Antracitová barva je tmavší odstín šedé barvy. Také se jí říká uhlová. Z antracitové šedé, ať už s proužkem nebo bez něj, vznikají
dámské kostýmky a pánské obleky, třeba pro klasický bussiness dress code. V běžném oblékání si s touto neutrální barvou pořádně pohrajte, aby váš outfit nenudil.

Kombinace s antracitovou barvou

Neutrální antracitovou barvu kombinujte téměř s kteroukoli barvou. Antracitová přímo svádí k tomu použít lesklé materiály, případně kombinaci s kůží.

Důležité je vyhnout se efektu šedé myši. Abyste nepropadli nudě všední kancelářské reality, osvěžte antracitovou barvu něčím výraznějším. Na jaře jděte do zelené nebo růžové, v létě vsaďte na červenou a zlatou. Antracitová barva dodá outfitu potřebnou eleganci.

Článek od Ady: Kombinování šedé


„Šedá a její odstíny nejsou tak oblíbené jako jiné neutrální barvy. Asi proto, že vyžaduje větší péči při kombinování a výběru oděvu, jinak může vypadat smutně. Jak dostat do šedé šmrnc? Prohlédněte si pár fotek z módních přehlídek: trochu lesku, zajímavý střih, nápadné doplňky a z ucourané barvy je šik ohoz. Své nezastupitelné místo má šedá samozřejmě na kostýmech a oblecích…“ Číst dále»

Peklo radí: S čím kombinovat antracitovou vestu?

Lightshadow: „Mám doma úplně stejnou vestu a nosím ji ráda. Ovšem nosím ji jak už bylo psáno výše - s košilí. Ať už bílou nebo klidně lehce růžovou, hezky pak ladí ten proužek. Převážně k tomu je třeba košile s dlouhým rukávem, ale na někom jsem viděla i s krátkým a nevypadalo to zle.“

aailyyn: „Osobně bych vestu využila k tomu, k čemu je přímo předurčená: bílá košile, blůza, tmavé úzké kalhoty, zkrátka pánský styl, doplnit kloboukem a vysokými podpatky, ať nevypadáte, že jste si ji půjčila u přítele ve skříni.“ Další tipy»

Antracitové outfity

Diskuze o tomto tématu:

Prozatím nejsou k tomuto tématu uvedené žádné diskuze.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek