Svatební šaty z madeiry?

Vložit odpověď
Morhua

5.1.18 14:40

Myslíte že je dobrý nápad zvolit jako materiál svatebních šatů bavlněnou krajku (madeiru)? Šaty by měly být A-siluety s přiléhavým živůtkem se širšími ramínky a dlouhou sukní ke kotníkům; barva bílá. Případně co použít jako podšívku? Jemné bavlněné plátno?

Svatba bude pouze v rodinném kruhu na radnici, obecně s nižšími náklady. Chtěla bych jednodušší šaty bez nějakého zbytečného zdobení, nepotřebuji vypadat jako princezna. Obecně tíhnu k přírodním materiálům a nechci rozhodně nic lesklého. Madeira se mi líbí ale bojím se, abych nevypadala spíš jako dětský povijan nebo záclony do babiččiny kuchyně :)

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

Madeira i bavlněný damašek jsou vhodné i na svatební šaty. Možná by bylo dobré podívat se doma po zásuvkách nebo v nějakém Antiku po starých přehozech na postele, bývají z krásných vyšívaných látek. To, že jsou chatrné, tolik nevadí, svatbu vydrží. Případně se potom dají upravit, obarvit a mohou se nosit i po svatbě.
Sama jsem měla na druhou svatbu šaty zkombinované ze staré záclony a dlouhých spodních kalhot po babičce/asi z r. 1917/.
Pokud budete šít z nové látky, doporučuji ji nejdříve vyprat a naškrobit.
Pěknou svatbu!

Linie +19637/-3300

6.1.18 14:39

 

Madeira má své výhody. Třeba že se dá pěkně naškrobit. Když jsou šaty ušité bavlněnými nitěmi, dá se krásně obarvit. Také se takové šaty velmi dobře přešívají na něco jiného. Třeba na dětské šaty. Je samozřejmě lepší, když nevěsta je mladší (nebo tak působí) a štíhlá. Látka má někdy ozdobný okraj, který se dá použít. Já bych dala raději tenkou bavlněnou batistovou podšívku.

Alterations +3446/-1011

10.1.18 11:32

 

Rozhodně by šaty měly mít bohatou sukni, minimálně půlkolovou. Lépe budou vypadat v délce kolem kolen než ke kotníkum. Podsity nemusí být celý zivutek, stačí od dekoltu dolů, jako korzet.

dagur +4356/-848

17.1.18 14:17

 

Blahopřeji předem! Madeira vypydá báječně podšitá pevnější a lesklou bílou podšívkou. Záleží ovšem na kvalitě madeiry, čím tenčí a mačkavější, tím lacineji vypadamodel pak působí utahaně . Je také dobré madeiru po ušití a při každém praní škrobit, aby držela tvar. Levná madeira má tendenci se vytyhovat, například při sezení apod.

Bossygirl +6517/-2374

5.1.18 15:31

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek