Trhlina na bundě - oprava

Azarewa

22.08.16 19:30

Dobrý den,
víte prosím čím podlepit (event. jinak opravit) drobné poškození látky na černé zimní bundě? Svrchní látka je natržena do písmene L přibližně o velikosti jednoho centimetru. Na okrajích se trošku třepí. Pod ní prosvítá bílá výplň. Trhlina je na rukávu v nijak zvlášť nápadném místě a bunda to není reprezentativní, v podstatě se schovává jen na nejtužší mrazy do přírody, takže bych se ráda o opravu pokusila sama. Sešít není možné, typ látky to nedovoluje, napadá mě proto jen podlepit. Existuje nějaký oficiální produkt na to určený? Děkuji


Reklama

 

Svého času jsem v Tchibo koupila reflexní materiál, ze kterého se dají vystřihnout netřepivé nášivky. Možná se to dá koupit i v galanterii. Už jsem s jejich pomocí spravila několik svršků svých dětí. Pokud je bunda vícevrstvá, doporučuji nášivku našít na stroji na cokoliv a pak odpárat, abyste měla perforaci pro ruční našití hezky rovně a stejnoměrně.

dagur +4214/-839

23.08.16 12:57

 

V sportech (konkrétně v Hudy určitě) se dá koupit nylonová (tuším) „záplata“ . S membránou i bez, ta obyč. stojí asi 70 Kč a máte ji na opravdu hodně oprav, je jí kus. Vydrží hodně, sama jsem ověřila:-)

Azarewa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

arrabeska +216/-36

24.08.16 13:42

 

Já používám standardní nažehlovací záplaty dostupné v každé slušné galanterii. Látku hezky srovnám a dospod dám dostatečně velký kus záplaty. Funguje to na tyhle skobové trhliny i na „zřídlou“ látku na loktech nebo kolenech u kvalitních kousků, které nositel odmítá odložit, přesto že jsou opotřebené.

U méně reprezentativních bund prostě trhlinu přeplácnu nášivkou, resp. nažehlovačkou. Pokud to má být bunda do nepohody, volila bych oboje, podžehlit zdola a ještě záplatu shora.

Azarewa: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Evženie +2199/-311

25.08.16 01:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama