Tanec mezi botama: Knížepánovy bačkory a hadí sandále

06.08.16 | autor Andrea

*

S nabídkou bot je to u nás často k pláči. Až je vám líto jak materiálu, který na to veledílo padne, tak taiwanského dítěte, které se s tím za almužnu dělá. Naštěstí se ale najdou i kousky, díky kterým těch pár náročnějších zákazníků nemusí chodit naboso.

S věkem jsem začala být náročná na boty. Moje (už tak sportem poznamenaná) kolena poznají, že ta třímilimetrová plastová podrážka velkou službu neudělá. A za druhé mě každoroční hon na vhodné boty unavuje.

Zodpovědně jsem se vypravila koupit boty podle tří obyčejných kritérií: vzhled, pohodlnost a cena.

Tak nějak jsem tušila, že budu muset přihodit o nějakou tu korunu navíc než za ty šlupky na jednu sezónu. Na oplátku jsem naivně očekávala, že se za tu cenu dočkám alespoň vyšší kvality a lepšího zpracování. Jenže to jsem se spletla.

SMĚSICE Z HUMANICU

Klidně mě označte za přízemní a bez špetky pochopení k extravaganci, ale za tyhle boty by se nemusel stydět ani knížepán Schwarzenberg na zámku. Kdyby aspoň byly tak pohodlné, když už vypadají jako bačkory. Jenže noha se mi po nazutí nerovnoměrně propadla do pěticentimetrové podrážky. Kombinace rádoby sametu, obří spony a gumy mě pobavila. Cedulka 1399,– už tolik ne.

Byly by to docela hezké zdravotní boty, jenže zákonitě musí přijít nějaký „umělec“, který nudně bílé boty zkrášlí hnědou kytkou a dírami. A díky němu pak končí s červenou visačkou ve výprodeji. Nejedná se o čiré peklo, spíš je mi z toho tak nějak smutno.

A pak jsem narazila na sandálky řady Never too hot (nikdy příliš sexy). S těmito botami určitě ne. Že byste za ně 700,– nedala? Někdo jo. Ne že by mě to u někoho s takovou taškou překvapilo. Oceňuju ale pokus o sladění.

Jak já miluji slevy! Vyloženě si užívám zaplatit za klenbu deformující placku z nekvalitního materiálu pohých 900,–. Mimochodem ten růžový maskáčový vzor už nás asi neopustí nikdy, že?

 www.humanic.net www.humanic.net

A nebo ještě trochu přitlačíte a za 1300,– zakoupíte luxusní imitaci hadí kůže s množstvím křivě posazených kamínků. Nejde mi ani tak o to, jak boty vypadají, jako spíš o jejich zpracování. Když už někdo prodává boty v původní ceně 1700,–, přála bych si, aby vypadaly jinak než ty šlupky, co jsem dřív kupovala za 300,– v CCC.

 www.humanic.net www.humanic.net

Každý rok najdete nějaké gladiátorky ve slevách, bez ohledu na to, jestli jsou z pravé kůže nebo koženky. Ti chytřejší je tam nechají. Jiné ale tlak červené slevové cedulky a touha stát se antickou bohyní zválcuje. Nakonec to buď někde odstává, nebo se vám z lýtek stanou ionské sloupy. V horším případě dopadnete jako krůtí rolka.

ALDO, PROČ?

Měla jsem Aldo ráda a nevím, jestli mám jen smůlu na špatně vybrané kousky, anebo kvalita zboží opravdu tak znatelně klesla. Třeba tenhle úlovek ve stylu „sportovní elegance“. Bohužel už neměli mou velikost a nemohla jsem je pro vaše potěšení na noze zvěčnit. Dělá mi radost, že jdou takové nádhery na odbyt. Opravdu moc…

Musím s pravdou ven. Nesnáším hadí vzor. Nesnáším ho na kabelkách, na botách, na všem.
Takže hned jak se mi v zorném úhlu objevily tyhle boty, chystala jsem obuvní popravu. S nespokojeností jsem musela uznat, že na nohou vypadají celkem dobře. Pocit satisfakce se dostavil, když jsem zjistila, že se rozpadají už v obchodě. Nešlo jen o smolný pár na mých nohou. Totéž se dělo u dalších čtyř párů v polici.

Nejsem sama moc náročná? Prostě mi vadí placky, které se ani nesnaží podpořit klenbu. Chybí jim změkčení podrážky i kvalitnější podpatek, přesto stojí 1500,–. Kolik tedy musím za boty dát, aby byly hezké a dalo dalo se v nich chodit?

Naděje existuje.

MALÁ VELKÁ VÍTĚZSTVÍ

U Bati jsou k dostání jednoduché sandálky za původní cenu 1300,–, ve slevě za 999,–. Mají tvarovanou klenbu, vyšší podrážku, kožené provedení a měkké prodyšné polstrování. Žádné hogo-fogo, ale tak nějak mi ta baťovská jednoduchost po té záplavě kamínků a cingrlátek udělala radost.

Z mého pohledu jsou boty pohodlné, kvalitní, elegantní a za přijatelnou cenu. Takže jestli ve městě zase potkám nějakou Jarmilu v letních šatičkách a s trekovými sandály, protože „je to pohodlný“, asi ji vyzuji.

I v CCC se dají najít kousky, které potěší. Například tyto bílo-stříbrné sandálky s bílým koženým páskem a silnější podrážkou za 690,–. Díky změkčenému koženému polstrování se noha v botě tolik nepotí a neklouže. Stříbrný pásek pochází z nějaké jemné umělotiny a pravděpodobně dlouho nevydrží, ale boty se nosí příjemně. A stojí o polovinu méně než hadí placky z Humanicu.

V obchodě Ecco už se u pokladny trochu prohnete. Baleríny tu stojí kolem 2000-2500,–. Jsou kožené, se změkčenou patou, prodyšné a celkově příjemné. A když si vzpomenu na růžový maskáč za tisícovku, nemám pocit, že by šlo o vesmírnou cenu.

Teprve nedávno jsem v Praze na Smíchově objevila Wojas. Většina jejich bot má podporu klenby a kvalitní podrážku. Jsou hodně podobné sandálkům u Bati. Kdybych neměla křivé prsty, které obzvlášť v žabkách nejsou úplně vzhledné, vzala bych je.

www.wojas.czwww.wojas.cz

Taky jste našli v obchodě nějakou pekelnost? A kde mají hezké boty za rozumnou cenu? Dejte mi vědět pod článkem.

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Fifi Rebarbora
5 příspěvků 6.8.16 00:58

Zkoušení bot naboso?! Ale fuj! Teda, pokud jste si všechny ty páry bot nekoupila, o čemž pochybuji.

xyz
1650 příspěvků 7.8.16 15:35

Já jsem také „stará škola“ a pamatuji, že se boty na bosé nohy zkoušet nesměly. Dneska už to tak bohužel není :-(

lukinohk
62 příspěvků 16.8.16 16:00

Slečna nevypadá, že by měla nějakou infekční kožní nemoc - co si myslíte že se Vám asi stane, když si boty koupíte po ní? Naprosto nic.

ellou
250 příspěvků 6.8.16 01:12

Je smutné že si nesmíte koupit boty…

Příspěvek upraven 06.08.16 v 01:17

Colombina
54 příspěvků 6.8.16 07:47
Ok

Mně se článek líbí, protože poukazuje na problémy „moderni“ obuvy - setreni na materiálu, nekvalitní materiál, prostě evidentní snaha vydělat co nejvíce na každém smejdu.

Pruhovaná
82 příspěvků 7.8.16 17:26

To je v háji. Kdysi gramaticky kultivované Módní peklo jde do pekla
Nadpis klidné zní „Tanec mezi botamA(ÁÁuuuu)“, vy zase poukazujete na problémy obuvY…
Ach bože.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.16 17:28

S botama jste už druhá, je to běžný hovorový tvar, jestli tohle je pro vás ááuuu, tak to bych vám z fleku vystřihla stonásobný áááuuu ;-)

Pruhovaná
82 příspěvků 9.8.16 11:40

Pokud by byl celý publicistický útvar psán hovorovou řečí, bylo by to snad možno považovat za umělecký záměr, dejme tomu. Ale tady tomu tak není. Je to tedy pouhá neznalost, jak gramatiky, tak publicistické práce.
Ani vaše agrese na tom nic nemění.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.16 11:41

Rozumím, argese, to vysvětluje, že cit pro sloh prostě nemáte, to je celé ;-)

Pruhovaná
82 příspěvků 12.8.16 08:06

Jak bych mohla mít cit pro váš sloh. Kde sloh není, ani čert nebere ☺.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.16 08:34

No jéje to je problém a do toho ještě rádoby vtipná stalkerka pani Pruhovaná!

Pruhovaná
82 příspěvků 12.8.16 13:27

Vám už úplně neformálně hrabe :-):-)

Colombina
54 příspěvků 6.8.16 07:53

@Fifi Rebarbora poslední zážitek u Bati: po té, co jsem se dotázala na silonové ponožky, o kterých jsem se dozvěděla, ze je vůbec nemají, jsem byl vyzvána ať zkouším na boso…

barvinok
655 příspěvků 6.8.16 09:09

.

Příspěvek upraven 30.10.18 v 09:52


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.16 09:12

Nejvíc bot mám asi z Vagabond v současnosti a pak z Ecco. Nohy mám jen jedny a nechci si je ničit v levných křuskách. Vagabondy jsou ale specifické a ne každý je má rád.
Ve středu jsem se ale skoro neudržela a koupila si málem tyhle, jen ta okolnost, že jsem neměla s sebou žádné ponožky na vyzkoušení mne zastavila. Při pohmatu nevypadaly moc pohodlně. Druhý den už je naštěstí neměli, mé číslo vyprodali rychle.

dd2866
32 příspěvků 6.8.16 09:53

To mi tak připomnělo, jak jsem zkoušela boty u Bati a půlka z nich smrděla jako hodně nošené vietnamské tenisky. Nesnáším, když lidi zkouší naboso…

Jinak s článkem vcelku souhlasím. Miluju boty. Ovšem nabídka v obchodech je tristní. Vzhledem, kvalitou i pohodlností. Obzvláště jde-li o něco trendy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.16 10:07

A teď si představte, že máte velikost 42 a vzhledem k výběru v ČR jde estetická stránka stranou. Musí vám stačit, že seženete svou velikost.

aailyyn
809 příspěvků 6.8.16 23:54

S pětatřicítkou velebím existenci jinak poměrně příšernýho CCC, neb jinde si třeba lodičky opravdu nepořídím…

Adushka91
1 příspěvek 8.8.16 13:08

Jako bys mi mluvila z duše. Jakmile mají moou velikost, přimhuřuji oči nad kdečím, hlavně abych nemusela chodit bosa :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.16 10:16

Posledné sandále vyzerajú na nohe celkom pekne, len ten tunel na palec ma desí… Úplne cítim, ako sa mi to zarezáva do kože medzi palcom a ukazovákom. A to žabky nosím často, ale toto riešenie mi príde neštastné.

Jill07
66 příspěvků 6.8.16 11:14

Já mám teda docela dobré zkušenosti z ccc. Aktuálně od nich mám bezva sandále, dobře ušité, dobrá podrážka - vypadají, že vydrží. Musí se trochu vybírat, ale dá se.

Příspěvek upraven 06.08.16 v 11:15

Helenuše
358 příspěvků 6.8.16 11:19

Zkoušet boty naboso je silně nehygienické. Raději bych tu klidně překousla fotky v silonových ponožkách než pak nosila boty, které měl na noze někdo přede mnou. Zvlášť takové, které se počítá, že člověk nosí naboso.

Jiná Realita
13791 příspěvků 6.8.16 12:26

@Helenuše
a jak se dají vyzkoušet naboso ty boty s otvorem pro palec z poslední fotky? jakože myslím skutečně vyzkoušet, ne jen přibližně zjistit, jestli do nich člověk dá nohu (a doma pak zjistit, že naboso do nich palec vůbec ani nedá, protože bosá noha se chová jinak)?

pokud výrobci dělají boty určené pro chození naboso, mají se podle mě zkoušet naboso, protože jinak nevyzkoušíte nic. samozřejmě v tom případě mají určit něco jako „tester páry“.

je to jako zkoušet si plavky na oblečení, protože je taky pěkně nehygienické, když si je zkoušíte na tělo (a to i podprsenku, nemyslím kalhotky).

mluvím sama za sebe, já některé boty, které mi padnou se silonkou, doma naboso skutečně ani neobuju. silonka udělá hladší a užší nohu. vrátit už je samozřejmě nelze.

Ido
26 příspěvků 7.8.16 09:55

A jak teda zkoušíte podprsenky? :-O

tak jsem si to přečetla ještě 2× a už to chápu :))) asi jsem o víkendu trochu natvrdlá

Příspěvek upraven 07.08.16 v 20:39

Helenuše
358 příspěvků 6.8.16 12:48

@Jiná Realita Jasně, třeba vietnamky nejde v ponožkách vyzkoušet (pokud člověk nemá prstové ponožky). Což nic nemění na tom, že to nevidím jako hygienické.
Plavky zkouším přes prádlo. A pokud jde třeba o podprsenky, tak v obchodě, kam chodím, je v každé kabince krabice vlhkých kapesníků, aby se člověk očistil, než si bude zkoušet zboží.

benyka
9115 příspěvků 6.8.16 15:45

Mně u Bati přinesli na vyzkoušení boty, které smrděly/voněly (jak komu) krémem na boty. Tzn. evidentně použité a vrácené nebo reklamované a opravované. Naštěstí mi hrubě neseděly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.16 19:51

Ja letos sehnala hezky kozeny sandale na dovolene v recku. Nejaka jejich domaci znacka specializovana na mekky podrazky… a jsem hodne spokojena

Alterations
753 příspěvků 6.8.16 20:44

Objevila jsem boty zn. Fly London vyrobené v Portugalsku. Cena je 2 800,–. Nakonec jsem je musela koupit, protože nic jiného za to vůbec nestálo.

Pirek
7062 příspěvků 6.8.16 21:34

@Brunhilde
Moje nejlevnější boty jsou crocsí baleríny za 800, zbytek je x-násobně dražší. Taky jich nemám moc, zato však něco vydrží. Nevím, proč zrovna boty, když uu jiných oděvních součástí je mi to jedno.

Slnečnica22
41 příspěvků 9.8.16 09:39

@Pirek Môžem otázočku mimo tému? aké su tie Crocs balerínky, je to pohodlné? mám zničené nohy po dovolenke, a potrebujem niečo fakt pohodlné kupiť. ďakujem :)

Příspěvek upraven 09.08.16 v 09:40

Temperance
3032 příspěvků 16.8.16 18:05

@Slnečnica22
Já mám tyhle: https://www.google.cz/search?… a nedám na ně dopustit. Původně jsem si je koupila, abych měla něco, když v létě prší, ale zjistila jsem, že to jsou úplně nejpohodlnější sandály, jaké mám, a pořídila jsem si je ve více barvách. Jsou lehoučké, podrážka odpružená, tvarovaná, vzdušné jako žabky (ale na rozdíl od žabek to není plážová obuv a při chůzi je není nutné přidržovat prsty, aby nespadly).

benyka
9115 příspěvků 6.8.16 21:37

Tak se mi zdá, že od poslední mé návštěvy tohoto článku zapustila u c. k. bačkůrek červená barva do bílých podrážek. Nebo jsem si toho předtím nevšimla.

KristynaS
14 příspěvků 6.8.16 21:59

Má letošní zkušenost od Bati je dost tristní. Koupila jsem si sandály na platformě. Úžasně pohodlné a velmi jednoduchý design. Po dvou týdnech jsem je šla reklamovat poprvé, nevydržely gumičky u zapínání. Po 14-ti dnech jsem si je přinesla domů a další den v nich vyrazila do práce a v práci zjistila, že se mi vyrval pásek od podrážky. Následovala reklamace číslo dvě a další tři týdny čekání. To samé jsem zopakovala minulý týden s druhou botou. Při té třetí reklamaci mi prodavačka sdělila, že tahle série se moc nevydařila. Tak teď s napětím očekávám, jestli mi vrátí peníze.

Ido
26 příspěvků 7.8.16 10:15

Bože a nejen boty! bohužel tenhle článek by šel nasadit na všechno zboží(co se módy týká)!
poslední dobou se bojím koupit boty, protože mám skoro 100% jistotu, že je budu reklamovat nebo mě začnou dřít po dvoustech metrech chůze(v krámu samozřejmě zákeřně sedí jak bačkůrky). smála bych se, co všechno už se mi s botama stalo, kdyby to nebylo k pláči. můžu sepsat seznam výrobců, který rozhodně nedoporučuju a Baťa je mezi nima(ale to asi už mnozí taky víte). reklamovala jsem i Gabor, po delším nošení se mi rozpadla Ara a po třech letech mi praskla kůže u lodiček Ecco. přesto tyhle tři značky považuju stále za moje favority v důležitém poměru kvalita/cena.
včera jsem to vzdala a koupila si na lítání venku obyčejný kecky u vietnamců za dvě stovky(protože nějak nechápu ceny kecek v normálním obchodu). jestli se s nima něco stane, dobře mi tak, ale aspoň mě to nebude štvát.

Anwen
704 příspěvků 7.8.16 12:11

@Fifi Rebarbora Včera jsem byla v Geox a zkoušela nějaké baleríny. Prodavačka se mě zeptala jestli je plánuji nosit častěji na boso nebo na punčochu. Pokud na boso, tak ať si je naboso taky vyzkouším, protože se budou chovat úplně jinak.

Na zmiňované sandály od Bati jsem se dívala před měsícem, ale jsou velmi úzké. Jedny měla na sobé i prodavačka, takže budou určitě pohodlené.

Nihilistka
27 příspěvků 7.8.16 12:13

Pro někoho budu asi trol, ale: Co kvalitní boty pro vegetariány/vegany, kterým se nosit kůži příčí stejně jako jíst maso?

Ada Pekelná
973 příspěvků 7.8.16 12:57

@Nihilistka Na tohle vždycky odpovídám, že výroba umělé hmoty na „veganské“ boty možná zabije víc zvířat, než je potřeba na ty kožené :) Ale rozumím ti, prostě to nechceš nosit. Buď hledej přímo „vegan shoes“, jsou značky, které se na to specializují, nebo mají část výroby veganskou (Dr. Martens například). Nebo prostě vybírej nekožené boty a dávej pozor, aby v nich nebylo nic koženého, ani stélka. Lepidla vyrobená ze zvířat už se nepoužívají a nitě jsou vždycky umělé.

Osmikraska
670 příspěvků 8.8.16 10:36

Souhlas, mrzí mě, že když jsou tu tipy na pěkné boty a kabelky, skoro nikdy to není na nekožené. I v diskusi co jsem si dnes koupila bývá všecko kožené. Já se sem chodím inspirovat ráda, ale co se týče bot a kabelek, moc inspirace tu tím pádem nenajdu… Přitom v dnešní době už výrobky z umělé kůže upřednostňuje spousta lidí. Ne každý chce nosit na noze něco, co bývalo zvířetem. Není mi jasné, proč by výroba umělé kůže měla zabít víc zvířat než výroba pravé kůže z živého zvířete. Každý ať si kupuje co chce, (podle svého svědomí;-)), jen mě mrzí, že pro mě tu ta inspirace prostě není…
edit: pravopis

Příspěvek upraven 08.08.16 v 15:51

lukinohk
62 příspěvků 16.8.16 16:05

Protože výroba čehokoli syntetického zanechává zpravidla mnohem větší ekologickou stopu.
Syntetický materiál je z nějakých surovin, které se musí někde vytěžit, pak se musí někam převést - třeba na druhý konec zeměkoule, kde se ze suroviny vytvoří nějaký materiál, ten se zase někam většinou převeze, kde se z něho v nějaké továrně něco vyrobí atd.

Osmikraska
670 příspěvků 17.8.16 13:37

Nechci trolit, ale když už se to tu nakouslo, nemůžu nereagovat.
Ono totiž vychovat zvíře zanechá ještě mnohem větší ekologickou stopu.
Viz např. http://www.csfd.cz/…sti/prehled/

aelirenn
35 příspěvků 7.8.16 13:25

Mně by zajímalo, jestli jsou pro vás peklo opravdu všechny gladiátorky? Samozřejmě nemluvím o špatném zpracování, ošklivé kožence nebo tlustých nohách k příliš úzkým páskům, ale tenhle typ bot mám docela ráda a skutečně mi odsouzeníhodný nepřipadá, naopak většina bot, které si Andrea pochvaluje, se mi zdá celkem humpolácká a hnusná (snad až na ty baleríny).

Jiná Realita
13791 příspěvků 7.8.16 16:02

Vyfoťte se v gladiátorkách hlavně zezadu a hned pochopíte, proč jsou to hnusný boty. protože i supermodelky v nich zezadu vypadají jako buřty s krátkýma nohama.

Příspěvek upraven 07.08.16 v 16:05

kolúch
577 příspěvků 8.8.16 10:11

Škoda, že ich nie je vidieť zozadu, lebo už zpredu je to sila, fakt niečo od-por-nééé :D

Mínuskujúce by aspoň raz mohli napísať či im tieto krásne mladé srny pripadajú ozaj menej krásne ako si ony pripadajú v lodičkách, keď sa tajne sledujú vo výkladoch alebo nepochopili ironiu, alebo nedokážu pochopiť ani to, že módny nerovná sa elegantný príp. minimalistický a potom už nič kam oko dovidí.

Příspěvek upraven 08.08.16 v 19:10

Morrighan
1335 příspěvků 7.8.16 15:13

Ty vínový křusky vypadají hrozně už z dálky…

ming_xing
1324 příspěvků 7.8.16 17:11

Botama? Prosim? Kupte si o jedny boty mene a zaplatte obcas korekturu, kdyz uz mate problem se spisovnym jazykem..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.16 17:23

Běžný hovorový tvar

aailyyn
809 příspěvků 7.8.16 17:24

Na to, že to psala Andrea, je tenhle článek skvost…

Pruhovaná
82 příspěvků 7.8.16 17:34

Nevhodný ovšem pro takovýto článek. Autorka s námi neformálně nehovoří


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.16 17:35

Proč by s námi nemohla neformálně hovořit? Jsme v Literárních novinách? :-D

Pruhovaná
82 příspěvků 9.8.16 11:46

Mohla by s námi neformálně hovořit, ale nehovoří. Veškeré další výrazy v textu jsou spisovné a formální. Až na tu chybu v nadpisu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.16 11:49

A dejte už mi svátek, pravdu mám stejně já ;-)

Pruhovaná
82 příspěvků 12.8.16 13:25

No, asi máte. SagiStyle z inspirace je toho zoufalým důkazem.
http://www.modnipeklo.cz/inspirace/3473/#…

rineke
160 příspěvků 7.8.16 19:52

Na základě svých zkušeností s botami od Bati bych byla s chválou kvality opatrná. Všechny boty, které jsem si tam v posledních letech pořídila (módní obuv v cenovém rozpětí 500 - 1300,– Kč), se do tří měsíců začaly rozpadat.

Accuracy
23 příspěvků 7.8.16 20:39

Ad rineke:
Módní obuv a vysoce módní obuv jsou obchodní termíny. U nich opravdu kvalitu nelze očekávat, protože módní obuv není konstruovaná na výdrž. Má to být bota, která se rozpadne dřív, než vyjde z módy. Takové boty by však měly být jako módní označené. U vysoce módní obuvi se jedná o boty ještě módnější a ještě odfláknutější než ty módní. Líbit se mi to nemusí, a taky nelíbí, ale jestli jste si koupila obuv označenou jako módní, tak po třech měsících v podstatě splnily to, co od nich běžný kupec očekává, a oprávněně odešly do obuvního nebe.
Já osobně se jim vyhýbám obloukem.
Ovšem jestli ty boty jako módní označené nebyly, jedná se o obyčejnou obuv, která při doporučené péči a běžném užívání dle typu obuvi měly vydržet spíš tři roky než tři měsíce. V tom případě mě napadá buď reklamovat, nebo se s tím prostě smířit…

dd2866
32 příspěvků 8.8.16 12:17

Nevím, jak u Vás, ale u nás se to u Bati (například) dozvíte až u pokladny po zaplacení dle toho, jakou kolonku v přiloženém lejstru prodavačka zaškrtne. I boty vycházkové mi odešly do měsíce. A navíc reklamace probíhala velmi nepříjemně.

Karja
4837 příspěvků 7.8.16 21:11

@Jiná Realita Já teda rozdíl vidím v tom, že doma zakoupené oblečení vyperu. Boty asi můžu vystříkat nějakou desinfekcí, ale to mě nikdy nenapadlo. Do teď jsem si totiž myslela, že si boty v ponožkách zkouší všichni. Přijde mi to ekl a asi si dlouho žádné boty nekoupím než si koupim biolit nebo čím to budu stříkat.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 8.8.16 07:39

Zajímalo by mě, jestli je zkoušení bot se silonkami nějak hygieničtější než bez, mně to přijde jen o pocitu, nebo máte pocit, že ta silonka něčemu zabrání?

Karja
4837 příspěvků 8.8.16 10:41

Upřímně, já jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Prostě jsem si myslela, že se to tak dělá a hotovo. Dokonce nosím na nákupy silonové ponožky v kabelce a když je nemám, tak si boty skutečně nezkouším.
Hlavně mi prosim Vás nikdo nezbořte domeček z karet s prohlášením, že spodní díly prádla a plavek se zkouší skutečně na holé tělo, protože to si je snad budu nechávat šít:-D.

Demode
2050 příspěvků 7.8.16 21:23

@mutziputzi S botama problém nemám, ale sandále nikdy! Tedy pokud nejde o ironii.

VandaRybna
3713 příspěvků 8.8.16 07:39

Tak dneska je to spravedlivé, všechny páry do jednoho jsou pěkně hnusný.

Beruska13
173 příspěvků 8.8.16 08:04

Jedině Geox…vím, není to levné, ale boty vydrží několik let jako nové…a pak možná ještě Clarks nebo Tamaris, minimálně jsou pohodlné a kvalitní. Zkoušela jsem i Vivo - „bosé“ boty, jde to, ale jeden si musí zvyknout…

montcha
9 příspěvků 8.8.16 10:52

Zas musim bohuzial suhlasit, v obuvach je to bieda. Na zaciatku sezony som poobchadzala okrem Batu (batovky mi skratka nedsedia, skoda casu) snad vsetky a kupila som si nakoniec iba jedny platenky a skonstatovala, ze este mam dost co nosit z uplynulych sezon, co sa este nastastie nestihlo rozpadnut. Ked si pomyslim, ze ochvilu ma ten kolotoc caka o5, achjaj.

Mhia
13 příspěvků 8.8.16 11:52

Ano, je to těžké najít kvalitní boty mezi tunou umělotin. Loni jsem rezignovala na boty za pár šlupek na jednu max. půl sezóny. Na podzim jsem si koupila v CCC celokožené kotníčkové botky za 2000 - říkám je to kůže, vydrží a cena je super. Po týdnu se odpáraly želízkové loga Lasocky. Nevadí. Za další 2 týdny se odlepila podrážka, takže jsem boty zanesla na reklamaci. Kvůli počasí jsem je vytáhla až letos v únoru - rozpadly se jim tkaničky a po 3 týdnech dalšího nošení se zase odlepila podrážka na jiném místě zase reklamace. Takže jsem vyhodila za měsíc a pul nošení 2000 a většinu dnu na které jsem si koupila tyhle boty prochodila v teniskách… navíc za ten měsíc a pul jsem si ošlapala podpadky a byla potřeba je vyměnit plus tkaničky, dalších 250,– v…to si člověk dneska asi nevybere…

montcha
9 příspěvků 9.8.16 15:00

Hmm, skoda, ale dobre vediet. O CCC kvalite uz beztak nemam vysoku mienku, ale aspon maju celkom obstojny vyber kozenych topanok. Planujem to na jesen risknut. Zatial ma z CCC kozene poltopanky 5 rocna dcera, ktora vacsinou stihne topanky totalne znicit este skor nez z nich vyrastie a ak opomeniem fakt, ze z jednej topanky odpadla ozdoba, tak na to vsetko vyzeraju este stale celkom OK.

Sonmi
48 příspěvků 14.8.16 20:25

Jo, Lasocki jsou speciálně extra šmejdi, drahá značka a přitom všechny boty tvrdé, nepohodlné a rychle se rozpadající. Ze značek, co prodává CCC mám ale velmi dobrou zkušenost s InBlue.
Letos jsem si pořídila tyto, prochodila jsem v nich celé léto a zatím jsou jako nové. A velmi pohodlné.
https://www.eobuv.cz/…0-cerna.html

zuska_bluzka
39 příspěvků 8.8.16 12:20

@Nihilistka možno by si ich mohli vegáni vyrobiť sami napr. z pampelišky… len čo potom tie nevinné kvety…

surabaya
401 příspěvků 8.8.16 12:20

Sháněla jsem nedávno letní boty pro dcery - 18 a 19 let. Situace nouzová, venku teplo a děvčata neměla lehčí otevřené obutí. U nás na venkově jsme bez šance, i vyrazily jsme si do krajského města. Obchodní centra přetékala škrpály podivných tvarů, materiálů a vůní. Přes snahu vyhnout se i Baťovi (po předchozích ne zrovna dobrých zkušenostech už pro mě tahle značka není zárukou dobrého nákupu, bohužel) jsme však skončily tam. Byl to nakonec jediný obchod, který nám nabídl sandálky v designu vhodném pro mladé dívky, jež navíc nevypadaly jako šlupičky dobré akorát na zničení chodidla. Po třech týdnech ne zrovna intenzivního nošení se u jedněch sandálů odlepil kus podrážky pod špičkou. Město je z ruky, jinak bych reklamovala. Slepíme to a budeme doufat, že botky ještě pár týdnů vydrží. No, prostě, člověk si nepomůže, ať dělá, co dělá.

Příspěvek upraven 08.08.16 v 12:21

sharusha
7 příspěvků 8.8.16 12:30
na boso

Nechapu co je to za predsudek, ze se boty musi zkouset na ponozku a ze je to tak nehygienicke… vite kolik je bakterii napriklad na bankomatech, ktere denne pouzivame? a nepredpokladam, ze v rukavicich…
Btw: ziju v zahranici, kde je stale teplo, takze se tu chodi na boso celorocne a stejne tak se celorocne zkousi boty na boso, protoze se nosi na boso. Ani vam v obchode nedoporuci zkouset na ponozku, protoze z tech reminkovych jehel vam noha v ponozce vyklouzne vzdycky a neudelate v tom krok.
Staci pouzit desinfekcni sprej.

Naervon
13 příspěvků 8.8.16 13:00

@sharusha Protože zejména pravé kožené boty jsou schopné přechovávat plísně a podobné příjemnosti nezodpovědných zkušebníků, narozdíl od plastových/kovových desek zmíněných bankomatů. Stejně jako je možné (i když málo pravděpodobné) dostat kožní svrab, zkoušíte-li si kousek po podobně nezodpovědné osobě. A bohužel jsem pracovala v obchodě s oblečením z druhé ruky dost dlouho na to, abych viděla, že mnohé osoby soužené zjevnými kožními neduhy nemají nejmenšího problému natáhnout kousek na holou kůži. Nedá se spoléhat, že úplně každý je uvážlivý a zodpovědný a zkouší si botu na zdravou, nezpocenou nohu, neb tomu tak není a mnohým je úplně vuřt, že zboží po vyzkoušení by měl ještě někdo chtít koupit.

benyka
9115 příspěvků 8.8.16 13:25

Teď jsem se tedy naštvala. Ty sandály, co jsem si u Bati koupila před dvěma měsíci, protože byly jediné, kterými jsem neprojela až na chodník, a k nim ještě za dvě stovky neviditelné punčochy ve spreji, protože jinak z nich mám puchýře, zlevnili z 1400 na 600. Asi vědí, proč. Osm stovek vyhozených do luftu. Safra práce, kde se dají koupit boty, ve kterých se dá chodit?

JUBA
111 příspěvků 8.8.16 15:40

A co takhle Rieker? A co německá značka Jana? Co seiblovky? Obě poslední vždy kůže, vždy počítají s možností vyčnívajících kloubů a plochých nohou…

paviocko
70 příspěvků 8.8.16 16:24

@uživatel..... a co teprv 43 a úzkou nohu k tomu :-( jsem ráda, že seženu jakékoliv boty k sukni…

max7
2 příspěvky 9.8.16 15:16

A kde prosím nakupujete? Co se týče botů( poněvadž nabídka v obchodech v 99,9% končí u velikosti 41) jsem někdy zoufalá…vzteklá až nas*aná… a celkem výrobce obuvi vlastně ani nechápu, protože dívek, co mají dlouhé chodilo přibývá.

paviocko
70 příspěvků 15.8.16 12:58

No právě… to je problém, nakupovala jsem hodně u Deichmanna, ale už ty nadměrky (brrr, to je ošklivý slovo) v podstatě zrušil. Hodně jsem nakoupila v Německu, kde měli v outletu (Frankfurt am Main) fakt super výběr, jinak tak kde se dá. Sandály obleču vel. 42, ale zavřený boty 43, 44. V Praze je několik prodejen s velkejma botama, tam se občas dá něco koupit, ale přiznávám, že prostě ten Deichmann vede.

benyka
9115 příspěvků 8.8.16 18:16

@JUBA S Riekerem jsem se po cca 10 letech rozloučila kvůli úděsnému sešupu kvality i designu, další dvě uvedené značky vyzkouším, dík za tip.

Příspěvek upraven 08.08.16 v 18:18

max7
2 příspěvky 9.8.16 07:53
....

A co teprve, když mate velikost botů č.42…to je pak legrace…prochodila jsem všechny řetězce v Brně a damskou botu( jakoukoliv) jsem nenašla ani jednu.

bosorkáňa
215 příspěvků 9.8.16 09:37

Hadí sandálky a podobný legrácky z první části článku jsou otřesný, o tom žádná.
Ale stejné peklo je pro mě bota z CCC za 690, u které hned píšete, že nejspíš dlouho nevydrží. To se radši u pokladny prohnu za kožené boty, než mít jedny mrchy na sezonu, co budou vypadat hezky akorát tak první tři nošení.

EDIT: Šla jsem do těchto. Nosím je docela často už nějakou dobu a kromě toho, že se kůže příjemně přizpůsobila mým nohám, se ani nehly a jsou velmi pohodlné. Předpokládám, že životnosti budou srovnatelné se zhruba čtyřmi páry nekvalitních z CCC.

https://damske-boty.zoot.cz/…adden-dublin

Příspěvek upraven 09.08.16 v 12:36

Slnečnica22
41 příspěvků 9.8.16 09:40

Edit: zle priložené

Příspěvek upraven 09.08.16 v 09:41

JUBA
111 příspěvků 9.8.16 16:13
Ozkoušeno - doporučuji

Co se týče nákupu bot (lidově „botouch“ či „botouchů“) na moji č. 40-41 příčně-podélně plochou nohu s heluxy jak rajčata - jedině kůže. A to ten již doporučený Rieker a J. Seibel a německá Jana, občas Tamaris či ARA.

Osobně DOPORUČUJI prodejnu v Třebíči, p. Marcela Havelková, cestou od autobusového nádraží směrem k náměstí, v 1. patře vedle fotograf. ateliéru. Po dohodě lze i o víkendu a paní Havelková umí odhadnout, jakou botu nabídnout na jak problematickou nohu. Osobně potvrzuji, že i když se mi botka často na pohled nelíbila, na noze seděla a já v ní pak drandím roky. Má to nevýhodu, že když už tam člověk jede, koupí těch botek víc… No ale dobře udělaná bota se nerozpadne za sezónu. Pak už jen další problém: kde je doma skladovat, chichi.

Betsabe
8 příspěvků 10.8.16 13:13

Z bot uváděných v článku bych si nevybrala jediný pár. Na rozdíl od většiny diskutujících docela ráda nakupuji v CCC - kožené Lasocki. Zatím všechny vydržely až do úplného opotřebování, tj. několik let, a jedny sandály, koupené v roce 2010, budu likvidovat až letos. Ne, že by se rozpadly, ale už jsou prostě hodně ochozené. Podobně u mne vychází i boty od Bati, ale můj muž svoje baťovky často reklamuje, protože nevydrží. Tak nevím, v čem to je.
U Daichmana kupuji boty značky Medicus se zdravotní stélkou a větší šířkou (taky mají půlčíslování) - kožené tenisky, ve kterých jsem mohla odejít rovnou z krámu, jak skvěle mi padly, vydržely 5 let. Jiné boty z této sítě nevydržely ani sezonu a musela jsem reklamovat a vrátit.
A ještě mám ráda boty zn. Deska, jsou nápadité a dobře mi sedí. Podotýkám, že nakupuji boty spíš elegantní než sportovní, takže rozdíl v oblibě značek může být dán i tím.

whitehorse
282 příspěvků 10.8.16 13:54

Tak já si ted sandále koupila ve zdravotní obuvi Santé. a sháním obvykle, pokud je to cenově přijatelné, kožené. a proč? i proto, že kůže povolí tam kde je potřeba a na noze jsou celkově prodyšnější.
bohužel některé boty zdobené kamínky jsou hrůza už v obchodě - kamínky odpadávají tam, natož když s e v nich člověk párkrát projde :(

Katovka
10 příspěvků 11.8.16 10:45

Je pravdou, že najít dnes hezké a kvalitní boty je utrpení větší než onoho mladého Werthera. Vejdete do obchodu a čekáte na TY BOTY, bez kterých nemůžete odejít. Tento stav se nedostaví, tak hledáte aspoň přijatelné a nositelné k více příležitostem a outfitům. To se taky nekoná, protože na většině bot je vždycky něco navíc. Aplikace šutrů velikosti diamantu Růžového pantera nebo množství použité v Jablonexu za měsíc výroby, kytičky, třásně, barvy, které nejsou vůbec hezké a materiál, v kterém se potí nohy, řeže či se rozpadne, protože už se nesešívá a ani se nedává dostatek lepidla. I po částce přesahující 2500,– musíte hledat, protože obchodníci se z vás pokouší dělat i nadále idiota. Takže GEOX, ECCO, GANT, Högl a Tamaris, se kterým asi spousta lidí nebude souhlasit, ale mam od nich troje boty a nemohu si stěžovat. Ale hlavní pocit z návštěv obchodů s obuví je ten, že s kreativními řediteli se děje něco nekalého. Zkouška na přítomnost drog v krvi by byla na místě.

Janynka30
8 příspěvků 11.8.16 12:58

Díky za článek o botách, nabídka v obchodech je u nás katastrofální. A to ani u v diskuzi jmenovaných renomovaných značek jako Hogl, Gant, Vagabond - občas se tam sice něco najde, ale nikdy to není zaručené. Nákup bot už delší dobu řeším na internetu, prostě si to člověk musí dopředu nastavit v hlavě, že je možné, že bude vracet nebo měnit a to posílání balíků není zase tak složité, je dobré objednat toho víc a vrátit co nesedí. Ověřené obchody, bez problémů vrací peníze: www.eobuv.cz, www.jadi.cz, http://www.boty-olivia.cz, http://www.stroll-obuv.cz/ - tihle mají prodejnu v Brně ve Vaňkovce. Vloni jsem sháněla boty na svatbu, našla jsem na internetu tyto (přiložené foto), ale nemají e-shop, jsou to Belgičani, sice by mi je poslali, ale nedaly by se vrátit, tak jsem je hold musela oželet, protože byly dost drahé, tak jsem to neriskla. Kdy u nás najdeme takové boty?
A ještě k tomu článku: Andreo, ten výběr bot do článku - proč ty bílé zdravotní? Ty byste vůbec neměla ukazovat, nebo si někdo bude myslet, že kdyby nebyly děrované a s kytičkama, tak by byly hezké. A co ta pedikura? Já vím, málokdo máme hezké nohy, ale když chcete psát o módě, měla byste se fotit s dokonalou pedikurou, pečlivě nalakovanými nehty a ne na první pohled uprášené nožky s lakem kdovíjak dlouho jetým.
A ještě zkoušení naboso - copak si asi myslíte, že máte na silonových ponožkách po celodenním nošení, to už je fuk, jestli ty silonky máte nebo zkoušíte na boso. P. S. na bowlingu vám vnutí boty, ve kterých hrálo už bůhvíkolik hráčů před vámi, jen to vystříkají bůhvíčím a máte být v klidu:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.16 14:47

Tu připomínku k figurantčiným nohám považuji za exemplární příklad módního neurotismu.
Nohy jsou dobrý a vyhovují, vám vzkazuji, osobo.

Janynka30
8 příspěvků 15.8.16 11:50

Módní neurotismus :-) tato módní slovní spojení „miluju“
spíš bych mluvila o pečlivosti, čistotnosti, důkladnosti - každému jak je libo.
U nás v létě je ostatně vidět, jak máme nebo spíš nemáme upravené a čisté nehty na nohou velice často, jak okázale mnozí ukazují dlouhé, špinavé, klidně i s plísní - nehty na nohou. V zahraničí to nevidíte. A bohužel se už dost rozneslo, že nosit ponožky do sandálů je absolutně nepřípustné (ostatně každý rádoby módní policista o tom rád mluví a připadá si hrozně in), takže váhám, na co je lepší se dívat - na seprané šedivé ponožky nebo na příšernou pedikuru. Nemůžu se rozhodnout:-)
A kdybych si měla fotit svoje nohy s tím, že fotky budu publikovat, tak věřte, že se jim budu večer před tím sakra věnovat, ten čas si prostě najít musím. Nebo zajdu na pedikuru. Všechno se má dělat na 100%, ne tak, jako že ono je to ještě dobrý, to se dá, apod. Tento přístup asi mají taky výrobci a prodejci oděvů a obuvi, na jejichž kvalitu tady tak žehráme. Profesionalitu, prosím!

Undomiel
13 příspěvků 11.8.16 16:52

Ooo ano! Boty! Zrovna dnes jsem šla kolem Bati a z toho na čem mé oko spočinulo jsem málem oslepla… barvičky mám ráda ale tohle je moc.

Alterations
753 příspěvků 11.8.16 19:01

@Janynka30 Existuje nebezpečí plísní a onemocnění nehtů, které je nakažlivé. Ten kdo to má by měl být ohleduplný…

Janynka30
8 příspěvků 12.8.16 09:30

O existenci plísní vím, jen jsem chtěla polemizovat o tom, že když máme při zkoušení bot na noze silonky, které jsme měli celý den na noze v uzavřené obuvi, tak na těch silonkách ta plíseň prostě bude tak jako tak. To riziko přenosu se silonkama nezmírní.
Napadlo mě, že kdyby měl někdo svrab a zkoušel halenku na holé tělo (jak jinak), tak se to prostě přenést může. A toto neřešíme.

may.frayn
1047 příspěvků 14.8.16 11:56

A hlavne ty balerinky nemaji tu desnou maslicku!

Peťa Koci
6 příspěvků 16.8.16 17:30

Já s vámi naprosto souhlasím. I já mám ráda kvalitní boty, které neničí nohu a vypadají k světu, a nemohu je nikde najít - a to žiju ve velkém městě.
V Humanicu jsem si jednou pořídila zimní boty, tzv. „značkové“, po slevě stály tisícovku a žádné terno to vzhledově nebylo. Začaly se zevnitř trhat během měsíce. Humanic jsem nadobro vyřadila ze svých pochůzek - neznám horší kombinaci u bot než předražené, nekvalitní a ošklivé.
Soudě podle úrovně, kterou pozoruju v ČR, se obuvním návrhářem může stát opravdu kdokoli. Možná že kdybychom se do toho spatra pustily, svedeme to lépe. :-D

Katchen
7 příspěvků 17.8.16 12:23

A to Andrejko nemáte nohu č.42. To se pak výběr smrskne na - mají to v mojí velikosti? Nevypadá to jako bačkora pro babičku?? A dokonce to ani nemá 12 cm podpatek??? (ano, z nějakého důvodu bývá jediný pár z kolekce v mé velikosti na obřím podpatku. Ano, dělá to nohu opticky menší… ale mých 180 cm neúnosně větší) A navíc se v tom dá chodit??? Beru!

Jinak přesně jako vy jsem zaznamenala příšerné šetření na materiálu a zpracování. Díky bohu za zásoby nakoupené dříve, v posledních 2 letech najdu sotva 1 nebo 2 páry za sezonu.

hetta
35 příspěvků 18.8.16 09:43

Přesně, proč je největší velikost vždy na nejvyšším podpatku? Středně vysoký je vítán, ale bohužel jde vždy o nejvyšší.
Další co mi vadí je reklamační řízení v Deichmannu, nikdy ji neuznají k když jde prokazatelně o vadu výrobku, spoléhají na to, že souzení je příliš komplikované a náročné na čas. Bohužel u nás je jen tato prodejna a CCC, kde mají velkosti malé.
A ještě poznámka k obuvi od Bati, mně přijdou hnusné, široké pásky nevypadají na noze dobře.

anniebrit
7 příspěvků 18.8.16 19:33

Mám velmi dobrou zkušenost se značkou Marco Tozzi, nosím je několik sezón a ráda nakupuju v M2 SHOES.

Mima-M7
1 příspěvek 22.8.16 11:49
Humanics

Je škoda, že u Humanicu autorka nenatrefila na sandálky s tvarovanou klembou.
Moje ploché nohy si o ně řekly, jakmile jsem je nazula v obchodě a celé léto v nich městskou turistiku dělám bez jakéhokoli odpoledního úpění.
http://www.humanic.net/…a-1422813126?…
Doporučuji!

babanci
27 příspěvků 28.7.17 15:37

@whitehorse Mám jedny, zn. Högl s kamínky Swarovski, asi dva roky je mám a jsou pořád krásné a ani jeden kamínek neupadl. Jen pořizovací cena byla strašná - stály přes pět tisíc.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Kde je dno českého návrhářství? (2.)

Autor: Ada

Pokud jste sem přišli přímo z prvního dílu článku, jistě jste... Celý článek

Super katovna

Autor: Ada

V deníku Super si otevřeli Módní katovnu, protiklad různých módních... Celý článek