Vysoké podpatky a snížená příčná klenba

Vložit odpověď
Renee

3.3.14 09:32

Jsem majitelkou snížené příčné klenby (to je ta přední klenba od palce k malíčku, o který spousta lidí ani neví, že ji má). Takže nenosím vysoké podpatky, protože mě z toho jednoduše bolí nohy, konkrétně polštářky chodidel.

Ale někdy není vyhnutí, zejména když člověk vyrazí na ples nebo na koncert (coby osoba aktivně vystupující).

Má někdo nějaký tip, jak ulevit nohám, které musí nějakou tu hodinu setrvat v lodičkách s vysokým podpatkem, pokud se tam jejich majitelka nechce po dvou hodinách potácet? Nějaké polštářky? Nějaká osvědčená „zdravotní“ značka s měkkým došlapem?

Díky.

Najdete v encyklopedii: Jak se obléct do divadla

 

Za sebe muzu rict, ze pokud dve hodiny stojite v 10 cm podpatcich, tak vas budou nohy bolet, at mate klenbu jakoukoliv a boty vystlane cimkoliv :). Trochu pomahaji takove ty gelove polovlozky, ale samospasne taky nejsou. Zakladem podle me je, aby vam lodicky nepripadaly tvrde a nepohodlne uz v krame. Z ceho taky podle me vic boli nohy jsou lodicky s hodne tenkou podrazkou.

Zebra33 +24065/-2176

3.3.14 09:44

 

Obyčejné pěnové polovložky (zelená pěna s textilním polepem vše dírkované a nelemované) nosím ze stejných důvodů do takových bot prakticky celý život. Pokud jsou boty těsné a tlačily by mě, tak ustřihnu těm polovložkám ještě špičku. V poslední době jsem hodně zkoušela takové ty naplepovací kožené „kapky“ s pěnovým prostředkem,které se lepí doprostřed, hlavně aby prsty nevyjížděly ze sandálů na chodník, ale tlačí mě okraje té kůže po obvodu i uvnitř. Používám je do sandálů, protože tam vložka dát nejde, ale při delším chození si kvůli těm tlačícím okrajům občas uženu puchýř. Gelové vložky se mi neosvědčily, noha mi po nich klouže, studí mě to a připadá mi, že mi v těch botách „čvachtá“. :-)

benyka +107308/-26200

3.3.14 12:12

 

Tyhle vložky. Podpoří příčnou klenbu, změkčí došlap a dají se ostřihnout do lodiček. Gelové polštářky zmírní otlaky, ale klenbě nijak neodlehčí. Mě z nich dokonce páli chodidlo (jak jsou z plastu), kožený povrch se mi osvědčil víc.

Renee: Odpověď mi pomohla, děkuji!

MP_kosatka +5556/-1437

3.3.14 17:31

 

Pomáhá nervat se do příliš vysokých podpatků (nemusí být 10 cm+, stačí 6-7), a trénovat, trénovat, trénovat. Trénink dělá víc než vložka, která mimochodem taky trošku uleví

dost_bot +24131/-3771

3.3.14 20:13

 

Mám stejný problém a osvědčily se mi boty od Bati s technologií Insolia, zrovna v sobotu jsem v nich odtančila celý ples :-)

Freeda +47/-13

4.3.14 00:38

 

Ortopedické vložky, jinak já používám gelový došlap - stélka Řeší to právě i již zmíněnou tenkou podrážku vpředu.

MP Vladenka +9533/-3345

3.3.14 10:51

 

Já mám také problémy s přední příčnou klenbou a nejvíce se mi osvědčilo kupovat dostatečně široké lodičky. Jakmile je lodička kolem té klenby úzká, tak po 10 minutách přichází nesnesitelné pálení. A také vystlat předek lodičky gelovou polovložkou. Já kupuji v DM, je to jejich privátní značka, asi za 70 Kč. Mám je ve všech lodičkách, někdy kvůli „vystlání“ lodičky musím koupit botu o číslo větší, aby pak nebyla příliš úzká/těsná.

Renee: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Esmee +88968/-22031

3.3.14 18:57

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek