Všití sukně - rada

lorinka14

09.05.16 22:29

Našla by se tady nějaká hodná duše, která by mi poradila? Chci si ušít retro šaty - vršek už mám hotový. Ale teď nevím, jak nějak hezky všít sukni. Látky mám dost, takže může být buď kolová a nebo jsem ji chtěla řasenou. Šiju z bavlny s elastanem, trošku tužší. Sukni bych chtěla bohatou. Podšívku nedělám (nevím jak). Našla jsem moc hezké šaty s řasenou sukní (jen pro ukázku, takhle by se mi to líbilo) - http://www.fler.cz/…pies-7301798

Nevíte někdo prosím jak se ta sukně k živůtku přišívá tak, aby tam nevystupoval ten šev? U kolové by to bylo dobré, ale u té řasené by té látky bylo přece jenom hrozně moc. Nešlo by ty švy schovat do nějakého pásku, který by byl mezi sukní a živůtkem? Nebo nevíte když tak o nějakém pěkném návodu, jak se všívá podšívka do něčeho, co má rukáv?

Pro někoho to jsou asi hloupé dotazy, ale já opravdu nevím, kam jinam napsat. Předem moc děkuji za každou radu :)


Reklama

 

Ke všívání podšívky do šatů: na youtube je mnoho videí o šití, zadejte si hesla „sewing dress lining“ a hned uvidíte několik návodů. Skvělá je série od Angely Kane, je tam celý postup k šití šatů včetně podšívkování.
K tomu všívání sukně do šatů: zkuste si to nejdřív jen našpendlit nebo nastehovat, ať vidíte, který typ sukně (kolová/ řasená/ skládaná…) by byl i vzhledem k tuhosti látky hezčí a vhodnější. Pokud je ta látka silnější a tužší, doopravdy můžete mít v oblasti švu v případě bohatého řasení hodně látky. Někdy stačí jen „zploštit“ pomocí žehličky, někdy le lepší „přikrýt“ šev páskem.
Jinak zde na MP dobře funguje toto diskuzní vlákno https://www.modnipeklo.cz/…nkovani/476/?…, příště by bylo možná lepší směrovat dotaz tam.

lorinka14: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vendulael +23004/-2916

10.05.16 10:04

 

Jestli ta látka nemá moc velký vzor, tak může být sukně třeba trochu do áčka a zároveň trochu nabraná, takže to udělá takový bohatší zvon…

anonymousse +162/-141

12.05.16 22:52

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Oblečená neoblečená Lake Bell na Emmy Awards 2017

Než se budete před plesovou sezónou radovat z nových šatů, raději... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek


Reklama