úprava výstřihu - plesové šaty

Vložit odpověď
malinovamarmelada

1.2.14 19:27

Ahoj, chtěla bych si objednat tyhle šaty (první dvě fotky), jen mají dost odvážný výstřih z obou stran a nevím jestli to nebude až moc… napadlo mě, že bych se domluvila se švadlenou a nechala tam všít nějakou černou/anthracitovou síťovinu, něco jako je na tom posledním obrázku, jen prostě by ta všitá látka dosahovala výš. co myslíte, vypadalo by to dobře? jakékoliv jiné rady, nápady a podněty uvítám :)… Díky!

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

budu odporovat chany, ale její nápad rozhodně nelze realizovat. šaty totiž nemají dost materiálu, nejsou přes prsa nijak řasené. pokud byste zašila boční švy, výstřih se ještě víc roztáhne a broží tam nic nesepnete. za sebe vám doporučím šaty prostě nekupovat, podobných šatů s jinak řešeným výstřihem je hromada. pokud na nich z nějakého důvodu trváte, tak mi připadá jako jediné řešení skutečně průhledná látka. ale moc toho tím nevyřešíte, vidět bude pořád všecko, prádlo pod to pořád vzít nepůjde. pokud byste ji tma dala, tak z mého pohledu jedině tak, že vyplní naprosto celou přední část, tedy bude všitá od ramenního švu k ramennímu švu. jiné řešení, tedy např. okraj sahající jen do poloviny výstřihu, bude divné, disproporční a rušivé. nikdo vám ale nezaručí, že to půjde, že se síťovina nebude krčit, tahat apod.

malinovamarmelada: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +246239/-57511

1.2.14 19:55

 

Opravdu si chcete koupit nové šaty, u kterých předem víte, že je musíte upravit? Ten výstřih je tak hluboký, že myslím, že jakákoli úprava nebude vypadat dobře. Raději si rovnou kupte šaty dle svých představ.

malinovamarmelada: Odpověď mi pomohla, děkuji!

+/-

1.2.14 20:15

 

Já bych se taky podívala po jiných šatech, tyto jsou pouze pro majitelky malých pevných prsou a pokud takové nemáte, nemá cenu se šaty nic vymýšlet, protože zničíte jejich kouzlo. Pokud jste takovou šťastnou majitelkou a pokud se nebojíte šaty vynést, kupte si oboustranné náplasti, které zajistí, že Vám nevyklouzne víc, než byste si přála (někde se tady o nich píše).

malinovamarmelada: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vias +8420/-2384

2.2.14 20:51

 

Já jsem si také objednala šaty přes internet a výstřih byl moc velký, tak mi to švadlena prostě trochu „uzavřela“ tím, že to trochu sešila a nebylo nic poznat. Pokud by se ubíralo na stranách, tak jak už bylo řečeno, jen to výstřih ještě zvětši, takže tato varianta by pro váš případ nebyla vhodná.

A pak u druhých šatů, když jsem zhubla a zmenšila se mi prsa, tak mi švadlena (u jiných šatů) to „stáhla“ takovým černým proužkem, vypadalo to dobře a nebylo poznat, že to na šaty nepatří.

Pokud vážně chcete tyhle šaty, tak si myslím, že šikovná a nápaditá švadlena si s tím hravě poradí.

malinovamarmelada: Odpověď mi pomohla, děkuji!

KláraN +799/-236

2.2.14 09:27

 

Záleží na spostě věcí… Pokud by byly dost dlouhé, tak bych je prostě posunula trochu výš a zkrátila shora (na ramenou). Rozhodně by se to dělalo líp než vsadka a nebo zmenšování výstřihu odspodu, navíc by se všechny nedokonalosti vzniklé přešíváním podložení a podobně ztratily. Což se u středu předního hlubokého výstřihu rozhodně nedá říct. A zároveň by se zmenšily i dost hluboké průramky. Ale zkrátí se tak celé šaty.
Já bych do toho nešla. Popadněte obrázek a zajděte s ním ke švadleně, ona vám ty šaty ušije s akorát hlubokým výstřihem a průramky.

malinovamarmelada: Odpověď mi pomohla, děkuji!

BuBubák +342/-55

6.2.14 15:59

 

Já bych zkusila zapošít boční švy o kousek výš, a vepředu buď sepnout třeba broží, ozdobnou jehlicí nebo taky ještě sešít. Síťovinu bych nedávala. ;) Je potřeba vyzkoušet, co to udělá- aby to nedělalo nějakou „kapsu“ nebo varhánky apod. Švadlena si bude určitě vědět rady.

malinovamarmelada: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Chany +14998/-1563

1.2.14 19:46

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek