Cycle Chic

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Akitaken
4960 příspěvků 23.5.13 08:04
@elleela píše:
@Akitaken No právě. Myslela jsem holandský počasí. Na tomhle kole aspoň nestuděj při jízdě řidítka ;-) Ale fascinuje mě, jak Holanďani dělají, jakoby se nechumelilo, a stejně jako Dány apod. je nějakej déšť, vítr a vlezlá zima nerozhází a na kole jezdí stejně. No a vy asi taky, už tam žijete dlouho?

Já tam žiju jenom rok a letos kleju jako pohan.. protože počasí se nelepší, jsem konstantně promáčená až na kůži (zase si ale blahořečím za to, že do práce nejezdím v „pracovním“, ale v dresu, takže se můžu převlíknout), ale na druhou stranu mám extrémně pevnou vůli. Jezdila jsem i ve sněhu a mrazu… ale radši bych už fakt teplo a sucho.. nebo aspoň to teplo..

Moir
2509 příspěvků 23.5.13 10:17

K ceně kol v Holandsku - lektor předloni vykládal, jak na nádraží Holland Spoor v Den Haag koukal po kolech a nelíbily se mu ceny ve výši několika set i více eur. I přišel k němu mužík a ptal se, zda-li mu libo koupit levnějšího kola. Paolo souhlasil a odešel s mužíkem o dvě ulice dál, přes dvůr, do jakési polosklepní místnosti, kde bylo mnoho kol - polovraků. Odešel s kolem asi za 50 eur ;).

Já bych do města chtěla skládací kolo Brompton, ale ta cena je příšerná.

Akitaken
4960 příspěvků 23.5.13 20:52
@Moir píše:
K ceně kol v Holandsku - lektor předloni vykládal, jak na nádraží Holland Spoor v Den Haag koukal po kolech a nelíbily se mu ceny ve výši několika set i více eur. I přišel k němu mužík a ptal se, zda-li mu libo koupit levnějšího kola. Paolo souhlasil a odešel s mužíkem o dvě ulice dál, přes dvůr, do jakési polosklepní místnosti, kde bylo mnoho kol - polovraků. Odešel s kolem asi za 50 eur ;).

Jenže ten mužík ho předtím někde někomu šlohnul.. moje kolo taky stálo 50 eur, ale mám ho přes inzerát od jednoho starého páru, kde paní už dál na kole jezdit nemohla..

Moir
2509 příspěvků 24.5.13 08:50

@Akitaken O původu toho kola není zřejmě sporu, to byla jen taková „historka z natáčení“ a haagské reality. Jedna z koordinátorek poznamenala, že holandským národním sportem je „půjčování“ si kol a jejich hození do kanálu, když se dostanou na místo určení. Že v Amsterodamu jednou za rok čistí kanály a z nich vytahají tisíce kol a i proto je nebezpečné spadnout do kanálu, protože hrozí přinejmenším úraz o ta kola pod hladinou, nebo i utopení, když se do nich zamotáte.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.13 09:10

Mně se líbí, jak ve Skandinávii jezděj všichni… v jakýmkoliv oblečení i stavu :-)

Lennita
145 příspěvků 25.5.13 09:30

A ja som sa rozhodla ze si taky bicykel kupim..a budem na nom chodit do prace :) a v sukni

milos_zeman
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 09:43

Nic moc, vypada to jak liberta

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 16:08

@Lennita To chce ještě takovou tu síťku na zadní kolo, aby se sukně nezamotala do drátů. Kdysi to měla na kole jedna sousedka a já jako dítě jsem jí to hrozně záviděla a pořád jsem chtěla po rodičích, aby mi ji taky koupili.

Lennita
145 příspěvků 26.5.13 08:32

@Kokoska1 To je super napad..rozmyslala som ako to robia aby sa im tam sukna nezamotala..urcite si ju zaobstaram :)

marca
450 příspěvků 26.5.13 13:46

K té pokrývce hlavy pod helmu. Muž nosí pod klasickou tohle http://www.outdoor-termopradlo.cz/duo-cepice/, když je opravdu zima tak kuklu z moto oděvu. Jinak náúšníky mám od Vánoc, ale zkoušet je budu až na podzim. Ta moirová čepička bude i na čelo, takže asi lepší volba.

S tím zachytáváním sukně do špic jste mi nasadily brouka do hlavy. Není špinavá, tak se asi nechytá…

Překvapuje mě, ze v Dánsku a Holandsku krade. Považovala jsem je za stejně spořádané země jako Rakousko nebo Německo.

marca
450 příspěvků 26.5.13 13:53

@Moir brompton mám, cena je příšerná. Přemýšlela jsem nad ním dva roky. Když byl jakýsi sportovní veletrh na kterém vystavovali, tak tam nabízeli pár procent slevu, a tam jsem se konečně rozhodla. Ty další doplňky jsou taky hodně předražený např. tašky, světla… Na druhou stranu je to všechno chytře vymyšlený a funguje to. Jediná nevýhoda je, že lidi si Vás pak prohlížejí a často se i vyptávají co to je, jak to funguje, jak rychle to složím…

bagrushka
6 příspěvků 26.5.13 19:41

Já jsem si na ježdění po Brně koupila tohle kolo http://jizdni-kola.heureka.cz/…x-sisi-2012/, vyšlo mě na něco přes 2 tisíce. Chtěla jsem nějaké městské, které ale nebude natolik drahé, aby mě mrzelo, kdyby mi ho někdo ukradl. Zatím mi slouží něco přes rok a jsem maximálně spokojená :) Na jízdu se oblékám úplně normálně, takže sukně, šaty, baleríny, lodičky apod. A helmu také nosím, červenou s puntíky :)

Zebra33
2038 příspěvků 29.5.13 12:03

Dneska jsem videla zajimavy mestsky odev na kolo do neprizniveho pocasi (dneska dost prsi a je blativo). Sedim v primestskem vlaku, pristoupi pan a zacne si po strane odspoda rozepinat nohavice. Nejdriv me napadlo, ze jsou to takove ty kalhoty, jak se da odepnout spodni cast nohavic, a rikam si hergot, ze je mu pri tech dnesnich 8 stupnich takove teplo… On si ty nohavice normalne rozepnul az do pasu (viselo to jen na gume v pase), svliknul (pod tim mel dziny), sroloval a uklidil do tasky! Ja bych to na sebe nevzala, ale jinak dobra vychytavka jako ochrana do deste a pred skvrnami od blata.

Alizon
1235 příspěvků 29.5.13 12:17

@kiwi
A na te druhe fotce jela na kole ta tehotna pani nebo ta druha a to mimino mela v kosiku? Uprimne receno pri predstave obou pripadu mi zatrnulo.
Tehotna s takovym brichem bych tedy na kolo nesedla, stat se muze cokoliv, tak proc riskovat.
To mi neprijde jako nejaky priklad hodny adorace.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.13 14:59

@Alizon
Ta těhotná :-) Mně se to nezdá nijak odsouzeníhodný - za prvý je to její věc, za druhý tam jezdí kdekdo, v jakýmkoliv stavu… a za třetí jsem tam za dva roky neviděla jedinou bouračku nebo neohleduplnýho řidiče apod. Za čtvrtý tam všichni sportujou jak vzteklí, t. j. i gravidní mají mnohem lepší kondici než u nás zcela netěhotná tetina :-)

(a já to původně fotila kvůli těm barvám a postoji - zdálo se mi to skoro jako moderní variace na obligátní Navštívení Panny Marie :-) )

Alizon
1235 příspěvků 30.5.13 09:24

@kiwi
Jeji vec to je urcite, ale s takovym brichem bych proste na kolo nesedla. Rekla bych ze nejde o kondici, taky sportuju a i jako tehotna jsem na tom byla pomerne dobre. Ale takove bricho uz cloveka prece jen alespon trochu omezuje. Navic nahoda je blbec, nekdo se pred kolo primota, staci maly pad, ktery by netehotne vubec neublizil a nestesti je hotovo.
Ja jsem zase za ty roky co ziju v Belgii videla tolik nehod (vetsinou cyklista a chodec), ty pruhy pro kola nejsou vsude vyreseny uplne idealne, hlavne rano v centru je to mazec - cykliste, motoriste, chodci.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.13 09:37
@Alizon píše:
ale s takovym brichem bych proste na kolo nesedla.

Vidíš snad někde můj příspěvek, kde ti přikazuju přijet na kole až do porodnice? :-))

Alizon
1235 příspěvků 30.5.13 10:12
@kiwi píše:
Vidíš snad někde můj příspěvek, kde ti přikazuju přijet na kole až do porodnice? :-))

Nevidim a ani to tak neberu:)
Tudiz jeste jednou a naposled - s takovym brichem bych na kolo nesedla - a i u jinych mi to pripada nezodpovedne = muj nazor a chapu ze je to primarne jejich vec.
Vy jste vlozila obrazek s komentarem ze se vam libi ze jezdi vsichni v jakemkoliv stavu.
Ja na to proste odpovidam, ze mne se to nelibi a pri predstave nehody te pani mi opravdu zatrne.
Tim vam ani nikomu jinemu nezakazuji ve vysokem stupni tehotenstvi na kole jezdit.

albireo
27 příspěvků 30.5.13 11:12

Zijem v Kodani, na bicykli jazdim v kazdom pocasi, oblecenie prisposobujem pocasiu a prilezitosti. Do prace to mam kazdym smerom 12km, dochadzanie vyuzivam ako trening a tak nosim funkcne oblecenie. Do mesta kludne hodvabnu suknu a opatky.
Bicyklovala som aj v tehotenstve, podobne ako ostatne zeny. Vo vyssich stadiach tehotenstva je to rozhodne pohodlnejsie ako chodenie.
Teraz som na materskej a aby som sa mohla s dvomi detmi pohodlne presuvat aj na vacsie vzdialenosti, kupili sme si trojkolku:
http://www.nihola.com/…/family.html
Bicykle sa tu kradnu jedna radost, nastastie su vsak kryte poistenim domacnosti a tak aj ked clovek pride o nejaky drahsi model, poistovna skodu nahradi.

EvaVr
7 příspěvků 30.5.13 11:57

Záleží co máte za kolo a kde jezdíte. Já i v těhotenství na kole jezdila, jako sport mi to lékařka doporučila, ovšem jízdu v třetím trimestru nebo prostě s břichem už mi to rozmlouvala. Díky břichu se zhoršuje rovnováha, rychlost reakce, stát se může cokoliv a je to na každém jestli se rozhodne takto riskovat.
Zvážila jsem to a rozhodla se že riskovat nebudu. Jízdu na kole mám ráda, ale bezpečí miminka mi bylo přednější. A v městském provozu bych to neriskovala vůbec.

continuity
5853 příspěvků 30.5.13 21:13

@Alizon taky mi prijde sileny sednout na kolo v takovem stupni tehotenstvi. ja vim, ze jsou krajiny, kde se to tak nebere, bezpecne to ovsem neni ani nahodou a radsi si nektere aktivity odpustit, nez si to do konce zivota pak vycitat.

bikersky
1 příspěvek 3.6.13 17:03

Kdo shání kolo do města tak existují různé firmičky, které se tím zabývají za slušné peníze. A podle všeho umí zohlednit i individuální přání a grafiku. Např.
www.re-c.cz apod…
co se týče přilby, podle mě čím víc lidí bude jezdit ve městě na kole, tím bude růst ohleduplnost a klesat počet aut.. jde o to vyrazit a nebát se..

nanjua
1153 příspěvků 14.7.13 18:16

Mám tohle a nemůžu si ho vynachválit http://www.e-kola.cz/…dy-white.jpg

Tala
246 příspěvků 15.7.13 08:52

Ja zijem v meste vynalezcu bicykla :)
Jazdi sa tu super, na bicykloch vidat kazdeho, akukolvek vekovu kategoriu, akokolvek oblecenych v akomkolvek stave. Vsade sa da dostat bez stresu, cesty su na to prisposobene a vodici aut ohladuplni.
Mam jeden mestsky bicykel (taky vzhladovo polosrot bez prehadzovacky, co mi nik neukradne, casto ho nechavam pred obchodom nezamknuty) s kosickom v predu aj vzadu, na kabelku i nakupy. Damsky, takze sa da na nom jazdit v sukni. A sukne aj preferujem, pri nohaviciach je totiz riziko zaspinenia spodneho lemu.
Jazdim bez helmy (bez prehadzovacky je tak pomaly, ze je to bezpecne) a obliekam sa normalne (cele mesto lezi pri Ryne, je to komplet rovina, ziadne kopceky, takze sa nespotim). Sukne mam najradsej ackove, neprekazaju v pohybe. Uzke puzdrove sa zial nedaju, rovnako ani dlhe, lebo by sa okraj mohol zachytit do kolesa. Ale kazda jemne az uplne rozsirena sukna dlzok od mini do kolien (resp. tesne pod kolena) je bezpecna a pohodlna na bicykel.
Akonahle vsak vyrazam za mesto niekam dalej, alebo na celodenny cyklovylet vytahujem trekovy bicykel z pivnice a k tomu uz beriem aj helmu a funkcne tricka, alebo kosele. Sukna ostava, trekovy som si zohnala tiez damsky so znizenou tycou. :)

Tala
246 příspěvků 15.7.13 09:24

A aby som svoj suchy text ozivila aj fotkou, pridavam jednu suknovu z nedavneho vyletu do Saverne. :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek