celkem ano, ale oboje mají vlečku, tančit se v nich nedá. Limit 10 tis. se bojím na oboje šaty stačit nebude.
Mohu Vám doporučit půjčovnu šatů v Hořovicích. Byla jsem zde velmi spokojená s přístupem a doporučením, co se hodí k mé postavě i pro moji kamarádku. Obě jsme si vybraly úplně nové šaty (cca 5 měs. předem) a byly připraveny v pořádku, jako nové. Cena půjčovného cca 5 tis.
http://www.ellasvatba.cz/…vatebni.html

První šaty jsou z půjčovny -5ti. .
Druhé - kamarádka si nechala šaty šít, jednoduchý střih, před pěti lety, cena cca 8 tis.
Třetí šaty jsou taky šité, cenu mohu zjistit, švadlena v Praze. Čtvrté- šité šaty před 5 lety, opět jednoduchý střih, drahá krajka, cena 15 tis.
Poslední moje - tatáž půjčovna, cena 5tis.
Vím, že jsou tyto šaty jednodušší, ale jen abyste měla představu, co stojí ušití. Cena se odvíjí kvalitou materiálu, ale jsou na míru a sedí.

Dagminka +114/-29

5.4.13 00:04

 

Ty třetí krátké jsou nejhezčí, ale nebudu vám doporučovat, ať se vdáváte v krátkých, sama chci jedny dlouhé na obřad a jedny jednoduché krátké na večer. Spíš bych možná zauvažovala o tom nechat si ušít ty třetí šaty ve dlouhé i krátké variantě. Jinak na druhém místě se mi líbí ty druhé a na posledním ty první, tam bych se bála lesklosti té látky.

ndrea +544/-93

7.4.13 13:45

 

Já jsem se vdávala v kratších šatech a nic se nestalo, ale je fakt, že naše svatba byla hodně neformální. Osobně akce typu svatba nesnáším, litovali jsme s mužem, že nejde jen někde podepsat nějaké lejstro a jít. Takže asi neporadím, ale obecně - přes internet už jsem si koupila ledacos, ale oblečení zatím ne, do toho se mi nechce. Takže kdybych chtěla být dokonalá nevěsta, do šatů přes internet bych nešla.

nrkibrki +123/-13

11.4.13 16:44

 

Koupila jsem si loni hezké svatební šaty v Brně ve Vaňkovce, v posledním obchodě směrem k autobusovému nádraží. Jednoduché, splývavé, dvouvrstvé (svrchní látka je průsvitná, mírně nařasená na prsou), bez cingrlátek. Manžel si tam pořídil oblek a kravatu. Cena těch šatů byla nižší, než byla cena obleku :-) Předtím jsem prošla dvě půjčovny a ptala se v krejčovstvích… tohle mi připadalo nejlepší a byla jsem spokojená.

luccolm +0/-0

19.4.13 13:11

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek