Vhodné rukavičky - šaty 50. léta

Vložit odpověď
PrincessLuna

27.7.14 13:29

Zdravím. Přemýšlím nad tím, co si vezmu na svůj maturitní ples (vím, je to brzo, ale tak nějak mi to vrtá hlavou.) Ráda bych měla šaty inspirované 50. léty, tj. délka těsně pod kolena, široká sukně se spodničkou - k tomu samozřejmě odpovídající boty, účes a doplňky. A u těch právě trochu tápu. Líbí se mi, když dáma k šatům má odpovídající rukavičky a ráda bych si je vzala, ale nejsem si jistá, jestli je to na maturitní ples vhodné a jestli platí, že ke krátkým šatům, krátké rukavičky, nebo je to jinak. Máte s tím zkušenosti? Předem díky za rady :)

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Osobně bych řekla, že nejlepší bude najít si slavnostní účesy z té doby a jeden si vybrat - ať už to tedy máte celé alá 50. léta :) Zkuste se inspirovat třeba herečkami z té doby - určitě na sobě budou mít i nějaké šperky a na fotkách celých těl i boty. I tím se můžete inspirovat. Nakonec v tomhle je historie asi lepší rádce než my :) Nepíšete tu vůbec, jakou barvu šaty budou mít a jak budou střiženy, takže vám konkrétně asi víc neporadím. Také si vyzkoušejte, že vám délka pod kolena bude slušet, některým ženám hodně zkracuje nohy.

S rukavičkami bych asi počkala, dokud si nevyzkoušíte celý outfit včetně účesu a šperků. Může se stát, že už by byly prostě trochu moc. S délkou bych si případně moc hlavu nelámala. Ostatní mě tu asi sežerou, ale myslím, že byste stejně byla jediná, kdo by něco věděl o tom, jaké rukavičky se k čemu hodí. Osobně bych si je nebrala vůbec, protože když si to všechno představím pohromadě, evokuje to ve mně divadelní nebo filmový kostým (a to se mi jinak padesátá léta velmi líbí). A když budete u těch účesů a doplňků, volila bych ty „umírněnější“ a „jednodušší“ verze. Ono se častokrát stane, že když člověk poskládá skvěle vypadající části, tak to jako celek tvoří dojem přeplácanosti. Prostě se jen vyhněte kýči, ale to určitě svedete :)

A moc brzy se určitě neptáte, já si nechávala šaty šít na začátku září a byly hotové až někdy v prosinci, takže raději dřív než později :)

PrincessLuna: Odpověď mi pomohla, děkuji!

andiedvorakova +8745/-1219

27.7.14 13:59

 

K šatům z 50. let jsem si objednala tyhle rukavičky , podle mne jsou dostatečně jednoduché, aby se s šaty netloukly, ještě jsou ke koupi krémové, černé a červené.

PrincessLuna: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Moir +23439/-3711

27.7.14 22:24

 

Na předchozí dva plesy jsem měla fialové šaty z hedvání s bílými puntíky, střih z 50. let, s bílou spodničkou. Na krku jsem měla dlouhé bílé perly a na nohou bílé lodičky. Rukavičky jsem měla krátké (k zápěstí), bílé, s bílými perličkami na zápěstí. Jinak vážně je lepší vzít si krátké rukavice ke krátkým šatům a dlouhé až dlouhým :) V prváku jsem na imatrikulaci měla krátké šaty na ramínka s dlouhými černými rukavicemi nad loket a když jsem teď nedávno viděla fotky a zamyslela se nad tím, došlo mi, že to nebylo ani trochu ono :D

LeKarolinaK +143/-42

1.8.14 16:42

 

Určitě zvažte jak moc formální váš ples bude, protože většinou by se na plesy měly nosit dlouhé večerní šaty, ty se samozřejmě taky dají udělat ve stylu padesátých, ale min kvůli látce to může být docela investice… Co se týče délky, tak etiketa podle Špačka říká, že dlouhé rukavice se nosí k dlouhým šatům a krátké ke krátkým, navíc dlouhé jsou obzvlášť vhodné k šatům na ramínka nebo s holými rameny, aby trochu formálněji zakryly, takže bych radila spíš krátké ;)

buitenlander +304/-63

1.8.14 23:28

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek