UŠITÍ ŠATŮ (PLZEŇ, PRAHA) - DOPORUČENÍ ŠVADLENY A MATERIÁLU

Vložit odpověď
Elinna

20.11.17 20:44

Chtěla bych si nechat ušít šaty na svatbu. Svatba to bude malá, neformální a netoužím po žádné róbě. Mám doma fialové šaty od Voodoo Vixen (má je slečna na fotkách v tomhle článku http://retrocat.de/…ruehen-60er/), které mám moc ráda, dobře mi sedí a sluší. Chtěla bych si tedy nechat ušít šaty víceméně podle nich, jenom v bílé barvě a s malými změnami (jinak řešené zášivky na hrudníku a možné nějaké další detaily). Řeším tedy 2 věci:
1. Můžete mi někdo doporučit šikovnou švadlenu z Plzně, případně okolí Plzně, v nejhorším z Prahy. Ideálně s ukázkou toho, co pro vás šila (už jsem viděla v diskusích doporučení na švadleny a pak jsem si našla příšerné ukázky jejich práce) a na kolik vás to přišlo (nerada bych do šatů investovala nějaké závratné částky, je to malá svatba s malým rozpočtem). Myslím, že to nebude náročná práce, jsou to jednovrstvé šaty bez podšívky s celkem jednoduchým střihem (ale o to víc bude vidět, kdyby to někdo zprasil). Co jsem tak koukala na ceny látek a práce, zdálo se mi, že látka by šla pořídit okolo 1000, práce švadleny do 2000, zní to reálně?
2. Jaký byste zvolili materiál? Rovnou říkám, že se v látkách nevyznám. Nechám si samozřejmě poradit od případné švadleny, ale ráda bych k ní šla s nějakou představou. Pocitově mi přijde, že se k tomuto střihu hodí spíše matnější látka, ne moc tuhá. Myslím, že by dobře vypadala i nějaká látka se strukturou, jako brokát nebo žakár, ale nevím. Ocenila bych taky, kdybych se při každém sednutí nemusela hystericky hlídat, abych si šaty blbě nepřisedla a nebyly pak zmuchlané zbytek dne. Opět, nepotřebuji nejluxusnější předraženou látku, jenom něco, co bude slušně vypadat a fungovat s tím střihem.

Najdete v encyklopedii: Šaty pro těhotné nevěsty

 

obávám se, že v bílé barvě budou ty šaty nudné. Navíc, šaty na neformální svatbu můžete pak dál nosit, to ja právě ta výhoda. Já osobně bych to viděla na zlatavý šantung nebo rypsové, hrubě tkané hedvábí.

Bossygirl +6488/-2368

21.11.17 10:40

 

Na podobné šaty bude potřeba něco přes dva metry látky /záleží na střihu límce/, což při rozpočtu 1000kč není nic moc, je třeba ještě připočíst podšívku, ev. spodničku. Hedvábí by bylo krásné, ale drahé, když nevěsta má na šaty jen 3000. V tom případě bych se podívala v kvalitní konfekci, např. v Pietro Filipi se dají za tuto cenu koupit hezké šaty.

Linie +19617/-3296

26.11.17 08:36

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek