Jarní viróza

24.04.12 | autor Ada

nahled.jpg

Jarní teploty a k tomu chladný větřík a aprílové náhlé studené vlny, to je to zaslíbené období roku, na které čekají všechny viry a bacily. Zapomněla sis šálu? Nechtělo se ti v bazénu stát pod fénem do řádného vysušení mokré hlavy? Oblékla sis radostně příliš lehký model? Bác, tu máš vira a nejméně jeden den odnětí svobody, abys mohla v paracetamolovém opojení popřemýšlet, proč se maminky vždycky měly před prvními jarními paprsky na pozoru a zvlášť pečlivě prudily s bundami zapnutými až ke krku.

Ale já chci dneska mluvit o jiném viru: viru nevkusu, který také začíná zaplavovat ulice. Ne že bychom se nedokázali obléknout hrozně i v zimě, ale na jaře, když ženské zajásají, že můžou vybalit sexy oblečení, to bývá ještě horší.

Především si musíme vážně promluvit o džínových minisukních. Mám k nim ještě větší odpor než k riflím a řeknu vám proč: především dělají velkou prdel. Existují sice pouzdrové sukně z denimu v délce nad kolena nebo po kolena, které, jsou-li správně ušité, lichotí postavě; ale tyhle rovné minisukénky, tak populární na českých ulicích, to je katastrofa. Občas potkám hubenou mladou holku, která v tom vypadá dobře, protože je hubená a mladá, ale většinou džínové sukně oblibují dámy, které mají do obojího daleko.

A to prosím paní na fotce nemá nadváhu, její velikost bych tipla na běžných 42; přesto při pohledu zezadu vidíme nejdřív tu džínovou bednu, potom džínovou bednu a nakonec džínovou bednu. Doplněno polo tričkem, přeplácanou kabelkou, mahagonovou hlavou a džískou (!) (!!!) to vskutku nemá chybu, viďte? Výsledkem je utahaná zastydlost na místě, kde by (zvlášť s takovýma pěknýma nohama) mohlo být něco skutečně hezkého.

Takže, prosím vás, letos žádné rovné džínové mini. Možná bychom mohly udělat nějakou protestní akci a obřadně spálit hromadu džínových mini, jako naše matky/babičky kdysi pálily podprsenky.

Nebo bychom mohly udělat ještě větší akci a spálit všechny prvky usilovného seksí oblečení, jako jsou bílé kozačky, legíny od velikosti L nahoru či chlupaté "svetrošaty".

fotila Marťa

A taky špičaté lodičky, široké pásky přes halenku a další znaky smyslné ženskosti. A bílé kozačky s viditelnou perforací. Oh wait...

screenshot z http://www.prozeny.cz/magazin/krasa-a-moda/modni-trendy/2952-jarni-trendy-bot-hyri-barvami

I pro mladé holky samozřejmě platí, že svěží pel mladosti taky nezachrání všechno. Hlavně když si dáte obzvláštní práci se splácáním pátého přes deváté: usmolené běžecké boty, vzorované punčocháče, bachraté riflové trenky, snowboarďácká bunda - každý kus patří k úplně jinému stylu a některé z nich ani nejsou příliš dobré, kulantně řečeno.

fotila Meg

A víte, po čem už několik let toužím - zatím marně - ze všeho nejvíc? Aby vymizely bílé pásky v džínách. Ale asi se zase nedočkám.

fotila Lea

A určitě budu potkávat i bílé pásky v džínových minisukních...

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Fler

Autor: Ada

Cizí slovo? Záhadná zkratka? Zahraniční gurmánská specialita?... Celý článek

Černá mašle

Autor: Ada

Stíhat na ulicích pěkně oblečené lidi opravdu není jednoduché; když... Celý článek