Zlatá svatba prarodičů

Vložit odpověď
Jitka1980

15.11.13 13:24

Milé pekelnice,
v prosinci se zúčastním oslavy zlaté svatby prarodičů-část (obřad) bude probíhat v prostorách zámku, část v restauraci (oběd). Stále váhám, co na sebe - v prosinci se dá předpokládat mráz a sníh + cca dvouhodinová cesta autem na místo.

Najdete v encyklopedii: Hipster

 

2 hodiny autem? do pytle na ramínko bych si vše připravila a cestovala učesaná, namalovaná, ale v pohodlném. poslední benzínku před místem kam jedete bych se převlékla. jinak na místě se to už v punčochách a lodičkách zvládnout dá. měla bych kabát, nebo nějaké ,,zateplené sako a pašmínu. uvnitř, pokud by nebyla extra zima bych přehodila pašmínu, při přechodech kabát i pašmína. tudíž mi vycházejí nějaké pěkné pouzdrové šaty, nejlépe alespoň 3/4 rukáv. vzpoměla jsem si esmee a její nové krajkové šaty např

Jitka1980: Odpověď mi pomohla, děkuji!

mikita.miki +27512/-3769

15.11.13 14:32

 

Bylo by dobré přidat víc info o Vás - postavu, barvu vlasů, očí, nejlépe fotku…
Ale všeobecně by podle mne měly postačit nějaké pěkné šaty ke kolenům, lodičky a kabátek. Na ven + kabát a lodičky přezout za kozačky, pokud jste „mrznoucí typ“.

Jitka1980: Odpověď mi pomohla, děkuji!

jumbeee +19568/-6515

15.11.13 14:34

 

Já bych volila černé kalhoty, bílou halenku s černým vázáním kolem krku, na cestu silonové ponožky, teplé kotníčkové boty a kabát nebo dobře vypadající péřovou bundu, Do kabelky bych hodila balerínky, nebo lodičky, do kterých bych se přezula pře tím, než bych vylezla z auta.
Případně bych kalhoty vyměnila za sukni a kotníčkové boty za kozačky. Jen pozor - sukni bych vybrala s ohledem na 2hodinové sezení v autě z nemačkavého materiálu. Přeci jen člověk nemusí vystoupit z auta, jak by vypadnul teleti z tlamy :-)

Chanelle +302/-209

19.11.13 10:03

 

Vzala bych si něco jednoduchého, pohodlného a elegantního, v čem nebude zima. Mám šaty podobné těmhle ze zary, jsou silnější, takže na podzim/zimu jako dělané. K nim výraznější šperk, kabát, teplou pašmínu s sebou a je to. Klidně bych si k nim vzala elegantnější kozačky.

madline +877/-230

19.11.13 19:15

 

To auto je výhoda: dá se do něj naložit pár věcí „pro případ, že…“. Vzala bych si teplejší šaty + kabát + pašmínu. Šaty takové, aby k nim šly lodičky (na sobě) nebo v případě zimy i kozačky (v kufru auta). Bude-li teplo, vystačíte s šaty v lodičkách a pašmínou, kabát necháte v autě. bude-li zima, vezmete všechno :-D Jak říkáme: to auto to uveze.

Základ jsou ty teplejší šaty - ale ty určitě unosíte i mimo svatby :)

teetee +5639/-1382

21.11.13 19:11

 

Zlatá svatba s obřadem? Tomu nerozumím. No nic.
Jestli neřídíš, není naprosto žádný důvod převlékat se po cestě, a pravděpodobně to bude daleko nepohodlnější než jet ve společenském. Pokud ano - no, možná se budou hodit na cestu placaté boty, o převlékání bych uvažovala snad jedině, kdyby hrozilo, že se mezi pedály bude plést dlouhá sukně.
Společensky patřičné je oblečení prostě normálně společenské, asi jako kdybys třeba šla na svatbu sestřenici.
Pokud se část akce koná venku nebo ve zcela nevytopených prostorách, pak to nejspíš bude chtít teplý svrchník, zimní boty a tak. V takovém případě bych doporučila i tlusté punčocháče a delší sukni, možná i spodničku (lze nahradit normální sukní, která nečouhá). A rozhodně je podstatnější přežít ve zdraví než dobře vypadat. Ale tohle všechno bude hodně záležet na aktuálním počasí a taky na tom, jestli se akce koná v Praze, anebo v Liberci, jestli rozumíš - i v naší malé zemi jsou místa s přece jen odlišným klimatem. V nížinách v prosinci sníh a mráz ani nebývá, zatímco hory klidně vyhlašují začátkem listopadu lavinové nebezpečí (true story z Krkonoš před pár lety).
Pokud je to celé ve vytopeném vnitřku a venkem se jenom přechází, není nejspíš důvod oblékat se víc než třeba na pochůzky po městě či cestu do divadla. (Cestou v autě samozřejmě mrznout nebudeš, je tam jistě topení.) Zámek pravděpodobně nebude vytopený na pětadvacet, ale pokud topí aspoň nějak, tak šaty, sukně či kalhoty z trochu silnější látky plus případně sako, svetr či šál by mělo úplně stačit. Podle stavu země (případný sníh, bláto, déšť) může být velmi vhodné se i tak obout do zimních bot a do střevíčků se přezout až na místě.

Eleanor Rigby +9301/-2867

15.11.13 21:43

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek