Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2564) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7249 příspěvků 18.07.19 19:00

Teda mě kdyby chtěl někdo (bez ohledu na to, kdo to platí) nacpat například do růžových korzetových šatů s volánky, tak na tu svatbu nepůjdu ani kdybych měla být ženichův svědek. :-)

benyka
7249 příspěvků 18.07.19 19:13

Vnučka objevila rozešité princeznovské šatičky, když jsme potřebovaly cosi opravit na stroji, tak jsem toho využila, abych zjistila, co s délkou a s gumou u sukně. (Vlastně to nejsou šaty, ale sukně a vršek zvlášť, aby tam byla nějaká rezerva, protože roste jako z vody.) Lítala v tom pak celý den, i když jí to různě padalo, dole lezla spodnička a šlapala si po tom. Dneska jsem to nějak dorazila (dokončovačky byly v podstatě jen technického charakteru), ale nepodařilo se mi to rozumně naaranžovat bez ní, takže přikládám jenom ten zkušební snímek.

Alterations
714 příspěvků 19.07.19 08:15

Vůbec nechápu, proč se svatebčané stále více oblékají do večerních šatů, když svatby probíhají v denních dobách. Naposledy životem přiměřeně znavená a velmi sympatická matka nevěsty si pořídila dlouhé večerní korzetové šaty v pastelové barvě na podzimní svatbu…

julie74
3127 příspěvků 19.07.19 14:12

@Alterations nejen to, já dokonce nechápu ani nevěstovské šaty. Mám svatbu na radnici, pak hostinu v místní hospodě, kulturáku, sokolovně nebo teda, v restauraci, to zní lépe. A obleču se jak na královský ples? Dlouhé šaty, korzet, diadém a kdeco. A pánové v tom lepším případě mají oblek a kravatu? Celé mi to přijde značně na hlavu. Když jste pan na místě velké koncentrace svateb v rychlém sledu za sebou, tak tam mezi víceméně civilně oblečenými svatebčany běhá parta takto oděných nevěst… je to divný

julie74
3127 příspěvků 19.07.19 14:16
@Dani17 píše:
@julie74 Už vícekrát jsem tu četla příspěvky na téma svatby a povinný dresscode. Na rovinu říkám, že pokud by mně někdo zval a nařizoval co si mám obléknout, tak tam nejdu. Jen doufám, že případná snacha nebude tak…jak to říct slušně…no takové jelito co musí jít s davem a nebude mi nařizovat co na sebe. Například se vůbec necítím v teplých odstínech. Takže nějaká červená, vínová, starorůžová, nedej bože oranžová…brrrrrr

No ono je podle mě šance, že to potká i naprosto milé a sympatické adeptky na snachu. Kvůli tomu na ni nemůžete zanevřít… :)) až se jednou najde, budete ráda, že vy v té době nebudete někde kolem oslavy osmdesátky, a klidně půjdete i v oranžové (a to je asi ta nejhorší barva), hlavně že se vezmou :)) :))

Dani17
454 příspěvků 19.07.19 22:25

@julie74 No to je jasný, že bych tuto svatbu nezavrhla. Ale asi bych trochu diskutovala :-D Mám heslo - Jednoduchost, krása, elegance. Tak by se za mne eventuelní snacha nemusela stydět. ;) Uvidíme co přinese čas.

kobylkalucni
208 příspěvků 21.07.19 20:39
@Jordaan píše:
@Dani17Docela by me zajimalo, co se stane, kdyz nekdo ten kod nedodrzi. Kdyz proste prijde v jine barve. To ho jako vyhodi? Jeste jsem teda takovou svatbu nevidela, vlastne me to docela mrzi, neumim si to moc predstavit.

Nemůže být na nějakých fotkách. Na poslední svatbě to bylo: Ty jo, ty už ne, to už je jiný odstín. Zážitek z minulého roku, stála jsem bokem :-)

Dani17
454 příspěvků 21.07.19 21:04

@kobylkalucni No takto bych asi nevydýchala a buď bych co nejdřív odešla a nebo bych byla dost otrávená. To už je podle mého za hranicí zdraavého rozumu.

kobylkalucni
208 příspěvků 21.07.19 21:13

Celá ta svatba byla jakousi velkou parodií, tohle bylo vážně naprosto nepodstatné. Byli jsme tam ze slušnosti a poměrně brzy jsme i odešli. Mimochodem dnes jsou ti dva už rozvedení…

Jordaan
8738 příspěvků 22.07.19 00:39

@kobylkalucni

To by me urazilo, dlouhodobe. Nevestu bych tedy asi neposlala na jeji svatbe do haje, ale na nejake velke kamaradeni by to uz nebylo, protoze bych ji proste uz navzdy videla jako desnou slepici.

opinka
8 příspěvků 22.07.19 10:56

Prosím, neporadil by mi někdo zkušenější? Šiju si softshellové kalhoty, a protože je chci klasické s poklopcem, napadlo mě, že by bylo hezké dát na zadek i klasické nakládané kapsy. Máte někdo zkušenost, jestli jdou ze softshellu (mám letní) udělat hezky nakládané kapsy? Nějak si to neumím představit, když softshell nemůžu pořádně zažehlit a asi ani nastehovat, jak ho tam budu v okrajích ohýbat, aby kapsa vypadala pěkně.

Nebo je to úplná blbost? Ale asi by to nějak mělo jít, koukala jsem třeba sem (edit: odkaz mažu), kalhoty jsou asi ze softu a nakládané kapsy vypadají super.
Co vy na to, má někdo zkušenost? Díky!

Tak edit, protože evidentně cizákům, kteří sem dají odkaz na nějaké stránky, se tu nevěří a rozdávají se hned červená ramínka. Takže prostě na nejmenovaných stránkách jsem viděla fotku softshellek, na kterých ta nakládaná kapsa vypadala hezky, a já jsem jen chtěla poprosit tady o radu, jak toho docílit, protože si nechci zmršit drahý materiál.

Příspěvek upraven 22.07.19 v 11:44

květušína
212 příspěvků 22.07.19 11:12

@opinka tak to zkuste, ne? Co vám brání? Vlastní zkušenost je stejně nejcennější. Ale co se tu namáhám, beztak je to jen reklama na ty stránky.

opinka
8 příspěvků 22.07.19 11:34
@květušína píše:
@opinka tak to zkuste, ne? Co vám brání? Vlastní zkušenost je stejně nejcennější. Ale co se tu namáhám, beztak je to jen reklama na ty stránky.

Ale ne, není to reklama na ty stránky :-D. Ani to nešiju podle toho jejich střihu (možná chyba, když tam mají ty kapsy a je to střih pro amatéry, tak třeba to tam v návodu mají), to mi jen vypadl v googlu odkaz, když jsem zadala „softshell nakládané kapsy“ :-D. Chápu tu nedůvěru, když to byl můj první příspěvek tady, ale jsem pod tímto nickem zaregistrovaná jinde a tady mi to nabídlo, že můžu mít stejný nick i profilovku, tak jsem toho využila.

Zkusit to samozřejmě zkusím, ale chtěla jsem si prostě nechat poradit, jestli to už někdo zkoušel. Jestli třeba není nějaký trik, jak na ten softshell. Jestli se dá nějak podlepit, nebo jestli to nastehování zvládne a nezůstanou mi tam ďůry.

Nějak nevím, kde jinde se zeptat. Žádné jiné šicí fórum neznám, na FB nejsem, sem chodím na čumendu už dlouho a líbí se mi, že v tomto šicím vlákně vždycky někdo poradil. Tak pardón :-/.

VeronikK
1099 příspěvků 22.07.19 11:57

@květušína proč jste na tu paní tak hustá?

květušína
212 příspěvků 22.07.19 12:09

@VeronikK kde prosím?

Josefka
548 příspěvků 22.07.19 12:34

@opinka vzhledem k materiálu je jasné, že se jedná o outdoor. Pokud kapsy nebudou mít švy ošetřené proti vnikání vody, nebude to pak celé postrádat smysl? Já nevím, jen se ptám.

květušína
212 příspěvků 22.07.19 12:34

@VeronikK ale k věci - posledních pár let se mi zdá, že lidi už ani neumí používat svůj vlastní mozek a čekají, až se jim vše naservíruje až pod nos. Dostanou vše bez vlastní snahy, bez vlastní zodpovědnosti a možná bohužel časem i bez vlastní svobodné vůle.(Že se moc nepletu, mi potvrzují i výsledky voleb, ale to by bylo na jinou debatu.) Paní má/bude mít jistě nějaké odstřižky, na kterých by si mohla tu nakládanou kapsu vyzkoušet a zjistit alespoň některé věci, na které se ptá ve svém upřesňujícím dotazu - například jestli jí po nastehování nezůstanou díry - to ale není problém jen kapes, ale potom celých kalhot. Takže jak vlastně chce ty kalhoty šít, když toto neví a vlastně ani si to nedokáže zjistit na konkrétním materiálu, který má doma?
Takže než abych si některé skutečnosti zjistila během pár minut sama, tak je lépe položit dotaz typu: „Uvezu to, pane Lorenc?“?

opinka
8 příspěvků 22.07.19 12:38
@Josefka píše:
@opinka vzhledem k materiálu je jasné, že se jedná o outdoor. Pokud kapsy nebudou mít švy ošetřené proti vnikání vody, nebude to pak celé postrádat smysl? Já nevím, jen se ptám.
Šiju ze softshellu běžně dětem, takže toho materiálu a jeho promokání ve švech se už nebojím. Děti v tom dělají psí kusy a nikdy jim to nepromoklo, dávám jim to i na sjezdovku a jsou suché, ačkoliv žádný zátěr švů nedělám, to ani neumím. Já se v kaluži ani ve sněhu válet nebudu, když bude pršet, tak přes zadek stejně budu mít bundu, takže v tom prošití v místě kapes problém nevidím. Risknu to :-D.
opinka
8 příspěvků 22.07.19 12:47

@květušína Už mám nastříháno a zbyly mi proužky o šíři asi 7 cm, z toho fakt zkušební nakládanou pidi-kapsičku neušiju, na tom si tak maximálně můžu zkusit, jestli mi po nastehování nezůstanou díry. Se zimním softem mám zkušenost celkem bohatou, s letním žádnou.

Kdyby se nikdo nikdy na nic nezeptal a celý život jel jen metodou pokus–omyl, tak by v podstatě podobná fóra nemusela existovat. Nejsem líná ani úplně hloupá, ale proč si neušetřit zbytečné trápení s něčím, s čím by mi třeba někdo zkušenější mohl poradit.

Josefka
548 příspěvků 22.07.19 12:47

Ad svatby:
Jsem pro každou legraci a respektuju přání nevěsty vyladit se do nějaké barvy. Ta výzva mě baví. Ale je třeba rozlišovat, když stačí, že si seženu mentolovou kabelku a mám splněno a nebo by se jednalo o celé šaty ve stylu amerických filmových družiček. V ČR tuhle tradici nemáme, asi bych to ani nezaváděla ;-) S vkusem místních nevěst, které chtějí být alespoň okamžik za princeznu, by z toho mohla být velká parodie na svatbu.

Pár svateb mám za sebou. Pokaždé, když se vědělo o přání nevěsty, ladit svatbu do nějakého stylu nebo barev, našla se „černá ovce“. A navzdory očekávání to nikdy nebyl nikdo s dobrým vkusem ale většinou lakotná teta nebo praštěná sestřenice, co oprášila nepadnoucí kostýmek v úplně nehodících se a neladících barvách a nad fotkami pak vykřikovala, že ona si nikým nenechá diktovat, v čem má kam chodit. Věřím, že tady váš případ by to, dámy nebyl, ale taková je skutečnost, které jsem byla za posledních 5 let několikrát svědkem.

VeronikK
1099 příspěvků 22.07.19 13:07
@květušína píše:
@VeronikK kde prosím?

v té odpovědi. Ona se slušně zeptala na určitý šicí problém, tam, kde se ptají i další. Takže ji zpražit, ať si poradí sama mi přijde celkem ošklivé. Ostatním se tu obvykle dostane rady.

whitehorse
206 příspěvků 22.07.19 13:37

@opinka letní softshell je tenký a dovolí hodně, prezehlit na mírnou teplotu taky můžete, na softshell bezne nazehluji reflexní obrázky, aby dítě bylo dobré vidět.
Máte ho pružný nebo alespoň ten kalhotovy? Ten letní je takový tvrdší na nošení. Caramilla třeba ten letní soft pro dámy myslím moc nedoporučuje.

whitehorse
206 příspěvků 22.07.19 13:42

@opinka @květušína ono to není o dírách v materiálu -te vnejsi vrstve, ale hlavně v té membrane. a ty vidět nejsou a přitom se tim ten materiál nenávratně zničí.
Svy se tolik zatavovat nemusí, obvykle stačí udelat preplatovany sev a pomůže to.

julie74
3127 příspěvků 22.07.19 13:44

@VeronikK já jsem sem chodila na mnohem prostší rady a místní osazenkyne se mnou trávily hromady času. Udělat závěr co se ptáš, normální člověk použije vlastní hlavu a přijde na to sám. To je opravdu výrazně nehezké…

julie74
3127 příspěvků 22.07.19 13:47

A k ladění svateb, pochopila jsem že dokonce nešlo o jinou barvu, ale nesprávný odstín a slo se z fotky bokem.. A to bych teda i se svou smířlivosti poslala nevěstu do horoucich pekel. V lepším případě, v horším do p…

Stránka:  « Předchozí 1 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 680 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek