Zelektrizované šaty

Vložit odpověď
MP obludka

15.8.12 00:34

Už více než rok vlastním krásné letní šaty, které mají 2 vrstvy: „spodnička“ a vrchní potištěná průhledná látka, obojí 100% polyester.
Nikdy jsem s nimi neměla problém, ale když jsem je tohle léto vytáhla ze skříně, začly hrozně elektrizovat. Zkoušela jsem je vyprat, nepomohlo to. Nosím je stále stejně - bez punčocháčů.
Nevíte, jak se to mohlo tak najednou stát a jak to odstranit? Takhle jsou šaty nenositelné - nejenom, že je to velmi nepříjemné, ale lehoučká látka se při chůzi lepí na nohy a leze výš a výš…
Předem díky za veškeré tipy, jsou to jedny z mých nejoblíbenějších a nechci se jich vzdát.

Najdete v encyklopedii: Příležitosti

 

Zdravím,
měla jsem stejný problém (se saténovou spodničkou u šatů). Pomohlo přidat do praní více aviváže. Zadala jsem „zelektrizované šaty“ do Googlu a hned v prvním odkazu jedna paní radí „rozetřít na ruce trochu aviváže a potřít vnitřní stranu sukně nebo nohy v silonkách“.

Přeji dobré pořízení :-)

Coctopusmaka +1000/-274

15.8.12 01:52

 

Na zelektrizované šaty už roky používám antistat:
http://drogeriemarket.cz/…asovac-110ml
Funguje dobře a je to pro mne jednodušší na používání než aviváž, u které bych se bála, že neodhadnu množství a budu mít na oblečení fleky. Jedno balení antistatu jsem měla vždycky doma a jedno v práci, abych ho mohla znovu použít u hodně elektrizujícího oblečení i v průběhu dne.

MP_Emi +348/-84

15.8.12 16:41

 

Naše babičky v dobách, kdy nebyla ani aviváž, ani antistat, používaly lak na vlasy. Jak je to účinné ale nevím, sama jsem nezkoušela.
Po zadání do googlu mi vypadla tato diskuse: http://www.omlazeni.cz/…-4403-0.html. Část rad je stejná jako tady, část jiná (mrazák + vyprat ještě jednou a přidat aviváž).

Martishka +903/-68

15.8.12 16:52

 

Viděla bych to na Antistat, ale postříkat jím i nohy pod šatama. Totéž se dá sice udělat i s trochu ředěnou aviváží, ale to bych měla docela strach - jednak aby to nevyrobilo na šatech fleky a jednak kvůli tomu elastanu. Aviváží teda možná leda tak postříkat nohy…

atrix +2994/-590

18.8.12 17:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek