Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2564) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
julie74
3127 příspěvků 12.07.19 20:26
@Jordaan píše:
@julie74Co vybrat strih v Burde, zitra koupit platno a pustit se do boje?

Jenomže dvoje šaty - já praktický neumím síť, to co vyrábím mívá spousty velmi specifických postupů, mám na sebe vychytaný střih na šaty nebo top a tím končím. Nemám střih a hlavně, absolutně nemám čas.

Jordaan
8738 příspěvků 12.07.19 20:50

@julie74

Chapu. Ja sit umim a stejne by to byl zahul. Asi bych se vydala do HM nebo pod. a zkusila ulovit nejake letni saty. Rada nad zlato, ale to predelavani hadrovitych satu taky nevidim moc nadejne.

Jordaan
8738 příspěvků 12.07.19 20:53

@julie74

Treba tohle je roztomile, na svatbu se to hodi a neni to ve sleve, takze by je mohli mit.

julie74
3127 příspěvků 12.07.19 20:54

@Jordaan přesně, jak jsem to sem napsala, tak mi to došlo, že buď prakticky udělám dvoje nové šaty, nebo koupím dvoje nové šaty. Každopádně mi to pomohlo to sem vůbec sepsat. :))

julie74
3127 příspěvků 12.07.19 20:55

@Jordaan to je HM?

Jordaan
8738 příspěvků 12.07.19 20:55

@julie74

jo, oznaceno jako novinka

Jordaan
8738 příspěvků 12.07.19 21:02

@julie74

Roztomilych satu tam maji vicero, ja mit dceru, tak se neudrzim :-)

julie74
3127 příspěvků 12.07.19 21:09

@Jordaan už jsem se neudržela, ty naše jsou odtamtud a jsou velmi roztomilé, ale jsou jenom jedny :)) takže naprd.
V tomhle je holčička skvělá, navíc ona nosí šatičky ráda. (pokud by měl někdo v paměti nedávnou debatu, nenosí po kotníky dlouhé a celkem úzké na hřiště :)) )

Jordaan
8738 příspěvků 12.07.19 21:12

@julie74

Ty z toho meho obrazku maji i v ruzove, ve vsech velikostech. A taky jedny sifonove kytickovane, ty bych vzala i pro sebe :-). Preju, at neco hezkeho najdete!

julie74
3127 příspěvků 12.07.19 21:16

@Jordaan diky moc

Porkpiehat
710 příspěvků 13.07.19 09:58

@julie74 Také bych hlasovala za nákup nových šatů. Malé šaty nepředěláte, a pokud je navíc druhá holčička daleko, tak ani nemáte šanci úpravy vyzkoušet.
Měla jsem tu čest upravovat troje čínské společenské dospělácké šaty - dvoje družičkovské a jedny pro nevěstu. Naštěstí u nich byl opačný problém, že materiál přebýval. Ale i tak nebylo jednoduché to technicky vyřešit, protože už těch pro nevěstu nahoře přebývalo tolik materiálu, že jsem musela zrušit zapínání na jeden knoflíček a po odebrání přebytečného materiálu jsem se dostala ze styčné plochy několika milimetrů na 10 cm průhledného jednovrstvého šifonu.

julie74
3127 příspěvků 13.07.19 12:06

@Porkpiehat ber, to je dobrodružné. V podstatě 80 procent mého svadlenkovani je předělávání věci. Takže oceňuji dobrodružnost takového podniku. :grinning: :grinning: :grinning: Akorát je milé když na tom víceméně nezáleží…

MP blanka
1854 příspěvků 13.07.19 18:37

Viem, že som sľúbila, že dvere mojej dielne zostanú pre MP zatvorené, ale ak toto zo seba nedostanem, niečo sa mi asi stane.
Ide o onú zákazníčku, ktorej som doteraz šila prevažne jednoduché sukničky,– obdĺžnik látky v páse stiahnutý do gumy - pre ktorú som od vás dostala v minulosti spústu červených ramienok.
Tak teda : posledná takáto sukňa sa dočkala dokončenia a spokojná mladá pani si ju odniesla. Lenže o niekoľko dní sa a ňou vrátila,– prečo v tom nevyzerá tak, ako tie dievčatká, podľa ktorých detských sukničiek sa všetko šilo? Ona chce, aby jej tá sukňa dolu tak odstávala! Opatrne som poznamenala, že detské telíčko je proste iné, nechcela som rovno povedať, že pri jej 113 cm cez boky, ovisnutom bruchu a miernej nadváhe sa nemá prečo čudovať, že nevyzerá ako nežné 5.ročné dievčatko. Podstatné je ale hlavne to, že môže mať sukňu dole akokoľvek širokú, ale pretože má rovnaké množstvo látky aj okolo pása, v jej prípade okolo brucha, lebo nosí sukňu pod pásom, nemôže vyzerať tak, ako keby bola strihaná len s menším nariasením v páse, a dolu rozšírená. Ukázala som jej názorne na kuse látky, v čom je rozdiel a ona si spomenula, že aj jej starká jej to hovorila. Blanka, môžte mi to prerobiť? Prehltla som, a povedala som, že to samozrejme môžem, ale budem už obmedzená rozmermi toho obdĺžnika. Vzhľadom na to, že jej nevadilo, ak bude sukňa kratšia som teda sukňu prešila, a ona bola z výsledku nadšená. Šijem jej teraz letné šaty, podľa fotky z mobilu. Jednoduché, milé šatky, živôtik na viazačky na ramene zaviazané na mašle, v páse nariasená sukňa. Stredom falošná léga s gombíkmi, ale zapínanie bude na zips na bohu.Na fotke bol ešte okolo horného okraja šiat nariasený malý volánik, ale ten tam nechcela. Šaty prešli počas dvoch skúšok určitým vývojom - najskôr, samozrejme nariasený obdĺžnik, ale po skúške súhlasila, že nariasenie stačí iba jemnejšie, takže som sukňu prestrihla na rozšírenú a po poslednej skúške sa ešte trochu zužovala. Dnes si pre šaty prišla, a medzi nadšenými výkrikmi / je veľmi impulzívna / mi zdelila, že ten volánik tam predsalen chce. Dá sa to? Šaty sú hotové, ale dá sa to, samozrejme, a nemám problém si prácu navyše vyúčtovať. Mala mi ešte doniesť gombíky podľa vlastného výberu, ale už si to rozmyslela, nechce je, bude tam len tá léga, a gombíky jej našijem na budúci rok, až schudne tých 10 kg. Nevidím síce súvislosť medzi gombíkmi a tým, že chce schudnúť, ale to nie je moja starosť.
Keď sme vybavili šaty, povedala, že príde ešte s tou poslednou sukňou,– dá sa to znovu vrátiť tak, ako to bolo predtým? Poviem vám, to je skúška trpezlivosti a sebaovládania! A bonbónik na koniec ešte len príde. Asi o hodinu mi telefonovala : videla v televízii moderátorku, ktorá mala podobné šaty, ale tie jej ramienka boli užšie. Tak ona sa rozhodla, že jej mám tie ramienka o 1 cm zúžiť.
Ešteže mám aj iné zákazky, lebo pomaly už cítim niečo ako averziu. A to mám pritom túto prácu skutočne rada. No dobre, vyliala som si srdiečko, možno mi to pomôže.

vlm
4594 příspěvků 13.07.19 19:49

@MP blanka aspoň máte nějaké povyraženi :-). Díky vašemu príběhu jsem si vzpomněla na svou tetu, byla taky švadlena, a mimo jiné šila jedné příbuzné, paní byla už přes sedmdesát, hubená a celá shrbena, asi díky nějaké nemoci, to že byla ošklivá a protivná sem celkem nepatří, potrpela si ale na hezké oblečení. Každou chvíli navštívila tetu s požadavkem, že chce ty samé šaty co měla včera v TV hlasatelka. Matně vzpomínám že jedny byly s velkým volanem kolem výstřihu.

PanenkaMalenka
243 příspěvků 15.07.19 12:11

@MP blanka možná by to chtělo nějaký kurz asertivitního jednání, pak by vás ty problematické zákaznice tak nedrásaly. Tedy chci tím říct, aby jste se naučila slušně, elegantně a ve vší účtě poslat takovou zákazníci do… háje!

Yaay
218 příspěvků 15.07.19 13:16

@MP blanka musim vas pokarat, ale vy si za to mozete aj sama. Ked tak citam, co vsetko vasim zakaznickam tolerujete a aka ste ustretova, ochotna presivat a menit na poslednu chvilu…a ony, zvyknute, ze to takto funguje budu vymyslat, lebo vedia, ze mozu. Proste, podate niekomu prst a on si vezme celu ruku.
OK, ja viem, ze sami lahko hovori ked nie som vo vasej situacii, ale zda sa, ze zakaznicok mate dost, ak na tom nie ste finance zavisla povyberajte si hrozienka z kolaca (ergo tie dobre zakaznicky) a tie problemove pustte k vode.

Moudd
98 příspěvků 15.07.19 13:35

@MP blanka : @Yaay má pravdu. Když si vzpomenu, jak jste spravovala to staré, zpuchřelé povlečení… :-)

MP blanka
1854 příspěvků 15.07.19 13:42

@PanenkaMalenka @Yaay - Pri mojej práci sa stretávam s rôznymi typmi ľudí, a aj to ma baví. Nevadia mi žiadosti o úpravy veci, pokiaľ to je v štádiu rozpracovanosti je to normálne a bez pocitu ukrivdenia robím na toľko skúšok, koľko je treba. Nie som priemyselná, ale zákazková krajčírka, a k tomu patrí, že robím podľa želania zákazníka. Na poslednej skúške, keď ja vidím, že je všetko OK sa zákazníčky pýtam takou formulkou - môžem to takto dokončiť? Funguje to, to len táto pani je tak trochu výnimka. Napriek tomu ju do… hája asi nepošlem, aj keď by som jej mohla vyčítať iné veci. Šijem rada, ale nie som už na šitie odkázaná. Je to síce menší zdroj príjmov, ale hlavne zábava, a niekedy aj satisfakcia, ak sa podarí aj zložitejšiu prácu urobiť k spokojnosti zákazníčky aj mňa. Netrpím, a myslím že ani nepotrebujem osobitný kurz asertívneho správania. Je pravda, že som si momentálne potrebovala uľaviť, vypustiť paru, ale písala som sem - nie do Sťažností - aj s úmyslom tunajšie ženy, znalé šitia, pobaviť.

Příspěvek upraven 15.07.19 v 13:51

MP blanka
1854 příspěvků 15.07.19 13:49

@Moudd . no viete, to práve bola práca, ktorú by som nemohla prijať, pokiaľ by som sa živila iba šitím. To sa proste z pohľadu krajčírky neoplatilo. Ale urobila som to. ako takú raritnú prácu, a len som čakala, čo povie zákazník na cenu, ktorá síce neodpovedala množstvu hodín, ale bolo mi jasné, že o prácnosti toho, čo žiadal, on nemá potuchy. A nebol žiaden problém, pán si prišiel, prebral, zaplatil a odniesol si. A druhý deň sa ešte vrátil, aby mi vyjadril poďakovanie za to, ako som mu to krásne urobila - on vie, že maminka by mala radosť.

Yaay
218 příspěvků 15.07.19 13:51

@MP blanka samozrejme. Ale povedzte aspon, ze ste tej slecne neschvalili ze sukna sa da presit naspat do povodneho stavu? Ze nie? ZE???

MP blanka
1854 příspěvků 15.07.19 14:07

@Yaay . Ona ma o to síce požiadala, ale z dvoch dielov rozšírenej sukne už pôvodný obdĺžnik spraviť nemôžem. Lenže ona sa fakt najlepšie cíti v tých bodkovaných bohato nariasených sukniach, má pocit, že vyzerá ako dievčatko, a ja jej to nebudem vyhovárať. Takže skôr to vidím na eventuálne novú sukňu. To si dovoľujem predpokladať preto, že tieto posledné šaty som vlastne robila súbežne dvoje, ružové a bledomodré, a na modrých sa po prvej skúške priklonila k výmene sukne za rozšírenú, a tú som potom nanovo prešila na obdĺžnikovú, na ktorú si radšej dokúpila novú látku.

julie74
3127 příspěvků 15.07.19 16:46
@MP blanka píše:
@Moudd A druhý deň sa ešte vrátil, aby mi vyjadril poďakovanie za to, ako som mu to krásne urobila - on vie, že maminka by mala radosť.

Vzhledem k tomu, že si všichni pamatujeme jaký vztah měl pan k rodičům, je to taková pochvala, že bych čekala, že mu pote ještě ustrikujete krytku na zvonek. Já bych strikovala. :grinning:

MP blanka
1854 příspěvků 15.07.19 17:51
Porkpiehat
710 příspěvků 16.07.19 10:46

V jednom z vedlejších vláken se píše o předělaných šatech Meghan Markle. Protože se často dostávám k předělávání oblečení (jak svého, tak cizího), tak by mě zajímal váš názor na způsob zvětšení těchto šatů. Z fotek to není úplně jasné, ale představuji si, že se musel odpárat tyl (minimálně v zadní části a na bocích), na bocích se živůtek musel rozšířit pruhem látky, tyl byl pak přišit zpátky, ale na obvod byl samozřejmě kratší, takže vznikla větší mezera u zapínání vzadu. Nevím, jestli je sukně rozšiřovaná na bocích, pokud ano, tak by se tam také musel vkládat pruh. Já bych spíš sukni zvedla, tím že je kolová, tak se tím pádem v pase rozšíří a bude pasovat na zvětšení obvod pasu. A vyšetřený materiál by se použil na boční rozšíření živůtku. To mi přijde asi jako „nejjednodušší“ řešení, vkládání rozšiřovacího pruhu do kolové sukně by mi přišlo zbytečně složité, nehledě na to, že by v tom místě už sukně nesplývala.

A ještě mi hlavou vrtá, jestli ty šaty měla už před těhotenstvím a chtěla je nosit i po tom, co jí zůstalo několik kil, nebo si je koupila a zjistila, že jí nejsou, ale hrozně si je chtěla nechat.

MP blanka
1854 příspěvků 16.07.19 11:11

@Porkpiehat Sukňa najskôr nadstavovaná nebude, to stačilo podstrihnutie, ako ste písala vy.To ostatné, a celok vôbec, nech už sa robilo dodatočne čokoľvek, dokonale nevyšlo. Keď sa na Meghan pozerám, ako žiari, usmieva sa a možno je šťastná / lebo netuší? / je mi jej ľúto. Naozaj v šatoch vyzerá ako napchaté jelito, výsosť prepáči za výraz. Len by ma zaujímalo, čo predchádzalo. Povedali jej to - nepovedali? Trvala na svojom napriek dobrým radám, lebo sa videla tak, ako sa vidieť chcela? Bude to ponaučenie do budúcnosti? Dúfam, že je natoľko rozumná, že sa teraz nevrhne na zničujúce diéty, a pochopí, že žena po pôrode proste nejaký čas zmenenú postavu máva. A že si bude vyberať oblečenie na skutočnú, nie vysnívanú postavu.

Stránka:  « Předchozí 1 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 680 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek