Účes na ples

Vložit odpověď
ajikkk

7.12.12 00:26

Ahoj všem,

dlouho jsem sháněla nějaké šaty, ve kterých bych mohla na lokální maturiťák. Nemám ráda nějaké mega vlečky, róby a dortíky a navíc jsem hledala něco, co bych mohla využít i při jiných příležitostech (přeci jen jsem chudá studentka). Nakonec jsem našla úžasné šaty v Zaře (ve skutečnosti hezčí, než na modelce), za které od některých z vás možná dostanu vynadáno, že se na ples nehodí, ale o to mi teď nejde.

Šaty jsou tmavě zelené se vzorem, který vypadá jako krajka, na rukávech má pár kamínků a na zádech zlatý zip. Chystám k nim nude boty na vysokém podpadku a v podobné barvě i psaníčko. Otázka ale je, co s vlasy. Šaty mají lehce vykrojená záda a chtěla bych tuto část zvýraznit, nicméně nechci vymýšlet žádnou složitou šílenost, něco jednoduchého, co mi vydrží na hlavě i po skákavé polce, ale přitom šik a ženského.

Nějaké nápady? Musím ještě dodat, že mám blond vlnité dlouhé vlasy po lopatky, nicméně sestříhané, takže každý pramen jiná ves :D

Předem děkuji za rady!

Najdete v encyklopedii: Bavlna

 

U mě skoro vždycky nakonec zvítězí účes důvěrně nazývaný „Božena Němcová“ aneb jednoduchý, hladký drdol - jako třeba tohle . Můžete ho vyčesat vysoko nebo nízko, pečlivě nebo trochu nedbale (jako na obrázku), natupírovat, aby měl velký objem, nebo naopak stáhnout vlasy jenom do malého uzlu. Taky se dá ozdobit pěknou sponou nebo čelenkou. Pokud si nevíte rady, jak na to, tak na youtube najdete spousty návodů (zkuste hledat třeba „ballet bun“). Pokud použijete dost vlásenek, síťku na vlasy a nebudete šetřit lakem, tak tenhle účes vydrží naprosto všechno.

prettywoman +539/-158

7.12.12 01:36

 

Zkus se inspirovat tady

Určitě tam něco najdeš, jsou tam často jednoduché účesy, které se dají zvládnout doma a vypadají dobře. Šaty jsou hezké, neřekla bych, že by se na ples nehodily. Je to maturák, ne ples v opeře, takže si myslím, že pro takový druh plesu jsou ok.

m.amar +843/-209

7.12.12 06:36

 

Mrkněte třeba tady http://worldbybella.blogspot.cz/…vy-uces.html třeba Vás něco inspiruje… Pak mě ještě napadá „ponožkový drdol“ http://denjekrasny.blogspot.cz/…y-drdol.html ten mi snad vždycky vydrží úplně všechno a je hotový za chviličku.

ajuna +1899/-266

7.12.12 07:44

 

Co například banán (hladký drdol, který nosila Grace Kelly) lepší fotku jsem nenašla

Daniela1991 +971/-246

7.12.12 08:58

 

Šaty mají při rozkliknutí obrázku pěkný vzor, resp. asi strukturu materiálu. ;) Studentce bych navrhla tzv. „rybí cop“- viz http://www.prozeny.cz/…ok-za-krokem - pokud je podobný typ. Líbí se mi i ta třetí varianta- „zdobný cop“. Účes dá vyniknout požadované zadní partii šatů a je adekvátní k věku. ;)

Chany +15003/-1563

7.12.12 17:08

 

Já jsem si vlasy po stranách zatočila, přišpendlila pírkama. Vzadu jsem si udělala gumičkou culík, ten jsem přaložila na polovinu a smotala, opět přišpendlila. z ofiny (která je zatočená po straně jsem si vytáhla tenký pramínek.
Takhle to vypadá:

Audrey.Piper +5709/-1596

10.12.12 19:36

 

no, už to tu zaznělo - šaty jsou sice krásné, ale na ples - obzvlášť jste-li vy maturantka - se příliš nehodí.
ale na to se neptáte, takže popojedeme :)
maturák mám bohužel mnoho let za sebou, nicméně od té doby jsem vymetla kdejaký ples a večírek, tak si dovolím shrnout svoje „vlasové“ poznatky:
Vlasy půl krásy - hezký účes dělá strašně moc, naopak neupravené vlasy zabijou i povedený outfit.
Je praktičtější vlasy vyčesat, alespoň částečně - na plese vám dřív nebo později bude horko a dlouhá rozpuštěná hříva, byť parádní, hodně hřeje.
Pokud zvolíte drdol, neutahujte příliš - spíš to přiměřeně vyztužte sponkami/čelenkou a přelakujte. hodně utažené vlasy (aspoň mě) začnou po nějaké době „bolet“. asi si nechcete zkazit ples tím, že bude na záchodě vyrvávat miliony pinetek z drdolu a povolovat.
podle toho jaký jste typ uvažte zda vlasy stáhnout zcela z obličeje, nebo nechat částečně zakrýt např. čelo. varianta je i vyčesaná vlna nad čelem, aby účes nepůsobil tak přísně. účes „oslavnostní“ vhodné doplňky - štrasové sponečky, různé ozdoby s kameny/peřím/štrasem, čelenky.

Poradit vám jaký přesně zvolit účes - to vám neporadím, každému sluší něco jiného a bez vaší fotky je jakákoliv rada bezpředmětná.
příkladem budiž zmiňovaný francouzský cop - může být krásný, ale mně například zoufale nesluší..

vrtule_vrtule +275/-48

7.12.12 14:53

 

Šaty jsou krásné, zvlášť ta barva! Co zkusit „obyčejný“ zapletený francouzský cop? Na vyrobení je snadný, vypadá dobře a je i pevný, takže by vám mohl vydržet déle, než nějaký drdůlek pospojovaný pírky…

Barr.b +1152/-561

7.12.12 13:50

 

Když nikdo, tak já to teda řeknu: tyhle šaty se na ples nehodí, zvlášť, když jste vy maturantka. Jsou úzké a krátké, takže si v nich nezatancujete a budete mezi zbytkem spolužaček (by(t navlečených do hnusných šlehaček) vypadat nepatřičně. No, ale k věci. Za sebe bych taky doporučila „ponožkový drdol“, jak píše ajuna- je hezký, vydrží všechno, případně ho lze doplnit něčím, v barvě šatů.

llolla +20422/-3438

7.12.12 10:37

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek