V čem na Shakespearovské slavnosti?

Vložit odpověď
seymy

21.7.12 21:53

Dobrý den, prosím o radu, v čem máme jít já a můj přítel na Shakespearovské slavnosti. Chodíme pravidelně v Brně a vždy jsme byli já v šatech + pašmína, on v obleku. Jenže zítra se chystáme do Prahy (Zkrocení zlé ženy, Lichtenštejnský palác - Hudební a taneční fakulta AMU), kde jsme nikdy nebyli a vůbec nevíme co na sebe. Problém je to především proto, že chceme následující dva dny trošku courat po Praze a tak nechceme tahat hodně oblečení a také proto, že počasí je teď takové trošku nevyzpytatelné. Já asi zůstanu u těch šatů a pašmíny, ale co přítel? Je potřeba oblek, nebo stačí černé kalhoty a véčkový svetr? Pustí nás tam s deštníky? Děkuji za všechny odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Naposledy, keď som bola v Brne, bolo nekonečne zima a ľutovala som, že som si nepribalila deku :-) inak myslím, že priateľovi by stačil ten sveter, oblek asi nie je nutný…

SofiaElla +152/-33

21.7.12 23:55

 

Byli jsme letos na Pražském hradě, oblečení návštěvníků velmi různorodé. Vzhledem k letošnímu rozmarnému létu se velmi osvědčilo vrstvení - měla jsem béžové kalhoty, lodičky, top, svetřík z rayonu, trenčkot a pašmínu. Mimoto se rozdávají k zapůjčení „podprdelníky“ a deky. Jinak přeju hezký večer :-)

magenta +221/-40

22.7.12 19:42

 

Pustí vás v čemkoli, oblečtte se tak, abyste neumrzli a v případě poprchávání nepromokli. Není co řešit. Já byla v šatech, jíní v džínách a saku. Seděli jsme vedle sebe. Je to venkovní divadlo,

lilip +6597/-3722

23.7.12 21:25

 

Sveter uplne staci, hlavne treba prihliadnut na pocasie, kedze organizatori mozu a NEMUSIA poskytnut deky (http://www.shakespeare.cz/…staveni/110/). Dress code je volnejsi, hlavne nech nechytite zapal pluc :)

hyena_tish +22/-7

24.7.12 14:00

 

Na slavnostech se oblečení neřeší, i když jde o divadlo. Pustěj tam návštěvníky ve všem a já po svých zážitcích chápu i outdoorové oblečení (i když za to by asi Ada vraždila) jedno představení jsme zažili i v dešti a větru, dokonce se herci ptali, jestli mají hrát dál nebo ne. Za to, že pokračovali je obdivuji. Ale hlavně tím chci říct, garderóbu řeš hlavně tak, abyste přežili všechny rozmary počasí, na které to bude vypadat ;)

Enefa +1341/-184

26.7.12 10:59

 

Oblečte si totéž, co byste si oblékli v Brně :)
Nechápu, o co jde s těmi deštníky. Proč by vás s nimi neměli pustit? Nebo ti jde o to, že ty deštníky chcete otevřít, pokud začne pršet? :-o No nevím… Chápu, že Brňáci nemají Pražáky v lásce, ale zas nechat na ně kapat vodu ze svého deštníku, když se snaží dívat na představení? Tyjo, to by bylo hodně kruté! A asi by je to trochu rozčilovalo ;)
(jestli to bude jako loni, tak v případě deště rozdají pláštěnky)

modra_kocka +6597/-2230

21.7.12 22:18

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek