Vhodné oblečení k zápisu na VŠ

Vložit odpověď
Eliška-V

8.7.12 18:25

Dobrý den,

za necelý týden mě čeká zápis na vysokou školu a nevím si rady, co si obléci. Jedná se o formální událost? Je vhodné si obléci šaty nebo stačí „jen“ slušné kalhoty a halenka?

Předem děkuji za odpověďi

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Zápis je hlavně papírování s referentkami ze studijního. Slušné oblečení ano, ale není to maturita, takže pařit se v kostýmu je zbytečné.

Dahllie +31556/-3982

8.7.12 18:41

 

Nemusíš se oblékat nijak formálně ;) Na Ostravské univerzitě to taky nikdo neřešil a my to měli tak, že v dopise jsme měli napsáno, v jaké učebně se koná náš zápis a v kolik hodin. Seděli jsme pak ve třídě, dostali nějaké papíry, potvrzení o studiu, studijní číslo, mail atd. a něco nám paní ze studijního řekla, zodpověděla dotazy a šlo se domů.
Takže se obleč, jak je libo :)

Laen +186/-147

8.7.12 18:40

 

Zápis není formální událost. Jak píše NikaNaomi, spousta lidí ještě v městě dané školy ani nebydlí/nemá kolej a přijeli prvním ranním vlakem nebo přespávali známých, takže jsou zmačkaní a vůbec tak nějak neformální… Oblečení se neřeší a vlastně tam ani nikdo, na koho by si měla dělat nějaký dojem, není. Hlavně si pak v září/říjnu nepleť se zápisem imatrikulaci, ta naopak formální je. Co bych ti doporučila přinést je fotka (možná ji budeš potřebovat do indexu), kartička na autobus a, pokud ho nedostanete, tak potvrzení o studiu, rodiče jej jistě budou potřebovat.

Aboladen +1634/-466

8.7.12 19:51

 

Kam jdeš na VŠ? Minulý rok jsem byla na zápisu s přítelem na ČVUT tento rok se chystám na svůj, je tam aula absolutně plná lidí, někteří jsou tam s krosnami a spacáky protože jsou zdaleka a nemají peníze na zaplacení si ubytování a tak prostě někde přenocovali apod. a oblečení tam dle mého nikdo neřeší. Takže se obleč pohodlně, tak jak si třeba chodila do školy na střední :) a nejspíš tam rovnou i budeš psát nějaké rozřazovací testy, tak hlavně ať se cítíš pohodlně…

NikaNaomi +99/-63

8.7.12 18:29

 

U nás (FFUK) nebyl zápis nic, co by vyžadovalo společenské oblečení. Co si pamatuji, tak lidí ve společenském oblečení bylo minimum. Určitě to není nutné, možná i zbytečné. Takže halenka a kalhoty jsou fajn, a pokud to není to, co běžně nosíš, klidně zvol něco méně formálního. Opravdu o nic nejde.

KláraN +799/-236

8.7.12 23:50

 

U kamarádky byl zápis spojený s formální imatrikulací, pak je asi vhodné volit společenské oblečení, přesto myslím, že i v takovém případě by stačily společenské kalhoty a vhodná halenka. Ve většině případů je zápis zcela civilní záležitost, kde podepíšeš pár papírů, dostaneš kupu jiných a šupeš dom, případně se jdeš vyfotit na studentskou kartu a tak, je to spíš stylu lítačky po úřadech.

firefly +5489/-789

8.7.12 22:35

 

Zápis na Masarykově univerzitě: nejdřív do fronty odevzdat kopii maturitního vysvědčení a vyzvednou si číslo a heslo ke školnímu systému, pak se usadit do rozvrzané lavice v přednáškárně, počkat, až se vypořádá celá fronta, poslechnout protipožární školení, pak prezentace, jak se zapisují předměty a sestavuje rozvrh, dále prezentace, jak se máme nechat na fakultě informatiky vyfotit na ISIC a k čemu tato kouzelná kartička je. Pak rozchod, pro zájemce se vydávala (poprvé a naposled nebyl třeba vlastní tiskopis) potvrzení o studiu. Naprosto neformální, jen přibalit hřeben a pudr, kvůli tomu foceni. Patřičný výraz ve tváři nasaďte už při vstupu do foto místnosti, protože já byla vyfocena ještě dřív, než jsem dosedla na stoličku. Berou to opravdu rychle a na nějakou úpravu výrazu tváře či upravení ofiny není čas. Proto jsou taky ISICy přehlídkou vyvalených obličejů.

Atlacoya +42255/-5492

11.7.12 12:55

 

určitě pohodlné boty a pohodlné oblečení. U nás (PF UK) trvá zápis od rána až do odpoledne a je to fakt nuda. časopis nebo kamarádku s sebou:) ale asi záleží kam jdeš do školy, věřím že t jde i rychleji

elesse +1755/-400

9.7.12 18:48

 

Doporučuji hlavně pohodlné boty, protože někdy (a někde) se můžou ty fronty pěkně protáhnout.

Siriano +35/-2

9.7.12 15:13

 

Nijak bych to nehrotila :) já jsem byla oblečená tak, abych se já cítila příjemně, takže sukně, tričko, svetřík a doplňky. Byl to zápis na Masarykovu univerzitu bez navazující imatrikulace. Ale je to jak píší holky nahoře. Byla tam spousta baťůžkářů, co zrovna vyskočili z vlaku a podobně, nejčastěji uniforma - džíny ,,aněcoktomu,,. Takže se obleč pohodlně, je docela reálné, že budeš dlouho čekat, doporučuji s sebou hlavně láhev s pitím ;)

Ichy +596/-95

9.7.12 20:15

 

U nás (Přf) byl zápis rovnou spojen s odjezdem na seznamovací kurz. Takže všichni byli obelečení normálně, spíš až sportovně. Ovšem doporučuji něco pohodlného, protože my nejdříve seděli asi 3 hodinyv posluchárně. A taky doporučuji se nalíčit a učesat, protože se při zápisu často fotí přímo na průkaz Isic.

Světýlko.t +347/-36

10.7.12 08:06

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek