Velikost kožených lodiček

Vložit odpověď
Yla

27.11.12 19:23

Dobrý večer,
koupila jsem si v Deichmanu kožené lodičky a bohužel jsou mi menší. V obchodě jsem si zkoušela 41 (moje normální velikost), ale vyzouvaly se. Koupila jsem si tedy 40 s tím, že po pár dnech nošení doma se vytáhnou. Bohužel pořád nic. Někde jsem četla, že by mi je švec mohl zvětšit - stačilo by opravdu o 1/4 čísla. Máte s tím zkušenosti? Popřípadě nemůže mi to boty nějak pozničit? Mně se zatím pokaždé lodičky vytáhly samy, tak nevím.
Děkuji

Najdete v encyklopedii: Kůže

 

Prodává se na to nějaký sprej, aplikujete ho na lodičky a po té se do nich nazujete, klidně třeba v širších ponožkách, aby se kůže roztáhla. Když jsem si nechávala šít boty ke kroji, doporučili mi, že je mám prostě prolít vodou a poté se do nich nazout, že by se kůže měla přizpůsobit noze, ale to jsem popravdě ještě nezkoušela, po pár tancovačkách se přizpůsobily samy :)

TheJane +83/-44

27.11.12 19:27

 

Stačí boty zevnitř vytřít/vylít lihem (já používám alpu), nazout se do nich a chodit v nich. Lze opakovat několikrát a boty určitě povolí (líh kůži povolí a vy si ji nohou vytáhnete podle potřeby). Odzkoušeno na vlastních nohou mnnohokrát a zatím vždy s úspěchem. Myslím, že je to lepší, než boty nosit k ševci, protože ten má akorát „unoverzální“ kopyto a napínáky. Tímto jste schopna si botu vytáhnout přesně podle sebe.

Martishka +903/-68

28.11.12 09:40

 

Martishka a nebude pak výrazný obrys prstů, když se lodičk podle nich vytvarují? Já donesla boty k ševci a minimálně o půl čísla mi je vytáhl. Ještě se ptal, zda do šířky, do délky, nebo obojí, takže těch napínáků mají asi víc typů. Stálo mě to asi 70 Kč.

Sailorette +24924/-2763

29.11.12 16:15

 

namočit (navlhčit) ponožky v ironu a jeden večer v nich chodit doma a správná velikost zaručena.

bassetlady +889/-202

2.12.12 18:11

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek