Zase maturitní šaty.

Vložit odpověď
Linda.Stubova

2.10.15 23:26

Zdravím všechny v pekle,

potřebuji názor ohledně plesových šatů na maturitu. Na plesy jsem nikdy moc nebyla a tak tápu.
Po dlouhém zvažování jsem si vybrala tyto šaty. Budu si je šít za pomoci zkušenější švadleny, chci je z taftu, bez vlečky a těch serepetiček okolo výstřihu. Hodí se ty šaty na někoho kdo měří 150cm? Nechci být opticky ještě větší trpaslík. Na fotce mi nepřijde, že by zkracovaly, ale kdo ví na čem modelka stojí a jak je realně vysoká.
A další věc když tam nebudou ty aplikace kolem výstřihu jak velký náhrdelník si můžu dovolit, případně hodí se k tomu rukavice nebo už je to příliš? S klidným svědomím bych si k tomu zvala :D.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Já bych vám poradila jednoduše dojít do nějaké půjčovny šatů a vyzkoušet si tam podobný střih. Tak nejlépe zjistíte, zda vás budou zkracovat, nebo ne. Ono také hodně záleží na tom, jakou máte postavu.

Náhrdelník můžete mít i větší, pokud budou šaty jinak bez ozdob a nebudou přeplácané. Platí, že čím více ozdob na šatech, tím méně jich věšte na tělo.

Pokud chcete rukavice, pak dlouhé. To už si zvolte podle toho, abyste sama sobě nepřipadala přeplácaná.

Ještě bych ale poradila volbu zvážit. Říkáte, že na plesy jste nikdy moc nebyla. Pokud nejste ani na šaty a všechny ty ženské „kravinky“, šla bych do něčeho jednoduššího, v čem se budete cítit dobře. Spousta dívek například neumí pořádně chodit na podpatcích a v jednoduchých, dlouhých šatech. Natož aby to s grácií svedly v poměrně široké a těžké róbě.

andiedvorakova +8745/-1219

2.10.15 23:58

 

Pokud máte pouze 150cm, tohoto typu šatů bych se bála. Snížený pas zkracuje nohy a mohla byste dopadnout dost disproporčně. Rozhodně bych upřednostnila pas ve výšce vašeho přirozeného pasu a zvážila boty na podpatku (rozumném, ještě máte čas se případně třeba na sedmi centimetrovém naučit chodit - můžu ze zkušenosti doporučit taneční boty, jsou tak měkoučké, že je na noze ani neucítíte), každý centimetr vám pomůže dosáhnout kýžené siluety. Modelka má s podpatky minimálně 180, spíš 185, jakmile si zakryjete zespoda šaty tak, aby byla schovaná výšivka, přijdete o těch cca 30 cm rozdílu ve výšce a silueta už najednou není pěkná.

Hlasování o náhrdelníku se vzdávám, zaprvé vám tu bořím představu šatů, takže je nesmysl řešit šperky, za druhé si k těmto šatům, když nebude zdobený dekolt umím představit jak variantu řetízku s masivnějšími naušnicemi, tak masivnější náhrdelník, vypadající třeba jako krajkový a decentní naušnice. To ale záleží i na tom, jaký máte tvar obličeje a krku, ale fotku jste neposkytla, tak těžko soudit.

Solathis +17180/-3435

2.10.15 23:50

 

nevím, jestli se dnes vyrábí taft v nějaké nemačkavé úpravě, ale v mé paměti je taft synonymum pro relativně tuhou, pololesklou a hlavně mačkavou látku. Navíc si neumím představit mladou dívku v róbě z takové těžké látky, a to ještě mladou a malou. 150 cm je na takový střih opravdu malá výška. Nedívala jste se třeba na střih, jaký byl v módě třeba za francouzské revouluce, tj. zkrácený živůtek pod prsa a dlouhá splývavá sukně z lehkého materiálu, který se pěkně nese? a určitě k vaší mladé pleti nějakou pastelovou barvu a ne tohle černo. Ty šaty by vypadaly dobře tak na Iloně Csákové, kdyby tedy zhlubla aspoň třicet kilo, nebo na Jitce Čvančarové, zkrátka na uhrančivých zralých ženských.

motiva +1352/-285

3.10.15 12:46

 

Také bych byla spíš pro nějaké jednoduché splývavé šaty, které by postavu opticky prodloužily. Tyto mi přijdou takové těžkopádné. Navíc mi přijde, že vyniknou nejen na vysoké postavě, ale hlavně na tom, kdo má výrazné ženské křivky - štíhlý pas a oblejší boky. Samozřejmě nevím, jakou máte postavu. Já třeba nemám výrazný pas a šaty by určitě můj vzhled moc nevylepšily.

lady.izabell +63/-11

3.10.15 19:44

 

Trochu pochybujem o hodnovernosti tohto príspevku. Slečna registrovaná v deň pridania otázky, z vekovej kategórie 21-35 r. si pri výške 150 cm chce nechať ušiť tento typ šiat na svoj maturitný ples. A dokonca možno v čiernej.
Ak teda ale Linda skutočne existujete a naozaj máte túto módnu dilemu, choďte si najprv do nejakej požičovne vyskúšať niekoľko šiat rôzneho štýlu/strihu a to najlepšie s nejakým doprovodom, ktorý Vás dobre pozná a posúdi ako Vám jednotlivé šaty sedia na postave, a až potom si jedny nechajte ušiť.

Vintage holka +1022/-124

4.10.15 09:08

 

Ja si myslim, ze s vasi vyskou vas tohle jeste zmensi. Pokud se vam tenhel strih libi, tak bych asi take udelal to co uz zde padlo a to, ze bych si podobne site saty nejprve v pujcovne zkusila.

BarcaAri +11113/-1794

5.10.15 16:31

 

Pokud chcete tento střih šatů, určitě bez té zvednuté sukně s tou serepetičkou, to by Vás opravdu zkracovalo. Bez ní budou mít šaty přirozený pas a zkracovat to nebude. Naopak ta výšivka ve výstřihu Vás může prodloužit. A taky se přimlouvám za jinou barvu, nějakou pastelovou.

vias +8420/-2384

3.10.15 21:54

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek