Ustřižení a začištění jemné pleteniny

Vložit odpověď
kočičííí

19.3.13 20:50

Poštěstilo se mi dnes koupit v SH krásný mátový kašmírový svetřík do pasu - fotka je pouze ilustrativní kvůli typu. Vlastně je to kardigan, jen místo zapínaní má vpředu takové ty dva visící cípky na zavázání, které se mi vůbec nelíbí. Neodolala jsem kvůli materiálu, barvě a ceně - 120. Ale ráda bych ty cípky ustříhla, přední kraje ručně jemně zaruličkovala a začistila a dala tam perleťový knoflíček na poutko nebo nic. Máte někdo zkušenost, jestli ta pletenina udrží, nebo na tom už navždy poletí oka a bude to na vyhození? Ještě mě napadlo to před odstřižením v linii předního kraje potřít nějakým vhodným lepidlem, které úplet zajistí a pak u toho odstříhnout a zapravit. Nemáte někdo ponětí, jestli existuje lepidlo na textil? Nebo mám zkusit lak na nehty - první pomoc při letícím očku na punčoše?
Děkuji za náměty.

Najdete v encyklopedii: Elegantní styl

 

Existuje i extra „lak“ proti trepeni latek. Jinak se podivejte, jestli je svetrik opravdu pleteny (kazda rada ocek je ukoncena) nebo je strihany z metraze (a sesity patrne overlockem). Pokud je strihany, je to nadejnejsi, pokud nedisponujete overlockem, muzete cely predni okraj + zadni vystrih olemovat vhodnym sikmym prouzkem.

DanielaS +66330/-3643

19.3.13 22:02

 

lepidlo na textil koupíte skoro v každé švadlence, ale stojí cca 80Kč (aspoň v době, kdy jsem ho sháněla stálo) a nejsem si jistá, jestli bych ho já osobně použila na kašmír.

švadlenka nejsem a osobně zkušenost se zkracováním svetrů nemám, ale asi bych si to našpendlila třeba na karton a na odstřižku zkusila nejlepší postup.

třeba ale poradí někdo zkušenější =)

+/-

19.3.13 21:33

 

můžete ten kraj zkusit projet hustým entlem (pokud nemáte overlock) a pak zarolovat a v ruce přišít - entl to udrží, ale ten okraj je pak pevnější než zbytek pleteniny. nejlepší to na něčem zkusit nanečisto.

z maloměsta +622/-169

20.3.13 22:10

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek