V čem jít ke státnicím?

Vložit odpověď
moniniq

29.5.17 14:56

Zdravím,

chtěla jsem se dotázat, zdali by se hodily nějaké z přiložených šatů ke státnicím. Nemůžu se rozhodnout. Popřípadě jiný typ šatů, jestli Vás napadá :-)

Dále také jestli se by se hodilo přiložené modré „sáčko“ ke státnicím nebo je to již příliš neformální.

Děkuji za nápady :-)

Hezký den přeji. M.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Tak sáčko, respektive džínovou bundu rozhodně ne. Šaty které máte na sobě by asi šly i samotné, lépe s normálním, třeba i barevným (ne moc divoce) sakem/blejzrem. Já bych volila spíše některé z šatů na obrazcích, lépe ke kolenům, než kratší.

Obecná poznámka: záleží asi i na škole, kde státnicujete a jak se tam chodí na běžné zkoušky. Na právnické fakultě nebo ekonomce by vaše šaty byly spíše underdressed, na biologii nebo filde to asi bude ok. To nemyslím nijak jedovatě, to co je pro člověka, který bude zbytek života trávit v obleku či kostýmku normální nebo i neformální je vrchol formálnosti pro někoho, kdo chodí v práci v plášti nebo v džínách. Já odchodila všechny svoje zkoušky na právech, obdobně jako většina mých spolužaček, v pouzdrovkách nebo kostýmku, spolužáci ve více či méně padnoucích oblecích. Státnice stejně.

moniniq: Odpověď mi pomohla, děkuji!

kate08 +262/-19

29.5.17 15:35

 

„sáčko“ rovnou vyhoďte, jinak ty tmavě modré s hnědým páskem jsou ok, ale něco přes ně - svetřík, sáčko…délka šatů min. ke kolenům, spíš pod

moniniq: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Beruska13 +1171/-737

30.5.17 07:45

 

V džínovině rozhodně nechoďte, pokud je chcete udělat! Tmavé jednoduché šaty, sukně s bílou halenkou, ale ne džínová bunda, proboha.

moniniq: Odpověď mi pomohla, děkuji!

arw +2303/-686

30.5.17 09:43

 

S normalnim sakem (dzinova bunda neni sako) by oboje sly pokud zrovna vase skola neni prilis formalni, ale to musite vedet hlavne vy po nekolika letech jejiho studia.

moniniq: Odpověď mi pomohla, děkuji!

BarcaAri +11113/-1794

30.5.17 11:19

 

Oboje šaty na mě působí ne dost slavnostně na danou příležitost, druhé o fous lepší (možná je to jen fotkou, nedokážu posoudit materiál). Pokud si nemůžete koupit jiné, zkuste k nim černý pásek a černé uzavřené lodičky na podpatku. Doplňte jemnými šperky (např. decentní náušnice a náramek).

moniniq: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Phantasy +892/-163

30.5.17 12:31

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek